Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Sukně mají na přehlídkách pánské módy své místo už několik let. V nejnovějších kolekcích pro podzim 2023 se ovšem objevovaly ještě častěji, a to v nejrůznějších střizích, materiálech a stylech. Zůstává ovšem otázkou, zda v nich zalíbení najdou nejen návrháři, ale také zákazníci.

  I když je nošení sukní mezi muži mnohem více normalizované než kdy dříve, úplná samozřejmost to zatím není. Různorodé návrhy klasického kousku na uplynulých módních přehlídkách tak i nadále překvapují. Do svých kolekcí pro nadcházející podzim je zahrnuli například návrháři jako Ximon Lee, Songizo, Family First, Givenchy, Gucci, Dior nebo Charles Jeffrey Loverboy. Zahrnovaly všechny možné střihy, od extravagantních mini návrhů po na zem sahající maxi sukně.

  Data módního serveru Tagwalk pak ukázala, že téměř 65 procent značek do letošních kolekcí zařadilo alespoň jeden look s označením „sukně“. Jejich využívání je tak na vzestupu. Už dříve se přitom objevovaly v tvorbě například Rick Owens, Givenchy, Riccardo Tisci nebo Jean Paul Gaultier. Po uplynulých přehlídkách to ovšem vypadá, že sukně nebudou jen niche záležitostí, ale novým mainstreamovým trendem.

  Alespoň takového dojmu můžete nabýt při sledování nejnovějších pánských kolekcí. Obchodníci ovšem usuzují, že tolik oblíbené pánské sukně mezi zákazníky nebudou. „Vsadila bych si možná na kilt nebo kombinaci šortek a sukně. Sukni by mohli pánové nosit také jako druhou vrstvu přes kalhoty a nepoužívat ji jako samostatný kousek,“ vyjádřila se k trendu šéfka módní italské firmy Rinascente Federica Montelli. Na vlnu sukní tak podle ní zatím muži připraveni nejsou.

  Sukně se mohou uchytit v New Yorku i Los Angeles, záleží ale na obchodech

  Prodej sukní závisí také na lokaci jednotlivých obchodů. Zákazníci z větších měst, jako je Paříž, New York nebo Los Angeles jsou totiž ochotnější vyzkoušet i méně obyčejné kousky. Podobně „odvážnější“ jsou také například milovníci módy z Číny. Vše se ale bude odvíjet od toho, zda sukně do svých kolekcí zařadí více dostupné obchodní řetězce jako například Zara. Do povědomí přitom vnesly sukně nedávno také celebrity jako Robert Pattinson, Brad Pitt nebo Harry Styles.

  Mezi kousky představené na nejnovějších přehlídkách patřily například dlouhé tartanové a vlněné sukně Etro. Podobného stylu, připomínajícího kilt, se držela také společnost Gucci. Například Martine Rose zase představila úzké sukně z denimu nebo klasické proužkované sukně po kolena zkombinované se sportovními bundami. Značka JordanLuca pro změnu na molo nechala vejít modely s extrémně krátkými sukněmi z různých materiálů. Pokud se tedy muži rozhodnou sukní nebát, budou mít rozhodně z čeho vybírat.

  Zdroj: WWD, i-D, NSS Magazine, Twitter, Instagram

  Foto:Reuters

  Podzimní kolekce pánské módy se topily v sukních. Překročí ale hranice runwaye?

  Klíčem k letní svobodě jsou bílé šaty. Selekce inspirovaná aktuálními módními momenty

  V roce 2024 snad neexistuje nic univerzálnějšího než bílé šaty. I přes posedlost grafickými potisky či nenositelnou peach fuzz barvou roku je bílá tou nejnadčasovější a nejčistější klasikou. Díky své univerzálnosti poskytuje variabilitu stylingu jako nic a nikdo jiný. Bílé šaty můžete vynést na tradiční způsob jako například Meryl Streep v Cannes, ale i po vzoru hvězdy australského týdne módy, tedy Carly Zampatti.

  Obměňte svou tradiční letní dovolenou. Uvítají vás jedinečné horské hotely

  Odpočinek u moře nás láká každé léto. Pravdou ovšem je, že nastane čas, kdy nás představa válení se na písečné pláži omrzí. Dobrodružství proto můžete svému letnímu odpočinku dodat změnou trasy. Vyrazte letos proto raději do hor, kde vás čekají unikátní chaty i resorty.

  Jak do šatníku zařadit jungle chic? Vítejte na vlně tropického glamouru

  Když se Jennifer Lopez objevila na červeném koberci v ikonických Versace Jungle Dress, módní scéna byla navždy poznamenána. Letní sezóna je ideální příležitostí, jak tyto tropické vzory zařadit do vašeho dovolenkového šatníku. Bohužel jde o poměrně náročnou disciplínu. Pohybujeme se totiž na tenké hranici mezi výraznou elegancí a nevkusem. Jungle chic však noste jen na dovolené, do města se rozhodně nehodí.

  Svůj majetek můžete obohatit o vzácné umění. Staňte se spoluvlastníkem a vydělávejte

  S bohatstvím přichází odpovědnost, a to nejen vůči sobě, ale také vašim investicím. Každá volba, kterou jako majetný jedinec učiníte, nese svou cenu a potenciální odměnu. Díky inovativní investiční platformě máte příležitost vstoupit do světa, který byl kdysi vyhrazený jen pro nejvyšší elitu. Otevřete dveře k unikátním dílům, která finančně posílí vaše portfolio a přinesou přitažlivou radost z krásy.