Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Konec roku se blíží mílovými kroky a je proto na čase připomenout si jednu z klíčových rolí letošního módního obsazení. Korzety z fashion světa nikdy nezmizely, setkáváme se s nimi jak na přehlídkových molech, tak fotografiích módních influencerů. Klasické i atypické tvary letos předvedly domy Schiaparelli nebo Ashi Studio. Opět ovšem nezklamala ani jejich královna, tedy módní společnost Vivienne Westwood.

  Proč si korzety stále drží popularitu a setrvávají ve světě módy tak dlouho? S jejich schopností pečlivě zeštíhlit postavu, vytvořit dokonalou siluetu a prodloužit linii těla poskytují jedinečný oděvní prvek. Je fascinující, kolik „práce“ dokáže jeden malý kousek oděvu odvést. Od viktoriánské éry až po současnost ale prochází korzet neustálými proměnami.

  Korzet, kdysi vnímán pouze jako prostředek ke zdůraznění postavy, se tak stal vyjádřením módní individuality a lze s ním snadno prolnout jakýkoliv styl. Objevte různé způsoby, jak klasický prvek zapojit do svého vlastního šatníku.

  Zdroj: Vivienne Westwood

  Atypické korzety vedou. Jsou sexy i smyslné a lichotí také plnějším postavám

  Hned ze začátku bychom chtěli vyvrátit mýtus, že korzety lahodí pouze štíhlým postavám. Není tomu tak, správně vybraný korzet bude perfektně vypadat i na plus size. Vynést ho můžete jako samostatný prvek nebo v kombinaci s košilí nebo trikem. Vrstvení však není třeba, inspirujete-li se například u zpěvačky Lizzo, která se nebojí sáhnout po velmi výrazných printech. Stále ale zůstává zářným příkladem vkusného nošení korzetu i při plnějších liniích.

  Módní dům Dolce&Gabbana se letos rozhodl v této oblasti jednoznačně zabodovat. Ve své zimní kolekci proto udělil čestné místo zlatému korzetu, doplněnému o malé visací zámky. Mosaznou pozlacenou konstrukci doplňuje zadní kožené zapínání. Jak lze vidět na fotce, korzet je možné vynést i při současném festive období. Jedná se tedy o příklad o něco výraznější varianty korzetu, pro ty nejodváženější.

  Zdroj: Dolce&Gabbana

  Nebojte se experimentovat. S korzetem můžete odhalit i trochu více kůže, než bývalo zvykem

  Začíná být tedy jasné, že korzet může mít nespočet různých podob. Například značka Schiaparelli zvolila jak tradiční střih, tak s korzety často spojované průhledné materiály. Společnost Ashi Studio naopak ukázala, že korzet svůj účel splní i v zcela jiném tvaru. Velký výstřih, přestože odhaluje větší část postavy, působí vkusně a draze, přičemž s sebou nese atmosféru noblesy a luxusu. 

  Zdroj: Schiaparelli, Ashi Studio

  Naším nejoblíbenějším módním domem, který svou aktuální nabídku stylovými korzety doslova prolil, se stal Alexander McQueen. Černé kožené korzety jakoby u něj byly přímo doma. Slušivé tvary, atypické, avšak stále nositelné modely a minimalistické zpracování. To vše jsou faktory ovlivňující výsledný look, které Alexander McQueen ovládá na výbornou. Stylizovat korzety slavné značky můžete s ladicí sukní, ale i šaty. Všechny kompozice vypadají perfektně.

  Zdroj: Alexander McQueen (MyTheresa)

  Sečteno podtrženo, korzet by neměl chybět v žádném šatníku. Jedná se o mimořádně sofistikovaný kousek, který proniká módním světem už přes dvě staletí. Jeho působení není spojeno s žádným sexuálním podtextem a jeho nošení není omezeno pouze pro štíhlou populaci. Dokonce se nebrání ani mužům, protože při detailnějším zkoumání historie zjistíme, že byl korzet kdysi unisex prvkem.

  Zdroj: Instagram

  Outfitový hráč několika tváří. Korzet nedefinuje pouze pas, ale i módní scénu

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.