Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Nejudržitelnější podobou nábytku je ten starý, poděděný a už roky používaný. Pokud ale toužíte po nových kouscích, můžete podpořit designerská studia vytvářející inovativní a „eco-friendly“ návrhy. Vyrábí totiž nábytek z mořských řas, mušlí, kávových zrn, recyklovaného plastu nebo potravinového odpadu.

  Designová studia se snaží vyjít vstříc zákazníkům, kteří se čím dál více orientují na ochranu životního prostředí. Přejí si proto vytvářet domovy, ve kterých budou moct jejich klienti odpočívat s „čistým svědomím“. Ti už zároveň mají z čeho vybírat. Pod „eco-friendly“ nábytkem si totiž nemusí představit pouze recyklovaný plast nebo ekologicky vypěstované dřevo. Možností je nespočet.

  Vybrat si můžete z doslova „kávových“ stolků, židlí z recyklovaného plastu nebo snadno opravitelného nábytku

  Mezi nejnovější inovace patří například využívání mořských řas nebo odpadu z mořských živočichů. Materiály se tak dají vyrobit i z ulit mušlí, ústřic nebo humrů. „V současnosti se nacházíme v dekádě oceánu a mnozí z nás proto hledají způsoby, jak využít chaluhy nebo řasy,“ okomentovala situaci viceprezidentka agentury Fashion Snoops Jaye Anna Mize. Odkazovala tím na iniciativu Organizace spojených národů.

  Ta totiž roku 2021 vyhlásila Dekádu pro oceánskou vědu a udržitelný rozvoj, která má trvat až do roku 2030. Kromě toho je často využívaným materiálem také korek. Slouží totiž jako veganská a více udržitelná náhrada kůže. Často se do výroby nábytku zahrnuje také potravinový odpad jako listy ananasu, kaktusy, kokosové slupky a další. Mnohem běžnější je také hledání přírodních a neškodlivých barviv.

  Například designerka Julia Moser a firma Vienna Textile Lab představily projekt s názvem Living Pigments. Jeho hlavním konceptem je využívání bakterií pro obarvení různých látek. Dánská značka Mater se zase zaměřila na využívání slupek od kávových zrn. Vyrábí proto stolek s názvem Bowl vytvořený ze zbytků kávy nebo pilin, doplněných o recyklovaný plast. Další designovou společností využívající recyklovaný plast pro tvorbu židlí je například italská Actiu.

  S o něco kreativnější variantou přišla značka Interesting Times Gang. Její židle s názvem Kelp v zářivě zelené barvě je totiž vytvořená z recyklovaných rybářských sítí. Ty kombinuje s certifikovanými dřevěnými vlákny a společně je dotvoří za pomocí 3D tisku. Další společnosti, jako například ta s názvem Takt, se zase zaměřují na to, aby jejich nábytek dlouho vydržel. Produkují proto židle, jejichž různé součástky jsou buď opravitelné, nebo snadno nahraditelné.

  Zdroje: WWD, Dezeen, The Good Trade, YouTube, Instagram

  Objevte svět udržitelného nábytku. Ukrývá designové kousky z mořských řas, bakterií, mušlí i kávových zrn

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.