More

  Je hnědá novou červenou? Může se minimalismus stát maximalismem? Takové a další podobné otázky klade v současnosti Prada svým zákazníkům. Se svými novými řadami skin care a makeupu totiž hodlá bořit zažité představy o kráse.

  Svou poslední beauty kolekci zveřejnila módní společnost Prada roku 2000. Tenkrát s ní ovšem nesklidila velký úspěch. O stejný krok se proto nyní snaží znovu. Dne 1. srpna tak zveřejnila dvě luxusní kolekce, tedy Prada Skin a Prada Color. Obě pak mají představovat téma s názvem Rethinking Beauty, tedy přetváření krásy.

  Naznačuje tomu i série příspěvků na Instagramu značky. „Chceme kreativně experimentovat a hravě zkoumat to, co ještě není konvenční,“ vysvětlila společnost. Vytvoří proto „univerzální, ale personalizovaný zážitek“. Její produkty pak vyvinula francouzská firma L’Oréal, která odkoupila licenci na vůně společnosti Prada v roce 2019.

  Na nové makeup řadě pracovala také vizážistka Lynsey Alexander a nová globální kreativní e-makeup umělkyně Prada Ines Marzat. Produkty pak spojuje podobný design. Znázorňuje totiž ikonické trojúhelníkové logo, tolik typické pro Prada. Italská módní společnost se tak s tvorbou vlastní beauty kolekce zařadila mezi další společnosti s podobnými řadami jako Chanel, Dior, Gucci nebo Hermès.

  Nejnovější beauty produkty Prada jsou také udržitelné. Po vyprázdnění se dají doplnit

  Součástí skin care řady je krém, sérum a cleanser. Krém přitom značka popisuje jako „gel až balzám“. Díky svým speciálním vlastnostem se má snadno přizpůsobit typu pokožky svého majitele. Produkty se mají také soustředit na „pružnou pevnost“ a „rozzáření“. Mezi makeup produkty pak patří paletka očních stínů, makeup a 26 odstínů matných rtěnek.

  Půlka z nových rtěnek je více jemná, zatímco druhá je „hyper matná“. Součástí makeupu jsou také vitamíny C a E, které mají pokožku zároveň vyživovat. Paletka stínů pak nabízí béžovou, hnědou a zářivě fialovou barvu. Výjimečná je skin care a makeup řada i tím, že se všechny její produkty dají po vyprázdnění snadno doplnit. Jedná se proto zároveň o revoluci v oblasti udržitelné krásy. V Evropě budou kolekce dostupné od 18. srpna.

  Zdroje: Business of Fashion, BeautyCrew, NewBeauty, Twitter, YouTube

  Prada chce měnit představy o kráse. Odhalila první kolekci skin care a makeupu

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.