More

  Kreativní ředitel britské značky Burberry Daniel Lee nezklamal. Návštěvníkům své show na Londýnském týdnu módy odhalil kolekci, která odpovídá jeho reputaci. Zkušeně zkombinoval klasické kousky známé společnosti s letními a trendy prvky. Inspirovat se nechal například motivy motorkářského světa i ovocem typickým pro britské léto.

  Návštěvníky přehlídky Burberry pro jaro a léto 2024 přivítala kolekce plná barev, vzorů i nových střihů. Kreativní ředitel známé britské značky se ve své druhé show od svého nástupu nebál zariskovat. Pohrál si proto nejen s klasickými návrhy módní společnosti, ale i symboly připomínající Británii. Zároveň do nejnovějších outfitů zapojil motivy ze světa motorkářů i středověkou heraldiku.

  „V mých kolekcích se může objevit pár momentů britské výstřednosti. Především ale vidím Burberry jako při zemi se držící značku,“ okomentoval své nejnovější výtvory slavný návrhář. Dodal rovněž, že chtěl z jarní kolekce vytvořit fluidní a ženskou přehlídku. Mezi jednotlivé kousky proto patřily také dlouhé splývavé šaty s květinovými vzory. Časté byly také výrazné stříbrné a zlaté doplňky.

  Zdroj: Reuters

  Podobnou jemnost ovšem Lee rozbil „motorkářskými“ motivy, které se projevily například v podobě řetězového potisku. Ten se objevil na hedvábných košilích, trenčkotech, šatech nebo šátcích. Na páscích s výraznou přezkou se zase vyjímal emblém rytíře. Návrhář ho totiž po svém nástupu nechal zakomponovat do upraveného loga Burberry. Stejně tak kolekci protkala „rytířská modrá“, vystihující novou éru značky.

  Hravou obnovou prošel také trenčkot. Objevil se v kožené podobě i verzi bez rukávů

  Jemnosti letních kousků kontrastovaly také kožené „biker jackets“ v zářivě bílé barvě nebo asymetrické šaty s na šikmo našitými zipy. Stály v opozici především k návrhům, na kterých se objevil potisk modrých jahod nebo třešní. Podle Lee se totiž jedná o typické britské letní ovoce. Kolekci ovšem jako vždy vévodil perfektně střižený trenčkot. Klasický kabát proto oblékl hned první model, který se na mole objevil.

  Daniel Lee si ovšem se střihem nadčasového kabátu maličko pohrál. Představil proto jeho užší podobu s nízko posazeným pasem. V kolekci se pak vyskytly také další jeho verze, například ta bez rukávů nebo jiná, vyhotovená z černé kůže. Hravé návrhy pak doplňovaly sandálky na podpatku s modrou podrážkou. Návštěvníky přehlídky zaujaly také „polstrované“ tašky v khaki barvě nebo kožené kabelky v červené, bílé a zelené.

  Zdroje: WWD, The Guardian, Reuters, YouTube

  Foto:Reuters

  Přehlídka Burberry nezklamala. Odhalila hravou kolekci s motivem motorek i britského léta

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.

  It bags jako investice: Které modely od Celine se vyplatí?

  Francouzský dům Celine je více než jen synonymem pro velmi specifickou a cool francouzskou eleganci. Od svého vzniku v roce 1945 ji totiž významně pomáhá definovat. Kabelky Celine možná nejsou tak komerčně a masově oblíbené, ale značka nabízí několik úspěšných modelů, které si vždy najdou věrnou klientelu. Pojďte se s námi podívat, po jakých kouscích byste se měli poohlédnout, pokud chcete do svého šatníku vnést pověstný pařížský chic.