Vzpomínáte si na tašku od Balenciaga, která připomínala pytel na odpadky? Nebo kabelku od Chanel, která je v podstatě nákupní košík? Pokud jste si mysleli, že kreativní ředitelé módních domů už vyčerpali všechny nápady, možná budete překvapeni. Podívejte se na dva modely inspirované prostými předměty.

Bottega Veneta

Tento italský módní dům se sídlem v Miláně přichází na trh se svou The Brown Bag. Jde o modernizaci klasické papírové nákupní tašky na potraviny, jak je jak z názvu a vzhledu modelu patrné.

Foto: Bottega Veneta Official

Luxusní verze se od té, kterou dostanete v téměř každém obchodě liší zejména materiálem. Přestože povrch tašky je upraven tak, aby připomínal papír, jedná se výhradně o telecí kůži.

Tato jednokomorová kabelka s koženou podšívkou je k dostání ve dvou velikostech. Střední verze se prodává aktuálně za 2000 eur, zatímco malá verze vás vyjde na 1500 eur.

Foto: Bottega Veneta Official

Yves Saint Laurent

Pozadu nezůstává ani tato francouzská značka pojmenovaná po svém zakladateli. Kreativní ředitel značky Anthony Vaccarello přišel s originálním nápadem a vytvořil minimalistickou kabelku Take Away Bag.

Foto: Yves Saint Laurent Official

Kabelky jsou k dostání v černé a hnědé variantě a jsou vyrobeny z pružné telecí kůže. Na obou modelech jsou vytlačeny iniciály YSL v prošívaném designu.

Vnitřek je podšitý semišem, který je buď zlatý nebo černý, v závislosti na zakoupené variantě. Jedná se o jednokomorovou kabelku s malou kapsičkou našitou na vnitřní straně.

Tento zábavný kousek, kterým jistě zaujmete, pořídíte aktuálně za 1450 eur.

Zdroje: Hypebeast, PurseBob, Instagram

Nové hity Instagramu. Luxusní kabelky inspirované všedností

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.