Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Soukromé tryskáče jsou možná populárnější než kdykoli předtím, komerční aerolinky ale stále tvrdě bojují o svůj podíl na trhu. Mnohé z největších leteckých společností investovaly obrovské částky, aby uvedly svá letadla do moderní éry a transformovaly first a business class na něco podobného privátnímu létání. Představíme vám nejvýše oceněné první třídy, na základě prestižních Skytrax World Airline Awards.

  Singapore Airlines

  Pokud jde o cestování první třídou, Singapore Airlines jsou momentálně nejzářivější hvězdou na nebi. V jejich letadlech Airbus A380–800 si můžete rezervovat apartmá, která navrhl francouzský designér luxusních jachet Jean-Jacquesem Coste. Jsou vybavena otočným křeslem, samostatným lůžkem, kůží polstrovanými přihrádkami, skříní a ručně vyšívaným kobercem. Vytvářejí tak útulný a osobní zážitek, díky kterému se budete cítit tak, jako byste cestovali vlastním soukromým letadlem. Aerolinky dokonce nabízejí možnost snížit přepážku mezi pokoji a vytvořit tak dvojité apartmá. Služba „Zarezervujte si kuchaře“ vám umožní rezervovat si jídlo 24 hodin před odletem od mnoha renomovaných šéfkuchařů. Vše bude servírováno na kostním porcelánu a k jídlu si můžete vybrat z nabídky exkluzivních vín a destilátů.

  Foto: Singapore Airlines

  Emirates

  Vlajková letecká společnost Spojených arabských emirátů Emirates si zakládá na prémiových službách napříč celým letadlem, first class je ovšem korunuje. Jakmile se za vámi zasunou dveře, sklápěcí sedadlo Airbusu A380 se stane vaším vlastním soukromým apartmá s filmovou obrazovkou. Rozlučte se s přísnými jídelními plány, protože z a la carte menu si můžete objednat kdykoliv během letu, navíc máte k dispozici široký výběr exkluzivních vín a destilátů. Na ty si ovšem můžete zajít i do baru, který se na palubě nachází. Sprcha v oblacích před přistáním vás jistě osvěží, probere a utvrdí v tom, že se vám to jen nezdálo.

  Swiss International Air Lines

  Švýcarský národní dopravce Swiss International Air Lines nabízí první třídu na všech svých dálkových linkách, což rozhodně není obvyklé. Ačkoli zde nenajdete absolutní soukromí jako v případě plně uzavíratelných apartmá předchozích aerolinek, můžete se těšit na srovnatelný gastronomický zážitek. Na výběr je několik předkrmů, hlavních chodů i dezertů, stejně jako prémiových vín a šampaňského. K dispozici jsou také švýcarské speciality jako sýry, čokolády nebo uzený losos připravovaný podle tradičního receptu.

  Foto: Swiss International Air Lines

  Air France

  Jakmile vstoupíte do prvotřídních apartmá „La Première“ letecké společnosti Air France, bude s vámi zacházeno jako s královskou rodinou. Jelikož se na palubě Boeingu 777—300ER nacházejí pouze čtyři místa, jedná se o jednu z nejexkluzivnějších first class vůbec. Vévodí jí pohodlí a francouzská sofistikovanost. Největším zážitkem zde pro vás bude kulinářské dobrodružství oceněné hvězdičkou Michelin. Na letech s odletem z Paříže si vyberete jídlo z gurmánského menu s recepty od Arnauda Lallement, Maura Colagrec, Régise Marcon a Emmanuela Renaut. Servírováno bude na bílém ubruse a exkluzivním francouzském nádobí. O francouzská vína nejvyšší kvality pochopitelně nebude nouze.

  Foto: Air France

  Tento seznam vznikl na základě Skytrax World Airline Awards, které bychom mohli popsat jako „Oscary leteckého průmyslu“. Pro letecké společnosti se jedná se o nejžádanější ocenění kvality a představují globální měřítko dokonalosti.

  Zdroj: World Airline Awards, Singapore Airlines, Emirates, Swiss International Air Lines, Air France

  Posuňte cestovatelské zážitky na novou úroveň v nejlepších světových first class

  Obměňte svou tradiční letní dovolenou. Uvítají vás jedinečné horské hotely

  Odpočinek u moře nás láká každé léto. Pravdou ovšem je, že nastane čas, kdy nás představa válení se na písečné pláži omrzí. Dobrodružství proto můžete svému letnímu odpočinku dodat změnou trasy. Vyrazte letos proto raději do hor, kde vás čekají unikátní chaty i resorty.

  Jak do šatníku zařadit jungle chic? Vítejte na vlně tropického glamouru

  Když se Jennifer Lopez objevila na červeném koberci v ikonických Versace Jungle Dress, módní scéna byla navždy poznamenána. Letní sezóna je ideální příležitostí, jak tyto tropické vzory zařadit do vašeho dovolenkového šatníku. Bohužel jde o poměrně náročnou disciplínu. Pohybujeme se totiž na tenké hranici mezi výraznou elegancí a nevkusem. Jungle chic však noste jen na dovolené, do města se rozhodně nehodí.

  Svůj majetek můžete obohatit o vzácné umění. Staňte se spoluvlastníkem a vydělávejte

  S bohatstvím přichází odpovědnost, a to nejen vůči sobě, ale také vašim investicím. Každá volba, kterou jako majetný jedinec učiníte, nese svou cenu a potenciální odměnu. Díky inovativní investiční platformě máte příležitost vstoupit do světa, který byl kdysi vyhrazený jen pro nejvyšší elitu. Otevřete dveře k unikátním dílům, která finančně posílí vaše portfolio a přinesou přitažlivou radost z krásy.

  Proč nikdo nemluví o designérovi Peteru Do? Zachránce domu Helmut Lang se učil od Phoebe Philo

  Peter Do je v módním průmyslu velmi uznávaným jménem. Vystudoval newyorský Fashion Institute a vyhrál prestižní cenu LVMH Graduate Prize. Navíc vdechl život téměř umírající značce Helmut Lang. Tento talentovaný návrhář zvládá řídit dva módní domy najednou – kromě Helmut Lang je také kreativním ředitelem své stejnojmenné značky.