Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Luxus při cestování nemusíte hledat jenom na písčitých plážích nebo u průzračného moře. Najít ho můžete také při víkendovém odpočinkovém výletu nebo vytoužené cestě po Evropě. Objevte taje historických kaváren, které doprovází umělce i myslitele po celé dekády. Zajet si můžete za vytříbeným vkusem na sever Itálie, do Vídně, Budapeště nebo romantické Paříže.

  Začněte nejstarší kavárnou na světě. Ochutnejte italskou kávu v prostorách Caffè Florian

  Výlet do kouzelných Benátek sám o sobě vybízí k luxusnímu víkendu. Vylepšit si ho ale můžete návštěvou nejstarší kavárny na světě. Caffè Florian byla totiž založená už roku 1720. Nachází se na slavném Piazza San Marco, takže ji při toulkách úzkými benátskými uličkami rozhodně nebude těžké nalézt.

  Při své návštěvě tak budete moct sedět na stejných židlích, na které kdysi usedli velikánové jako Marcel Proust, Charles Dickens, Goethe nebo Lord Byron. Usadit se můžete venku, nebo objevit některé ze speciálních sálů historické kavárny. Zároveň se jedná o jedinečnou příležitost ochutnat to nejlepší z Itálie, tedy klasické espresso.

  Zdroj: Caffè Florian

  Z Benátek se otočte do Padovy. Čeká vás speciální mátová káva i řada městských legend

  Pokud si do romantických Benátek zajedete autem, přijde vám další tip na luxusní historickou kavárnu jistě vhod. Nachází se totiž ve městě Padova, mimo jiné proslavené jednou z nejstarších univerzit na světě. Autem se k němu od Benátek dostanete za 30 minut, pohodlně vás tam ale sveze i místní vlak.

  Navštívit pak musíte především kavárnu Pedrocchi z 18. století. Známá je pro svou speciální hořkou kávu, podávanou s mátový krémem a kakaovým práškem. Kromě toho je ovšem opředená hned několika městskými legendami. Jedna z nich například praví, že před jejími dveřmi kdysi umrzl syn jejího majitele. Od té doby pak měla kavárna nechávat vstup vždy otevřený.

  Zdroj: Caffè Pedrocchi

  Klasickou Vídeň nesmíte ze své tour vynechat. Café Central nabídne luxusní posezení i zákusek

  V seznamu luxusních kaváren nesmí samozřejmě chybět ani kavárenský „dědeček“, tedy Vídeň. Její taje se vám rovněž nabízí v případě, že se do severní Itálie rozhodnete vyrazit autem. Mezi jedny z nejstarších kaváren hlavního města Rakouska pak patří Café Central. Kdysi se v ní scházeli slavní spisovatelé i filozofové.

  Vy si v ní pak můžete zkrátka užít luxusní odpoledne. Vychutnat si můžete nejen ohromující interiér, ale také klasickou vídeňskou kávu. Odejít však nesmíte ani bez toho, aniž byste ochutnali klasický dort Sacher nebo další z řady luxusních dezertů, které na vás v zákoutí této kouzelné historické kavárny čekají.

  Zdroj: Café Central

  V Budapešti si užijete opulentní interiér New York Café. Obnovy se dočkala teprve nedávno

  Pokud nedáte dopustit především na luxusní interiéry známých historických kaváren, pak si zcela rozhodně zamilujete New York Café v Budapešti. Nachází se v přízemí hotelu New York Palace Hotel, takže je možné si jedinečný zážitek ještě prodloužit pobytem právě v tomto ubytování. Ohromí vás ale i samotná kavárna.

  Zachycuje totiž jedinečnou historickou éru hlavního města Maďarska. Scházeli se v ní totiž důležití spisovatelé i novináři. Ve vrchní galerii rovněž tyto osobnosti editovaly jedny z nejdůležitějších maďarských novin začátku 20. století. Kavárna ovšem po válečném období upadla do zapomnění. Obnovy se dočkala teprve roku 2006.

  Za romantikou jedině do Paříže. Navštivte Les Deux Magots v Saint Germain

  Hlavní město Francie je rovněž skvělým místem, kam můžete za luxusními historickými kavárnami putovat. Nejednu z nich pak najdete ve čtvrti Saint Germain. Po druhé světové válce se totiž stala centrem intelektuálního a kulturního života Pařížanů. Ti se pak scházeli v kavárnách, jako je například ta s názvem Les Deux Magots.

  Jednalo se mimo jiné o oblíbené místo slavného spisovatele Ernesta Hemingway. V podniku měl strávit hodiny a hodiny psaním nebo setkáváním se s ostatními autory tehdejší doby, jako byl James Joyce nebo F. Scott Fitzgerald. Vyzkoušet pak v kavárně můžete nejen skvělou kávu, ale také horkou čokoládu nebo skleničku excelentního francouzského vína.

  Zdroj: Les Deux Magots

  Zdroje: The Winged Fork, Wander-Lush, Instagram

  Pronikněte hluboko do historie luxusu. Navštivte nejklasičtější kavárny Evropy

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.