More

  Módní společnost Jacquemus využila proslulý zámek Versailles k představení rovnocenně impozantní kolekce. Milovníkům módy usazených v lodičkách poblíž rudě červeného mola nabídla návrhy plné odkazů na pompéznost monarchie i jemnost baletu.

  Zámek Versailles vyvolává i za běžných okolností v jeho návštěvnících pocit, že se přenesli zpět do 18. století. Při přehlídce Jacquemus ovšem takovému dojmu utéct nemohli ani zdaleka. Hosté byli totiž před jejím začátkem usazeni do romantických loděk, které následně přirazily k jednomu z břehů kanálu, který k francouzskému zámku vede. Fanoušci Jacquemus tak měli ideální výhled na červené molo vinoucí se jen pár kroků od nich.

  Barokní atmosféru vytvářela také hudba z dob Ludvíka XIV., která show doprovázela. Návštěvníkům pak návrhář Simon Porte Jacquemus nabídl kolekci plnou odkazů na královskou rodinu, okázalost monarchie i jemnost luxusu a umění, tolik typického pro balet. Představil proto například looky plné nabíraných sukní a rukávů, připomínajících šatník slavné Marie Antoinette. Nechyběl proto ani materiál jako taft nebo krajka.

  Většina z návrhů měla odkazovat také na šatník slavné princezny Diany. Na různých kouscích se proto objevil vzor puntíků, který měla v oblibě. Modelky předvedly také stříbrný třpytivý choker, který je rovněž s princeznou často spojovaný. Královské outfity pak doplňovalo luxusní spodní prádlo plné jemných mašliček, krajek a průhledných přehozů. Balet zase připomínaly baleríny a loafers s hranatou špičkou.

  Baletní a královské prvky využil Jacquemus také u pánských návrhů

  Jacquemus se pondělní přehlídkou nazvanou Le Chouchou vyzdvihl na úroveň světoznámých značek jako Chanel nebo Dior. Ne každá módní společnost totiž dosáhne lokace, jako je slavný zámek Versailles. Mezi návštěvníky show navíc patřily celebrity jako Victoria a David Beckham, Monica Bellucci, Eva Longoria, Emily Ratajkowsku a další. Také v řadách modelek se objevily hvězdy jako Gigi Hadid, Kendall Jenner nebo Deva Cassel.

  „Byl jsem tolik inspirovaný tímto historickým místem, že jsem se dostal k novým a o něco odlišnějším kreativním možnostem,“ popsal show Jacquemus. Symboly královské rodiny a baletu pak návrhář využil i na pánských návrzích. Také ty doplnil o baletní sukně nebo balónové rukávy doplňující jinak „drsné“ bomber bundy. Některé z modelek a modelů také po mole prošli v baletních pózách. I tím pomohli vytvořit svět plný luxusu a dech beroucího umění.

  Zdroj: Hypebeast, WWD, Highsnobiety, Instagram, YouTube

  Show Jacquemus pozorovali návštěvníci z loděk. Ohromila je královskou velkolepostí i jemností

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.