Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Návštěvníci Pařížského pánského týdne módy se mohou těšit na řadu show, prezentací, událostí i party. Nejočekávanější je ovšem hned první přehlídka týdne, kterou Pharrell Williams zahájí svou tvorbu v čele Louis Vuitton.

  Od úterý 20. do neděle 25. června uchvátí Paříž nejnovější pánské kolekce pro jaro 2024. Zároveň návštěvníky týdne módy čeká nespočet doprovodných akcí, otevírání nových poboček luxusních obchodů nebo stylové after-party. Očekávanou událost v úterý večer navíc zahájí jedna z nejdůležitějších přehlídek letošního roku. Stane se jí show Pharrell Williams, která zároveň představuje jeho premiéru v čele Louis Vuitton.

  V únoru letošního roku totiž značka oznámila, že slavný zpěvák v pozici kreativního ředitele nahradí Virgil Abloh. Společnost ovšem prozatím neprozradila, jakým směrem návrhy Williamse společnost posunou. Jedinou nápovědu nabízí barevné tašky Speedy, které se v červené, zelené a žluté objevily na první kampani nejnovější pánské řady Louis Vuitton. Nečekaně je představila těhotná zpěvačka Rihanna. Fotografii pak na svém Instagramu sdílel samotný Pharrell.

  Můžeme proto alespoň předpokládat, že na jeho přehlídku nenastoupí modelové v minimalistických outfitech nevýrazných barev. Přehlídka Louis Vuitton ovšem zdaleka není jedinou show, na kterou se milovníci módy v Paříži zaměří. Týden módy má totiž představit na 80 značek, 38 prezentací a 42 módních přehlídek. Ty pak v úterý doplní také kolektivní show od absolventů Institut Français de la Mode. Chybět tak nebudou ani ikonické značky jako Dior, Hermès, Givenchy, Loewe nebo Kenzo.

  Saint Laurent tentokrát Paříž vynechá, kolekci představil už v Berlíně

  Chybět bude na pánském týdnu módy z obvyklých účastníků pouze značka Maison Margiela, která se připravuje na dámskou verzi přehlídek. Společnost Saint Laurent zase svou pánskou kolekci předvedla už začátkem června v Berlíně. Místo nich se v Paříži objeví několik nových jmen. Patří mezi ně například Burc Akyol, tedy vítěz letošního LVMH ocenění. Návrhář a syn tureckého krejčího vystudoval prestižní Institut Français de la Mode a pracoval pro módní domy jako Dior nebo Balenciaga.

  Kromě něj svou kolekci na Pařížském pánském týdnu módy poprvé představí také značka Koché. Řadu módních show pak v neděli 25. června uzavře Ludovic de Saint Sernin. V pondělí milovníky módy čeká už jen speciální show Jacquemus pořádaná ve Versailles. Návštěvníci pánského týdne módy pak v jednotlivých dnech mohou po náročném programu zavítat také na luxusní after-shows organizované Kenzo, Louboutin, Acne Studios, Bluemarbel nebo Highsnobiety.

  Zdroj: Fashion Network, Fashionista, Wallpaper, Instagram, YouTube

  Pařížskému pánskému týdnu módy bude vévodit Pharrell Williams v čele Louis Vuitton

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.