Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní svět lze poznávat různými způsoby. Samozřejmostí je sledování nejnovějších módních přehlídek a čerstvých kampaní nebo looků oblíbených influencerů. Často podceňovaným zdrojem jsou ovšem jedny z nejstarších pramenů, tedy knihy. Začtěte se proto do několika příběhů, které vám luxusní módní průmysl zase o něco více přiblíží.

  Projděte si skrze stránky ulice Paříže. Kate Betts přiblíží taje hlavního města módy

  Rozumět módě znamená také rozumět hlavním městům módy. Právě ony totiž pomáhají definovat, jaké kousky na módní mola známí návrháři přinesou. S učením se o jejich fungování vám pak pomůže kniha s názvem My Paris Dream. Přesněji řečeno, memoár novinářky Kate Betts odhalí taje Paříže v 80. letech minulého století.

  Novinářka totiž tehdy pracovala pro slavné módní tituly, jako je Vogue nebo Harper’s Bazaar. Jako mladá se vydala do Paříže, aby si v ní splnila svůj sen. V knize proto popisuje detaily toho, jak se snažila do pařížského stylu a elegance ponořit a co přesně jí taková zkušenost přinesla.

  Naučte se chápat umění módy. Kniha Why is it a masterpiece? vysvětlí ikonické módní kousky

  Úspěch některých nejznámějších kousků slavných módních návrhářů není vždy snadné pochopit. Je poměrně zřejmé, proč Christian Dior ve své době oslovil zákazníky svým tehdy čerstvým New Look. Z jakého důvodu ale svět uchvátila bílá košile Yohji Yamamoto nebo ho oslnil korzet od Jean-Paul Gaultier?

  Na podobné otázky se snaží zodpovědět kniha s názvem Why is it a masterpiece? Její autorka Marnie Fogg se do detailů zabývá tím, proč jednotlivé kousky milovníky módy tak nadchly. Jedná se o skvělou četbu pro „začátečníky“, kteří chtějí nejen pochopit, jaké kousky módnímu světu dominují, ale také proč.

  Poznejte pravý život jednoho obyčejného páru džín. Pravdu módního průmyslu odhalí Maxine Bedat

  Kniha s názvem The Life and Death of a Garment Unraveled je ideální pro milovníky módy, kteří chtějí chtějí tolik obdivovaný průmysl poznat se vším všudy. Autorka knihy Maxine Bedat si s ním totiž nebere servítky a ukazuje i jeho stinnou stránku, a to na páru obyčejných džín. Spolu s ní se tak můžete dozvědět, jak vypadá jejich „život“.

  Příběh dopodrobna popíše, jak je v současné době většina módních kousků vyráběná. Podívá se na to, jak fungují továrny na bavlnu nebo barviva, nacházející se v Texasu a Číně. Odhalí ale i život pracovníků sešívajících produkty v odlehlých farmách v Bangladéši. Jedná se tedy o nutnou četbu pro každého, kdo o sobě tvrdí, že módě rozumí.

  Mluví se o něm jako o nástupci Anny Wintour. Objevte módu skrze oči Edwarda Enninful

  Rozhodně stojí za to poznat svět módy z pohledu Edwarda Enninful. Na světě je totiž jen málo lidí, kteří by měli s módním průmyslem tolik zkušeností jako on. Už v 18 letech se stal ředitelem britského módního magazínu i-D. V pozici pak vydržel po více než dvě dekády. Stal se také editorem britského časopisu Vogue.

  Také z těchto důvodu se o něm mluví jako o případném následníkovi královny amerického magazínu Vogue, Anně Wintour. Ve své knize A Visible Man vypráví podrobný příběh své kariéry. Zmiňuje a popisuje také známá jména, která mu v průběhu jeho kariéry pomohla. Patří mezi ně super modelka Naomi Campbell i slavná make-up artistka Pat McGrath.

  Zdroje: Fashionista, Buttons Paradise, Penguin Random House, Instagram

  Rozšiřte své módní obzory. Ponořte se do knih popisujících historii i taje luxusního průmyslu

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.