Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Spolu s novým rokem se vynořily také nejnovější statistiky, popisující poslední změny v beauty průmyslu. Podařilo se jim tak zachytit tipy ohledně trendů, které se letos ve světě péče o pleť, vlasy nebo tělo objeví. Patří mezi ně například nově oblíbená technika plastické chirurgie, známá jako facial balancing. Mnohem větší pozornost si pak získají vlasy, zatímco skin care bude vládnout co největší minimalismus.

  Skin care ustupuje do pozadí. Nahrazuje ji minimalismus i facial balancing

  Boom různorodé skin care odešel s loňským rokem. Zdá se, že milovníci beauty světa přesunují svou pozornost jinam. Trendy tak bude především minimalistická rutina péče o pleť, která se bude skládat ze zaručených a kvalitních produktů. Zjednodušený skin care rituál ovšem přináší i jisté výhody. Nemusíte se bát přílišné exfoliace nebo toho, že se jednotlivé ingredience různých sér a krémů navzájem vyruší.

  Zároveň jsou čím dál více oblíbené produkty, které zaujmou především svou lehkostí. Podle statistik firmy Spate vzrostlo loni vyhledávání termínu milky toners oproti předcházejícímu roku o téměř 183 procent. Velké pozornosti se těšil také makeup na vodní bázi. Uživatelé ho totiž do vyhledávačů minulý rok zadali o 60 procent více než v předchozím roce.

  V oblasti péče o pleť se ovšem objevuje ještě jiný populární zvyk, a tím je takzvaný facial balancing. Jedná se o plastickou chirurgii využívající injekce, které vpichuje pouze do jedná strany obličeje. Cílem je napravit „nedostatky“ a vytvořit tak větší symetrii. Ve svém nejnovějším reportu to vyzdvihla platforma Spate.

  Místo obličeje se budeme věnovat tělu. Luxusní značky vydávají čím dál více body produktů

  Další z trendů, které se dají vysledovat z loňských událostí a statistik, je větší zaměření na péči o tělo. Známá jména ze skin care světa totiž začínají vydávat čím dál více produktů určených nikoli pro obličej, ale naše tělo. Příkladem jsou beauty firmy jako Dr. Barbara Sturm, Tatcha, Drunken Elephant, ale také Rare Beauty.

  Zdroj: Drunk Elephant, Rare Beauty

  Na oblíbenost péče o pleť pak poukazují také statistiky platformy Pinterest. Ve svém nejnovějším reportu Pinterest Predicts totiž společnost popsala, že se vyhledávání termínu body skin care routine loni výrazně navýšilo. Pokud jste svoji pozornost na produkty určené pro tělo ještě neupřeli, doporučujeme začít kvalitním krémem nebo peelingem.

  Největší hype letos zažijí vlasy. Užijte si multi-step rutinu i odvážný pixie střih jako z „osmdesátek“

  Pokud péči o pleť vládne minimalismus, pak v oddělení vlasů platí přesný opak. Letošní rok nastal čas skutečně zregenerovat své vlasy. Trendy je totiž v současnosti více kroková rutina péče o vlasy, sahající daleko za klasický šampon a kondicionér. Cílem je dosáhnout té nejzdravější a nejlesklejší hřívy. Například platforma Spate popsala, že hledání výrazu hair primer loni na internetu výrazně vzrostlo.

  Zdroj: Olaplex, Oribe

  Kromě toho je populární také jiná péče o vlasy, a to japonské vlasové masáže. Jejich cílem je totiž hluboce vyčistit a rozčesat vlasy, ale také namasírovat hlavu a podpořit oběh krve. Vyhledávání podobných spa nabídek se loni navýšilo o 147 procent. Tím ovšem trendy ve světě vlasů nekončí. Odhady začínajícího roku se totiž zaměřily také na střihy a barvy vlasů.

  Letos tak jednoznačně vyhrává krátký pixie cut. Jedná se o sestřih, který byl populární především v 80. letech minulého století. Vlasy jsou na krátko zastřižené především na boku a vzadu, na hlavě jsou ovšem o něco delší. Doplňovat může pixie cut také ofina. Sčesat ho lze do hladkého, nebo rozcuchaného stylu. Pokud jde o barvu, bude se letos těšit oblibě teplý honey blond odstín.

  Zdroje: WWD, The Business of Fashion, InStyle, Instagram, YouTube

  Foto:Pexels

  S novým rokem se vyvíjí i beauty svět. Pozornost upře na facial balancing, péči o vlasy nebo minimalismus

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.