Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Kreativní ředitel značky Valentino Pierpaolo Piccioli získal v pondělí večer v Royal Albert Hall cenu Designer Of The Year 2022 na Fashion Awards 2022 v Londýně. Získal ji především díky své celorůžové kolekci, kterou představil pro podzim 2022. Cenu návrháři předala herečka Florence Pugh, která italskou značku pravidelně nosí na červeném koberci.

  Podle BFC (British Fashion Council) se cena uděluje britskému nebo mezinárodnímu tvůrci, jehož kolekce významně ovlivnily módní průmysl a určily podobu světové módy. Návrháře roku vybírá mezinárodní porota složená z tisícovky osobností z oboru. Piccioli byl oceněn díky své celorůžové kolekci pro podzim 2022. Na molo poslal modelky oděné v intenzivní purpurové barvě „Pink PP“. Kolekce měla nakonec takový úspěch, že se „Pink PP“ stala barvou sezóny.

  Chtěl jsem pracovat jako monochromatický umělec. Když se díváte na jednu barvu, musíte jít hlouběji než na povrch, k textuře, střihům, siluetě, objemu a detailům,“ okomentoval svoji práci Piccioli.

  Návrhář značky Valentino se utkal s kolegy jako Miuccia Prada, Jonathan Anderson a Matthieu Blazy. Žhavým kandidátem byl také Demna, ale po kontroverzi ohledně dvou reklamních kampaní značky Balenciaga se kandidatury vzdal. Demna byl považován za favorita na ocenění pro návrháře díky svým odvážným a pokrokovým živým akcím a vlivu na módní průmysl.

  Akce Fashion Awards shromažďuje finanční prostředky pro nadaci BFC, která podporuje budoucí růst a úspěch britského módního průmyslu. Snaží se podporovat talenty, vzdělávání, poskytování grantů a poradenství v oblasti podnikání. Cílem nadace je také zlepšit rovnost a příležitosti v tomto odvětví. BFC uvedla, že v průběhu sezony 2021/22 předala návrhářům a studentům více než 1,3 milionu liber.

  Zdroje: WWD.com, Instagram Pierpaolo Piccioli

  Pierpaolo Piccioli zabodoval s růžovou podzimní kolekcí Valentino. Stal se návrhářem roku 2022

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.