Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Vzpomínáte si na tašku od Balenciaga, která připomínala pytel na odpadky? Nebo kabelku od Chanel, která je v podstatě nákupní košík? Pokud jste si mysleli, že kreativní ředitelé módních domů už vyčerpali všechny nápady, možná budete překvapeni. Podívejte se na dva modely inspirované prostými předměty.

  Bottega Veneta

  Tento italský módní dům se sídlem v Miláně přichází na trh se svou The Brown Bag. Jde o modernizaci klasické papírové nákupní tašky na potraviny, jak je jak z názvu a vzhledu modelu patrné.

  Foto: Bottega Veneta Official

  Luxusní verze se od té, kterou dostanete v téměř každém obchodě liší zejména materiálem. Přestože povrch tašky je upraven tak, aby připomínal papír, jedná se výhradně o telecí kůži.

  Tato jednokomorová kabelka s koženou podšívkou je k dostání ve dvou velikostech. Střední verze se prodává aktuálně za 2000 eur, zatímco malá verze vás vyjde na 1500 eur.

  Foto: Bottega Veneta Official

  Yves Saint Laurent

  Pozadu nezůstává ani tato francouzská značka pojmenovaná po svém zakladateli. Kreativní ředitel značky Anthony Vaccarello přišel s originálním nápadem a vytvořil minimalistickou kabelku Take Away Bag.

  Foto: Yves Saint Laurent Official

  Kabelky jsou k dostání v černé a hnědé variantě a jsou vyrobeny z pružné telecí kůže. Na obou modelech jsou vytlačeny iniciály YSL v prošívaném designu.

  Vnitřek je podšitý semišem, který je buď zlatý nebo černý, v závislosti na zakoupené variantě. Jedná se o jednokomorovou kabelku s malou kapsičkou našitou na vnitřní straně.

  Tento zábavný kousek, kterým jistě zaujmete, pořídíte aktuálně za 1450 eur.

  Zdroje: Hypebeast, PurseBob, Instagram

  Nové hity Instagramu. Luxusní kabelky inspirované všedností

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.