Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní svět lze poznávat různými způsoby. Samozřejmostí je sledování nejnovějších módních přehlídek a čerstvých kampaní nebo looků oblíbených influencerů. Často podceňovaným zdrojem jsou ovšem jedny z nejstarších pramenů, tedy knihy. Začtěte se proto do několika příběhů, které vám luxusní módní průmysl zase o něco více přiblíží.

  Projděte si skrze stránky ulice Paříže. Kate Betts přiblíží taje hlavního města módy

  Rozumět módě znamená také rozumět hlavním městům módy. Právě ony totiž pomáhají definovat, jaké kousky na módní mola známí návrháři přinesou. S učením se o jejich fungování vám pak pomůže kniha s názvem My Paris Dream. Přesněji řečeno, memoár novinářky Kate Betts odhalí taje Paříže v 80. letech minulého století.

  Novinářka totiž tehdy pracovala pro slavné módní tituly, jako je Vogue nebo Harper’s Bazaar. Jako mladá se vydala do Paříže, aby si v ní splnila svůj sen. V knize proto popisuje detaily toho, jak se snažila do pařížského stylu a elegance ponořit a co přesně jí taková zkušenost přinesla.

  Naučte se chápat umění módy. Kniha Why is it a masterpiece? vysvětlí ikonické módní kousky

  Úspěch některých nejznámějších kousků slavných módních návrhářů není vždy snadné pochopit. Je poměrně zřejmé, proč Christian Dior ve své době oslovil zákazníky svým tehdy čerstvým New Look. Z jakého důvodu ale svět uchvátila bílá košile Yohji Yamamoto nebo ho oslnil korzet od Jean-Paul Gaultier?

  Na podobné otázky se snaží zodpovědět kniha s názvem Why is it a masterpiece? Její autorka Marnie Fogg se do detailů zabývá tím, proč jednotlivé kousky milovníky módy tak nadchly. Jedná se o skvělou četbu pro „začátečníky“, kteří chtějí nejen pochopit, jaké kousky módnímu světu dominují, ale také proč.

  Poznejte pravý život jednoho obyčejného páru džín. Pravdu módního průmyslu odhalí Maxine Bedat

  Kniha s názvem The Life and Death of a Garment Unraveled je ideální pro milovníky módy, kteří chtějí chtějí tolik obdivovaný průmysl poznat se vším všudy. Autorka knihy Maxine Bedat si s ním totiž nebere servítky a ukazuje i jeho stinnou stránku, a to na páru obyčejných džín. Spolu s ní se tak můžete dozvědět, jak vypadá jejich „život“.

  Příběh dopodrobna popíše, jak je v současné době většina módních kousků vyráběná. Podívá se na to, jak fungují továrny na bavlnu nebo barviva, nacházející se v Texasu a Číně. Odhalí ale i život pracovníků sešívajících produkty v odlehlých farmách v Bangladéši. Jedná se tedy o nutnou četbu pro každého, kdo o sobě tvrdí, že módě rozumí.

  Mluví se o něm jako o nástupci Anny Wintour. Objevte módu skrze oči Edwarda Enninful

  Rozhodně stojí za to poznat svět módy z pohledu Edwarda Enninful. Na světě je totiž jen málo lidí, kteří by měli s módním průmyslem tolik zkušeností jako on. Už v 18 letech se stal ředitelem britského módního magazínu i-D. V pozici pak vydržel po více než dvě dekády. Stal se také editorem britského časopisu Vogue.

  Také z těchto důvodu se o něm mluví jako o případném následníkovi královny amerického magazínu Vogue, Anně Wintour. Ve své knize A Visible Man vypráví podrobný příběh své kariéry. Zmiňuje a popisuje také známá jména, která mu v průběhu jeho kariéry pomohla. Patří mezi ně super modelka Naomi Campbell i slavná make-up artistka Pat McGrath.

  Zdroje: Fashionista, Buttons Paradise, Penguin Random House, Instagram

  Rozšiřte své módní obzory. Ponořte se do knih popisujících historii i taje luxusního průmyslu

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.