Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní společnost Jacquemus využila proslulý zámek Versailles k představení rovnocenně impozantní kolekce. Milovníkům módy usazených v lodičkách poblíž rudě červeného mola nabídla návrhy plné odkazů na pompéznost monarchie i jemnost baletu.

  Zámek Versailles vyvolává i za běžných okolností v jeho návštěvnících pocit, že se přenesli zpět do 18. století. Při přehlídce Jacquemus ovšem takovému dojmu utéct nemohli ani zdaleka. Hosté byli totiž před jejím začátkem usazeni do romantických loděk, které následně přirazily k jednomu z břehů kanálu, který k francouzskému zámku vede. Fanoušci Jacquemus tak měli ideální výhled na červené molo vinoucí se jen pár kroků od nich.

  Barokní atmosféru vytvářela také hudba z dob Ludvíka XIV., která show doprovázela. Návštěvníkům pak návrhář Simon Porte Jacquemus nabídl kolekci plnou odkazů na královskou rodinu, okázalost monarchie i jemnost luxusu a umění, tolik typického pro balet. Představil proto například looky plné nabíraných sukní a rukávů, připomínajících šatník slavné Marie Antoinette. Nechyběl proto ani materiál jako taft nebo krajka.

  Většina z návrhů měla odkazovat také na šatník slavné princezny Diany. Na různých kouscích se proto objevil vzor puntíků, který měla v oblibě. Modelky předvedly také stříbrný třpytivý choker, který je rovněž s princeznou často spojovaný. Královské outfity pak doplňovalo luxusní spodní prádlo plné jemných mašliček, krajek a průhledných přehozů. Balet zase připomínaly baleríny a loafers s hranatou špičkou.

  Baletní a královské prvky využil Jacquemus také u pánských návrhů

  Jacquemus se pondělní přehlídkou nazvanou Le Chouchou vyzdvihl na úroveň světoznámých značek jako Chanel nebo Dior. Ne každá módní společnost totiž dosáhne lokace, jako je slavný zámek Versailles. Mezi návštěvníky show navíc patřily celebrity jako Victoria a David Beckham, Monica Bellucci, Eva Longoria, Emily Ratajkowsku a další. Také v řadách modelek se objevily hvězdy jako Gigi Hadid, Kendall Jenner nebo Deva Cassel.

  „Byl jsem tolik inspirovaný tímto historickým místem, že jsem se dostal k novým a o něco odlišnějším kreativním možnostem,“ popsal show Jacquemus. Symboly královské rodiny a baletu pak návrhář využil i na pánských návrzích. Také ty doplnil o baletní sukně nebo balónové rukávy doplňující jinak „drsné“ bomber bundy. Některé z modelek a modelů také po mole prošli v baletních pózách. I tím pomohli vytvořit svět plný luxusu a dech beroucího umění.

  Zdroj: Hypebeast, WWD, Highsnobiety, Instagram, YouTube

  Show Jacquemus pozorovali návštěvníci z loděk. Ohromila je královskou velkolepostí i jemností

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.