Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Kreativní ředitel značky Valentino Pierpaolo Piccioli získal v pondělí večer v Royal Albert Hall cenu Designer Of The Year 2022 na Fashion Awards 2022 v Londýně. Získal ji především díky své celorůžové kolekci, kterou představil pro podzim 2022. Cenu návrháři předala herečka Florence Pugh, která italskou značku pravidelně nosí na červeném koberci.

  Podle BFC (British Fashion Council) se cena uděluje britskému nebo mezinárodnímu tvůrci, jehož kolekce významně ovlivnily módní průmysl a určily podobu světové módy. Návrháře roku vybírá mezinárodní porota složená z tisícovky osobností z oboru. Piccioli byl oceněn díky své celorůžové kolekci pro podzim 2022. Na molo poslal modelky oděné v intenzivní purpurové barvě „Pink PP“. Kolekce měla nakonec takový úspěch, že se „Pink PP“ stala barvou sezóny.

  Chtěl jsem pracovat jako monochromatický umělec. Když se díváte na jednu barvu, musíte jít hlouběji než na povrch, k textuře, střihům, siluetě, objemu a detailům,“ okomentoval svoji práci Piccioli.

  Návrhář značky Valentino se utkal s kolegy jako Miuccia Prada, Jonathan Anderson a Matthieu Blazy. Žhavým kandidátem byl také Demna, ale po kontroverzi ohledně dvou reklamních kampaní značky Balenciaga se kandidatury vzdal. Demna byl považován za favorita na ocenění pro návrháře díky svým odvážným a pokrokovým živým akcím a vlivu na módní průmysl.

  Akce Fashion Awards shromažďuje finanční prostředky pro nadaci BFC, která podporuje budoucí růst a úspěch britského módního průmyslu. Snaží se podporovat talenty, vzdělávání, poskytování grantů a poradenství v oblasti podnikání. Cílem nadace je také zlepšit rovnost a příležitosti v tomto odvětví. BFC uvedla, že v průběhu sezony 2021/22 předala návrhářům a studentům více než 1,3 milionu liber.

  Zdroje: WWD.com, Instagram Pierpaolo Piccioli

  Pierpaolo Piccioli zabodoval s růžovou podzimní kolekcí Valentino. Stal se návrhářem roku 2022

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.