Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Tradiční a velkolepé týdny módy se pomalu chýlí ke konci a my už na základě přehlídek začínáme načrtávat estetickou představu pro následující jaro a léto. Každá ze značek nabídla trochu jiný pohled, ale v mnoha případech se v kolekcích objevily podobné prvky, které jsou na nejlepší cestě stát se velkými trendy pro novou sezónu. Pojďte se s námi podívat, jaké klíčové poznatky si lze odnést z New Yorku, Londýna a Milána.

  Monochromatický černý look

  Ani po několika sezónách návrháře černá barva zjevně neomrzela a my se tomu nedivíme. Je skutečně univerzální a hraje do karet trendům monochromatičnosti od hlavy až k patě, minimalismu a nenápadnému luxusu. Skvěle se také snoubí s estetikou business core a krejčovským zpracováním na míru šitých a elegantnějších outfitů, které se dostávají do popředí.

  Zdroj: Prada, Versace, Burberry

  Kalhoty nejsou potřeba!

  Poprvé se tato filozofie bez nohavic objevila ve velkém stylu na přehlídce Miu Miu pár sezón zpátky. Kendall Jenner se k ní několikrát přihlásila a nyní se opět vrací. U Miu Miu měla tehdy typický a důmyslný svérázný nádech, ale tentokrát se nese v duchu sex-appealu. Nejnovější přehlídka Dolce & Gabbana je toho dokonalým příkladem.

  Zdroj: Dolce & Gabbana, Carolina Herrera, Versace

  Průsvitné materiály

  Již zmíněný duch sex-appealu se přenáší i do průsvitných materiálů, často v kombinaci s přiléhavými, křivky zdůrazňujícími siluetami, které jsou inspirovány 90. léty. Průsvitné materiály také nejsou výdobytkem pouze této sezóny, návrháři je do svých kolekcí hojně zařazují již delší dobu.

  Zdroj: Altuzarra, Missoni, Bluemarine

  Svršek pouze na jedno odhalené rameno

  Mnoho značek vneslo trochu hravosti i do experimentování s rukávy. Odhalená ramena jsou in, a to na více způsobů! Zahlédli jsme topy na ramínka se srdcovým a hranatým výstřihem nebo topy, které jsou zcela bez ramínek. Vynikly však zejména svršky s jedním odhaleným ramenem.

  Zdroj: Fendi, Tory Burch, Etro

  Denim, denim… a znovu denim

  Denim si stále drží titul jednoho z nejžhavějších trendů a mnoho návrhářů ho stále používá k materiálnímu ozvláštnění a pozvednutí outfitu. Na přehlídkových molech jsme mohli vidět celé jednobarevné džínové looky, které nezůstaly jen u kalhot nebo bund.

  Zdroj: Dion Lee, GCDS, Ralph Lauren

  Bandeau top

  Na přehlídkových molech se opět objevuje oblíbený trend ze 70. let, který byl později oživen v době Y2K. Známý také jako tube top, stačí přidat kalhoty s nízkým pasem a jste zpět v čase na začátku milénia.

  Zdroj: Versace, Mowalola, Diesel

  Zdroje: Glamour, Evening Standard, Fashion United

  Šest trendů, které doporučujeme si zapamatovat z týdnů módy pro příští sezónu jaro/léto

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.

  Růst prodejů LVMH v prvním čtvrtletí zpomalil. Odráží stav světové ekonomiky

  Luxusní skupina LVMH odhalila výsledky z uplynulého čtvrtletí, poukazující na zpomalení růstu jejích prodejů. Klesnout měly o tři procenta. Jelikož je firma sdružující slavné značky považována za největší v módním průmyslu, jedná se o důležitý ukazatel. Reflektuje totiž stav světové ekonomiky.

  Swinging Sixties ožívají. Současné trendy si opět pohrávají s módou 60. let

  V éře bleskově se měnících trendů, které se už nerodí jen na přehlídkových molech, může být občas obtížné naladit se na vlnu jakéhokoli módního hitu. Zdá se však, že v kurzu jsou opět také kousky charakteristické pro rebelská 60. léta. Kromě pouštění si písniček od Beatles je tedy na čase vytáhnout minisukně a barevné punčocháče.