Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Kreativní ředitel britské značky Burberry Daniel Lee nezklamal. Návštěvníkům své show na Londýnském týdnu módy odhalil kolekci, která odpovídá jeho reputaci. Zkušeně zkombinoval klasické kousky známé společnosti s letními a trendy prvky. Inspirovat se nechal například motivy motorkářského světa i ovocem typickým pro britské léto.

  Návštěvníky přehlídky Burberry pro jaro a léto 2024 přivítala kolekce plná barev, vzorů i nových střihů. Kreativní ředitel známé britské značky se ve své druhé show od svého nástupu nebál zariskovat. Pohrál si proto nejen s klasickými návrhy módní společnosti, ale i symboly připomínající Británii. Zároveň do nejnovějších outfitů zapojil motivy ze světa motorkářů i středověkou heraldiku.

  „V mých kolekcích se může objevit pár momentů britské výstřednosti. Především ale vidím Burberry jako při zemi se držící značku,“ okomentoval své nejnovější výtvory slavný návrhář. Dodal rovněž, že chtěl z jarní kolekce vytvořit fluidní a ženskou přehlídku. Mezi jednotlivé kousky proto patřily také dlouhé splývavé šaty s květinovými vzory. Časté byly také výrazné stříbrné a zlaté doplňky.

  Zdroj: Reuters

  Podobnou jemnost ovšem Lee rozbil „motorkářskými“ motivy, které se projevily například v podobě řetězového potisku. Ten se objevil na hedvábných košilích, trenčkotech, šatech nebo šátcích. Na páscích s výraznou přezkou se zase vyjímal emblém rytíře. Návrhář ho totiž po svém nástupu nechal zakomponovat do upraveného loga Burberry. Stejně tak kolekci protkala „rytířská modrá“, vystihující novou éru značky.

  Hravou obnovou prošel také trenčkot. Objevil se v kožené podobě i verzi bez rukávů

  Jemnosti letních kousků kontrastovaly také kožené „biker jackets“ v zářivě bílé barvě nebo asymetrické šaty s na šikmo našitými zipy. Stály v opozici především k návrhům, na kterých se objevil potisk modrých jahod nebo třešní. Podle Lee se totiž jedná o typické britské letní ovoce. Kolekci ovšem jako vždy vévodil perfektně střižený trenčkot. Klasický kabát proto oblékl hned první model, který se na mole objevil.

  Daniel Lee si ovšem se střihem nadčasového kabátu maličko pohrál. Představil proto jeho užší podobu s nízko posazeným pasem. V kolekci se pak vyskytly také další jeho verze, například ta bez rukávů nebo jiná, vyhotovená z černé kůže. Hravé návrhy pak doplňovaly sandálky na podpatku s modrou podrážkou. Návštěvníky přehlídky zaujaly také „polstrované“ tašky v khaki barvě nebo kožené kabelky v červené, bílé a zelené.

  Zdroje: WWD, The Guardian, Reuters, YouTube

  Foto:Reuters

  Přehlídka Burberry nezklamala. Odhalila hravou kolekci s motivem motorek i britského léta

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.