More

  Kreativní ředitel značky Valentino Pierpaolo Piccioli získal v pondělí večer v Royal Albert Hall cenu Designer Of The Year 2022 na Fashion Awards 2022 v Londýně. Získal ji především díky své celorůžové kolekci, kterou představil pro podzim 2022. Cenu návrháři předala herečka Florence Pugh, která italskou značku pravidelně nosí na červeném koberci.

  Podle BFC (British Fashion Council) se cena uděluje britskému nebo mezinárodnímu tvůrci, jehož kolekce významně ovlivnily módní průmysl a určily podobu světové módy. Návrháře roku vybírá mezinárodní porota složená z tisícovky osobností z oboru. Piccioli byl oceněn díky své celorůžové kolekci pro podzim 2022. Na molo poslal modelky oděné v intenzivní purpurové barvě „Pink PP“. Kolekce měla nakonec takový úspěch, že se „Pink PP“ stala barvou sezóny.

  Chtěl jsem pracovat jako monochromatický umělec. Když se díváte na jednu barvu, musíte jít hlouběji než na povrch, k textuře, střihům, siluetě, objemu a detailům,“ okomentoval svoji práci Piccioli.

  Návrhář značky Valentino se utkal s kolegy jako Miuccia Prada, Jonathan Anderson a Matthieu Blazy. Žhavým kandidátem byl také Demna, ale po kontroverzi ohledně dvou reklamních kampaní značky Balenciaga se kandidatury vzdal. Demna byl považován za favorita na ocenění pro návrháře díky svým odvážným a pokrokovým živým akcím a vlivu na módní průmysl.

  Akce Fashion Awards shromažďuje finanční prostředky pro nadaci BFC, která podporuje budoucí růst a úspěch britského módního průmyslu. Snaží se podporovat talenty, vzdělávání, poskytování grantů a poradenství v oblasti podnikání. Cílem nadace je také zlepšit rovnost a příležitosti v tomto odvětví. BFC uvedla, že v průběhu sezony 2021/22 předala návrhářům a studentům více než 1,3 milionu liber.

  Zdroje: WWD.com, Instagram Pierpaolo Piccioli

  Pierpaolo Piccioli zabodoval s růžovou podzimní kolekcí Valentino. Stal se návrhářem roku 2022

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.