Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Konec roku se blíží mílovými kroky a je proto na čase připomenout si jednu z klíčových rolí letošního módního obsazení. Korzety z fashion světa nikdy nezmizely, setkáváme se s nimi jak na přehlídkových molech, tak fotografiích módních influencerů. Klasické i atypické tvary letos předvedly domy Schiaparelli nebo Ashi Studio. Opět ovšem nezklamala ani jejich královna, tedy módní společnost Vivienne Westwood.

  Proč si korzety stále drží popularitu a setrvávají ve světě módy tak dlouho? S jejich schopností pečlivě zeštíhlit postavu, vytvořit dokonalou siluetu a prodloužit linii těla poskytují jedinečný oděvní prvek. Je fascinující, kolik „práce“ dokáže jeden malý kousek oděvu odvést. Od viktoriánské éry až po současnost ale prochází korzet neustálými proměnami.

  Korzet, kdysi vnímán pouze jako prostředek ke zdůraznění postavy, se tak stal vyjádřením módní individuality a lze s ním snadno prolnout jakýkoliv styl. Objevte různé způsoby, jak klasický prvek zapojit do svého vlastního šatníku.

  Zdroj: Vivienne Westwood

  Atypické korzety vedou. Jsou sexy i smyslné a lichotí také plnějším postavám

  Hned ze začátku bychom chtěli vyvrátit mýtus, že korzety lahodí pouze štíhlým postavám. Není tomu tak, správně vybraný korzet bude perfektně vypadat i na plus size. Vynést ho můžete jako samostatný prvek nebo v kombinaci s košilí nebo trikem. Vrstvení však není třeba, inspirujete-li se například u zpěvačky Lizzo, která se nebojí sáhnout po velmi výrazných printech. Stále ale zůstává zářným příkladem vkusného nošení korzetu i při plnějších liniích.

  Módní dům Dolce&Gabbana se letos rozhodl v této oblasti jednoznačně zabodovat. Ve své zimní kolekci proto udělil čestné místo zlatému korzetu, doplněnému o malé visací zámky. Mosaznou pozlacenou konstrukci doplňuje zadní kožené zapínání. Jak lze vidět na fotce, korzet je možné vynést i při současném festive období. Jedná se tedy o příklad o něco výraznější varianty korzetu, pro ty nejodváženější.

  Zdroj: Dolce&Gabbana

  Nebojte se experimentovat. S korzetem můžete odhalit i trochu více kůže, než bývalo zvykem

  Začíná být tedy jasné, že korzet může mít nespočet různých podob. Například značka Schiaparelli zvolila jak tradiční střih, tak s korzety často spojované průhledné materiály. Společnost Ashi Studio naopak ukázala, že korzet svůj účel splní i v zcela jiném tvaru. Velký výstřih, přestože odhaluje větší část postavy, působí vkusně a draze, přičemž s sebou nese atmosféru noblesy a luxusu. 

  Zdroj: Schiaparelli, Ashi Studio

  Naším nejoblíbenějším módním domem, který svou aktuální nabídku stylovými korzety doslova prolil, se stal Alexander McQueen. Černé kožené korzety jakoby u něj byly přímo doma. Slušivé tvary, atypické, avšak stále nositelné modely a minimalistické zpracování. To vše jsou faktory ovlivňující výsledný look, které Alexander McQueen ovládá na výbornou. Stylizovat korzety slavné značky můžete s ladicí sukní, ale i šaty. Všechny kompozice vypadají perfektně.

  Zdroj: Alexander McQueen (MyTheresa)

  Sečteno podtrženo, korzet by neměl chybět v žádném šatníku. Jedná se o mimořádně sofistikovaný kousek, který proniká módním světem už přes dvě staletí. Jeho působení není spojeno s žádným sexuálním podtextem a jeho nošení není omezeno pouze pro štíhlou populaci. Dokonce se nebrání ani mužům, protože při detailnějším zkoumání historie zjistíme, že byl korzet kdysi unisex prvkem.

  Zdroj: Instagram

  Outfitový hráč několika tváří. Korzet nedefinuje pouze pas, ale i módní scénu

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.