Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Kreativní ředitel britské značky Burberry Daniel Lee nezklamal. Návštěvníkům své show na Londýnském týdnu módy odhalil kolekci, která odpovídá jeho reputaci. Zkušeně zkombinoval klasické kousky známé společnosti s letními a trendy prvky. Inspirovat se nechal například motivy motorkářského světa i ovocem typickým pro britské léto.

  Návštěvníky přehlídky Burberry pro jaro a léto 2024 přivítala kolekce plná barev, vzorů i nových střihů. Kreativní ředitel známé britské značky se ve své druhé show od svého nástupu nebál zariskovat. Pohrál si proto nejen s klasickými návrhy módní společnosti, ale i symboly připomínající Británii. Zároveň do nejnovějších outfitů zapojil motivy ze světa motorkářů i středověkou heraldiku.

  „V mých kolekcích se může objevit pár momentů britské výstřednosti. Především ale vidím Burberry jako při zemi se držící značku,“ okomentoval své nejnovější výtvory slavný návrhář. Dodal rovněž, že chtěl z jarní kolekce vytvořit fluidní a ženskou přehlídku. Mezi jednotlivé kousky proto patřily také dlouhé splývavé šaty s květinovými vzory. Časté byly také výrazné stříbrné a zlaté doplňky.

  Zdroj: Reuters

  Podobnou jemnost ovšem Lee rozbil „motorkářskými“ motivy, které se projevily například v podobě řetězového potisku. Ten se objevil na hedvábných košilích, trenčkotech, šatech nebo šátcích. Na páscích s výraznou přezkou se zase vyjímal emblém rytíře. Návrhář ho totiž po svém nástupu nechal zakomponovat do upraveného loga Burberry. Stejně tak kolekci protkala „rytířská modrá“, vystihující novou éru značky.

  Hravou obnovou prošel také trenčkot. Objevil se v kožené podobě i verzi bez rukávů

  Jemnosti letních kousků kontrastovaly také kožené „biker jackets“ v zářivě bílé barvě nebo asymetrické šaty s na šikmo našitými zipy. Stály v opozici především k návrhům, na kterých se objevil potisk modrých jahod nebo třešní. Podle Lee se totiž jedná o typické britské letní ovoce. Kolekci ovšem jako vždy vévodil perfektně střižený trenčkot. Klasický kabát proto oblékl hned první model, který se na mole objevil.

  Daniel Lee si ovšem se střihem nadčasového kabátu maličko pohrál. Představil proto jeho užší podobu s nízko posazeným pasem. V kolekci se pak vyskytly také další jeho verze, například ta bez rukávů nebo jiná, vyhotovená z černé kůže. Hravé návrhy pak doplňovaly sandálky na podpatku s modrou podrážkou. Návštěvníky přehlídky zaujaly také „polstrované“ tašky v khaki barvě nebo kožené kabelky v červené, bílé a zelené.

  Zdroje: WWD, The Guardian, Reuters, YouTube

  Foto:Reuters

  Přehlídka Burberry nezklamala. Odhalila hravou kolekci s motivem motorek i britského léta

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.