Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Nejslavnější módní domy si na oslavu končícího roku nachystaly pro své zákazníky sladké překvapení. Nabízí totiž exkluzivní sváteční dezerty. Zatímco Dior se nechal inspirovat jednou ze svých poslední kolekcí, Prada načerpala inspiraci za pomocí italských kořenů. Společnost Louis Vuitton se zase rozhodla ukojit touhu po luxusní čokoládě.

  Dior odráží vášeň pro gastronomii Christiana Dior. Využívá k tomu motivy ze své nejnovější tvorby

  Motiv motýla se u módního domu Dior v posledních měsících objevil například v kolekci Dior Cruise 2024. Design s názvem Butterfly Around the World pro ni navrhl Pietro Ruffo. Motýl se ovšem objevil také na sváteční výzdobě luxusních obchodů. Jen u toho však společnost nezůstala a vytvořila s motýlem také speciální dezert. Ochutnat ho můžete exkluzivně v La Pâtisserie Dior na pařížské pobočce Montaigne 30.

  Exkluzivní dort pochází z dílny šéfkuchaře Jeana Imberta a jeho spolupracovníků Romualda Bizarta a Camilie Louchouarn. Ohromující pak není jenom zlato-krémová ozdoba dortu, ale také jeho chutě, spojující vanilku s karamelem, smetanovým sýrem a citronem. Nabídka luxusního gastronomického zážitku má pak odrážet vášeň pro kuchyni zakladatele značky Christiana Diora.

  Zdroj: Dior

  Vychutnejte si sváteční atmosféru v Prada Caffè. Ochutnejte tradiční italské dezerty

  Speciální kavárna společnosti Prada otevřela své dveře v londýnském nákupním centru Harrods už letos v březnu. Přístupná má být ovšem až do dubna roku 2025. Máte proto skvělou možnost navštívit ji také v letošním kouzelném svátečním období. Vychutnat si můžete nejen klasické italské cappuccino, ale také vánočně laděné dezerty. Součástí sváteční nabídky jsou především detailně zdobené dortíky v hnědé, červené, bílé a zlaté barvě.

  Pokud si ale potrpíte na méně sladké zakousnutí ke kávě, osloví vás tradiční italské panettone. Jedná se o nadýchané pečivo, většinou plněné rozinkami a kandovaným ovocem. V případě, že zatoužíte po tom, odnést si z luxusní kavárny něco domů, vybrat si můžete z nespočtu pralinek a malých dortíků. Vánoční atmosféru vytvoří také speciální adventní kalendář Prada, ukrývající barevné sladkosti.

  Ponořte se do luxusního světa čokolády i módy. Nezapomenutelný zážitek nabízí Louis Vuitton

  Francouzská módní značka Louis Vuitton si letošní Vánoce přizvala na pomoc cukráře Maxima Frédéric. Speciálně pro ni totiž vytvořil řadu kouzelných čokoládových výtvorů. Ochutnat je můžete na pobočce Louis Vuitton v Paříži na 26 quai de la Mégisserie nebo si je zarezervovat on-line. Na výběr máte například z vánočního stromečku, poskládaného z ikonického loga módní značky.

  Ještě více roztomilá je postavička čokoládového lvíčka, tedy ikonického maskota módního domu. Dokonalým dárkem jsou také malé čokolády připomínající cestovní štítky na kufr. Na sobě mají obrázky zmíněného lvíčka, ale také medvídků, dřevěných koní nebo dodávek rozvážející vánoční dárky. Kouzelným detailem je dírka, která je přemění v lákavé ozdoby.

  Zdroje: Instagram

  Foto:Dior

  Sladká tečka na konec roku. Luxusní značky nabízí speciální sváteční dezerty

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.