Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Jedním z nejneobvyklejších způsobů, jak si vychutnat vytouženou dovolenou, jsou luxusní hotely ukotvené v korunách stromů. Takzvané tree house vám totiž umožní plně splynout s okolní přírodou. Vychutnat si tak naplno můžete nejen pohodlí a odpočinek, ale také nenahraditelný klid.

  Ponořte se do džungle v okolí thajského města Phuket. Ve větvích najdete i vlastní bazén

  Zážitek v korunách stromů si můžete vychutnat například uprostřed thajské džungle. Hotel Keemala je totiž schovaný nedaleko města Phuket a blízko vesnice Kamala i moře Andaman. Nachází se tak na ideálním místě, kombinujícím lákavé turistické atrakce a naprostý klid.

  Dech beroucí ubytování bude totiž obklopovat deštný prales, zároveň ale nedaleko najdete také oblíbenou pláž Patong. Luxusní hotel pak kromě 38 luxusních vil nabízí rovněž širokou wellness nabídku. Váš pokoj tak doplní speciální jídelna, obývací pokoj, a především soukromý bazén.

  Objevte pobřeží Mexika z jedinečných výšin. Domečky na stromech nabízí hotel One&Only

  Za jedinečným zážitkem můžete vyrazit také k pobřeží Mexika. Nedaleko tamní pláže Rivera Nayarit se totiž nachází luxusní hotel One&Only. Vybrat si budete moct až ze 40 originálních „stromových domečků“. Samozřejmostí jsou také takzvané nekonečné bazény nebo venkovní vířivky.

  Zdroj: One & Only Mandarina

  Vedení hotelu pak při výstavbě jednotlivých chatiček konzultovalo botanika, aby tak zajistilo, že nechá okolní přírodu co nejméně dotčenou. Radu pak přijalo také od archeologů, kteří zase pro změnu chrání okolní skalní rytiny, vytvořené tamními etnickými skupinami Cora a Huichol.

  Prozkoumejte africké safari z jiného úhlu. Stromové pokoje najdete i v Jihoafrické republice

  Další luxusní dovolenou nabízí pobyt ve stromových hotelech Ivory Lodge. Nacházejí se totiž poblíž rezervace Lion Sands. Ukládat ke spánku se tak budete jen kousek od divoké přírody. Každá z osmi vil pak nabízí nejen luxusní pokoj, ale také soukromý bazén.

  Pro ty odvážnější pak čeká speciální ubytování nacházející se přímo ve zmíněné rezervaci. Nemusíte se ovšem ničeho obávat, jelikož vás od okolní zvěře chrání pevné sklo i výška samotného stromového „domečku“.

  Nejvíce originální domečky ukrývají švédské lesy. Vyspat se můžete v ptačím hnízdě

  Pokud vás stromové domky lákají, ale nechcete se vydávat do příliš dalekých krajin, můžete vyzkoušet jejich švédskou verzi. Jedná se snad o nejvíce originální verze tree house na světě. Dohromady jich Treehotel nabízí osm a každý z nich je skutečně jedinečný.

  Zdroj: Treehotel

  Noc tak můžete prožít v proskleném domku, který dokonale zapadá do okolní krajiny. Uložit se ke spánku lze ale i také v nadživotním ptačím hnízdě nebo létajícím talíři. Nejluxusnější chatkou je pak ta s názvem 7th Room. Nabízí totiž speciální okna pro pozorování polární záře.

  Zdroje: The Luxury Travel Expert, Afar, Instagram, YouTube

  Připravte se na nezapomenutelnou dovolenou. Složte hlavu v luxusním tree house

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.