Soukromé tryskáče jsou možná populárnější než kdykoli předtím, komerční aerolinky ale stále tvrdě bojují o svůj podíl na trhu. Mnohé z největších leteckých společností investovaly obrovské částky, aby uvedly svá letadla do moderní éry a transformovaly first a business class na něco podobného privátnímu létání. Představíme vám nejvýše oceněné první třídy, na základě prestižních Skytrax World Airline Awards.

Singapore Airlines

Pokud jde o cestování první třídou, Singapore Airlines jsou momentálně nejzářivější hvězdou na nebi. V jejich letadlech Airbus A380–800 si můžete rezervovat apartmá, která navrhl francouzský designér luxusních jachet Jean-Jacquesem Coste. Jsou vybavena otočným křeslem, samostatným lůžkem, kůží polstrovanými přihrádkami, skříní a ručně vyšívaným kobercem. Vytvářejí tak útulný a osobní zážitek, díky kterému se budete cítit tak, jako byste cestovali vlastním soukromým letadlem. Aerolinky dokonce nabízejí možnost snížit přepážku mezi pokoji a vytvořit tak dvojité apartmá. Služba „Zarezervujte si kuchaře“ vám umožní rezervovat si jídlo 24 hodin před odletem od mnoha renomovaných šéfkuchařů. Vše bude servírováno na kostním porcelánu a k jídlu si můžete vybrat z nabídky exkluzivních vín a destilátů.

Foto: Singapore Airlines

Emirates

Vlajková letecká společnost Spojených arabských emirátů Emirates si zakládá na prémiových službách napříč celým letadlem, first class je ovšem korunuje. Jakmile se za vámi zasunou dveře, sklápěcí sedadlo Airbusu A380 se stane vaším vlastním soukromým apartmá s filmovou obrazovkou. Rozlučte se s přísnými jídelními plány, protože z a la carte menu si můžete objednat kdykoliv během letu, navíc máte k dispozici široký výběr exkluzivních vín a destilátů. Na ty si ovšem můžete zajít i do baru, který se na palubě nachází. Sprcha v oblacích před přistáním vás jistě osvěží, probere a utvrdí v tom, že se vám to jen nezdálo.

Swiss International Air Lines

Švýcarský národní dopravce Swiss International Air Lines nabízí první třídu na všech svých dálkových linkách, což rozhodně není obvyklé. Ačkoli zde nenajdete absolutní soukromí jako v případě plně uzavíratelných apartmá předchozích aerolinek, můžete se těšit na srovnatelný gastronomický zážitek. Na výběr je několik předkrmů, hlavních chodů i dezertů, stejně jako prémiových vín a šampaňského. K dispozici jsou také švýcarské speciality jako sýry, čokolády nebo uzený losos připravovaný podle tradičního receptu.

Foto: Swiss International Air Lines

Air France

Jakmile vstoupíte do prvotřídních apartmá „La Première“ letecké společnosti Air France, bude s vámi zacházeno jako s královskou rodinou. Jelikož se na palubě Boeingu 777—300ER nacházejí pouze čtyři místa, jedná se o jednu z nejexkluzivnějších first class vůbec. Vévodí jí pohodlí a francouzská sofistikovanost. Největším zážitkem zde pro vás bude kulinářské dobrodružství oceněné hvězdičkou Michelin. Na letech s odletem z Paříže si vyberete jídlo z gurmánského menu s recepty od Arnauda Lallement, Maura Colagrec, Régise Marcon a Emmanuela Renaut. Servírováno bude na bílém ubruse a exkluzivním francouzském nádobí. O francouzská vína nejvyšší kvality pochopitelně nebude nouze.

Foto: Air France

Tento seznam vznikl na základě Skytrax World Airline Awards, které bychom mohli popsat jako „Oscary leteckého průmyslu“. Pro letecké společnosti se jedná se o nejžádanější ocenění kvality a představují globální měřítko dokonalosti.

Zdroj: World Airline Awards, Singapore Airlines, Emirates, Swiss International Air Lines, Air France

Posuňte cestovatelské zážitky na novou úroveň v nejlepších světových first class

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.