Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Luxus při cestování nemusíte hledat jenom na písčitých plážích nebo u průzračného moře. Najít ho můžete také při víkendovém odpočinkovém výletu nebo vytoužené cestě po Evropě. Objevte taje historických kaváren, které doprovází umělce i myslitele po celé dekády. Zajet si můžete za vytříbeným vkusem na sever Itálie, do Vídně, Budapeště nebo romantické Paříže.

  Začněte nejstarší kavárnou na světě. Ochutnejte italskou kávu v prostorách Caffè Florian

  Výlet do kouzelných Benátek sám o sobě vybízí k luxusnímu víkendu. Vylepšit si ho ale můžete návštěvou nejstarší kavárny na světě. Caffè Florian byla totiž založená už roku 1720. Nachází se na slavném Piazza San Marco, takže ji při toulkách úzkými benátskými uličkami rozhodně nebude těžké nalézt.

  Při své návštěvě tak budete moct sedět na stejných židlích, na které kdysi usedli velikánové jako Marcel Proust, Charles Dickens, Goethe nebo Lord Byron. Usadit se můžete venku, nebo objevit některé ze speciálních sálů historické kavárny. Zároveň se jedná o jedinečnou příležitost ochutnat to nejlepší z Itálie, tedy klasické espresso.

  Zdroj: Caffè Florian

  Z Benátek se otočte do Padovy. Čeká vás speciální mátová káva i řada městských legend

  Pokud si do romantických Benátek zajedete autem, přijde vám další tip na luxusní historickou kavárnu jistě vhod. Nachází se totiž ve městě Padova, mimo jiné proslavené jednou z nejstarších univerzit na světě. Autem se k němu od Benátek dostanete za 30 minut, pohodlně vás tam ale sveze i místní vlak.

  Navštívit pak musíte především kavárnu Pedrocchi z 18. století. Známá je pro svou speciální hořkou kávu, podávanou s mátový krémem a kakaovým práškem. Kromě toho je ovšem opředená hned několika městskými legendami. Jedna z nich například praví, že před jejími dveřmi kdysi umrzl syn jejího majitele. Od té doby pak měla kavárna nechávat vstup vždy otevřený.

  Zdroj: Caffè Pedrocchi

  Klasickou Vídeň nesmíte ze své tour vynechat. Café Central nabídne luxusní posezení i zákusek

  V seznamu luxusních kaváren nesmí samozřejmě chybět ani kavárenský „dědeček“, tedy Vídeň. Její taje se vám rovněž nabízí v případě, že se do severní Itálie rozhodnete vyrazit autem. Mezi jedny z nejstarších kaváren hlavního města Rakouska pak patří Café Central. Kdysi se v ní scházeli slavní spisovatelé i filozofové.

  Vy si v ní pak můžete zkrátka užít luxusní odpoledne. Vychutnat si můžete nejen ohromující interiér, ale také klasickou vídeňskou kávu. Odejít však nesmíte ani bez toho, aniž byste ochutnali klasický dort Sacher nebo další z řady luxusních dezertů, které na vás v zákoutí této kouzelné historické kavárny čekají.

  Zdroj: Café Central

  V Budapešti si užijete opulentní interiér New York Café. Obnovy se dočkala teprve nedávno

  Pokud nedáte dopustit především na luxusní interiéry známých historických kaváren, pak si zcela rozhodně zamilujete New York Café v Budapešti. Nachází se v přízemí hotelu New York Palace Hotel, takže je možné si jedinečný zážitek ještě prodloužit pobytem právě v tomto ubytování. Ohromí vás ale i samotná kavárna.

  Zachycuje totiž jedinečnou historickou éru hlavního města Maďarska. Scházeli se v ní totiž důležití spisovatelé i novináři. Ve vrchní galerii rovněž tyto osobnosti editovaly jedny z nejdůležitějších maďarských novin začátku 20. století. Kavárna ovšem po válečném období upadla do zapomnění. Obnovy se dočkala teprve roku 2006.

  Za romantikou jedině do Paříže. Navštivte Les Deux Magots v Saint Germain

  Hlavní město Francie je rovněž skvělým místem, kam můžete za luxusními historickými kavárnami putovat. Nejednu z nich pak najdete ve čtvrti Saint Germain. Po druhé světové válce se totiž stala centrem intelektuálního a kulturního života Pařížanů. Ti se pak scházeli v kavárnách, jako je například ta s názvem Les Deux Magots.

  Jednalo se mimo jiné o oblíbené místo slavného spisovatele Ernesta Hemingway. V podniku měl strávit hodiny a hodiny psaním nebo setkáváním se s ostatními autory tehdejší doby, jako byl James Joyce nebo F. Scott Fitzgerald. Vyzkoušet pak v kavárně můžete nejen skvělou kávu, ale také horkou čokoládu nebo skleničku excelentního francouzského vína.

  Zdroj: Les Deux Magots

  Zdroje: The Winged Fork, Wander-Lush, Instagram

  Pronikněte hluboko do historie luxusu. Navštivte nejklasičtější kavárny Evropy

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.