More

  Maximalistický trend „Barbiecore“ postavený na panence z dětství letos do značné míry ovládl internetové vyhledávání, sociální sítě, ale především TikTok. Citelné nadšení z premiéry nového filmu o Barbie s Margot Robbie šlo ruka v ruce s novým dech beroucím odstínem růžové od módního domu Valentino a senzace byla na světě. Prozradíme vám, jak můžete tento dokonalý svět Barbie přenést do svého šatníku s tou správnou dávkou noblesy.

  Come on Barbie, let’s go party!

  Na to, abyste se inspirovali, nemusíte nutně vytahovat retro pastelové brusle nebo experimentovat s peroxidem na vlasy, důležitou roli hraje především samotná barva. Růžová. Lososová, korálová nebo hot pink, všechny jsou povoleny. Nebojte se vsadit na speciální odstín od Valentino – Pink PP, který byl vytvořený Pierpaolem Piccioli ve spolupráci s institutem Pantone. Úskalím tohoto trendu je však tenká hranice s kýčem, kterou je potřebné vyvážit za pomoci elegance.

  Barbie jde do práce

  Jak vnést do svého šatníku trochu „Barbiecore“, nestresovat se každé ráno nad outfitem do práce a přitom vypadat stylově nad věcí? Jednoduše. Můžete investovat do růžového kompletu nebo kostýmu. Klasikou je Chanel, ale vyplatí se zastavit i u Miu Miu nebo Versace.

  Zdroj: Chanel, Miu Miu, Versace

  Barbie jako svatební host

  Letní měsíce jsou obdobím plným svateb a najít ty správné šaty na každou z nich je někdy kámen úrazu. Díky šatům od Nensi Dojaka, Area a For Love & Lemons krásně vyniknete mezi hosty, zůstává už jen těžký úkol – nezastínit nevěstu.

  Zdroj: Nensi Dojaka, Area, For Love & Lemons

  Barbie nebo Carrie Bradshaw?

  Pokud milujete vysoké boty a řídíte se pravidlem čím vyšší tím lepší, podobně jako Carrie Bradshaw, jste na správném místě. Můžete začít umírněně s Jimmy Choo, jít výš s ikonickými botami Medusa od Versace až po Tan-Go od Valentino, které vás vynesou do výšin.

  Zdroj: Jimmy Choo, Versace, Valentino

  Barbie ve velkém městě

  Nejlepším přítelem do ruchu velkoměsta je kabelka přes rameno. Je praktická, vejde se do ní vše potřebné, ale není těžká a navíc skvěle vypadá, takže vás bude doprovázet kdykoli a kamkoli během dne. Tu svou si můžete vybrat u Coperni, ale pozor, je skleněná, takže se hodí možná spíš na večerní rande. Přes den se k vám může přidat Balenciaga nebo Givenchy.

  Zdroje: Coperni, Balenciaga, Givenchy

  Zdroje: Business of Fashion, L’Officiel

  Přeneste se do ideálního světa s „Barbiecore“

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.