Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Tento základ streetstylového botníku nosí Bella Hadid, Justin Bieber i český rapper Dollar Prync. Nike Air Jordan vidíme na ulicích běžně, existují ale takové, které jsou uložené ve výstavních vitrínách a stojí víc než průměrný roční plat. Mají za sebou několik fantastických kolaborací, které zahrnují hvězdná jména jako například Eminem, Travis Scott, Drake nebo módní velikáni Off-White či Christian Dior.

  Řadu Air Jordan značka Nike spustila do prodeje 1. dubna 1985. Pokud je tedy pořídíte, přinesete si domů i kus historie. Původně basketbalové boty vytvořili Peter Moore, Tinker Hatfield a Bruce Kilgore. Vyrobeny byly pro basketbalového hráče Michaela Jordana, v době působení u Chicago Bulls.

  Foto: Nike

  Nike Air Jordan X Off – White

  Jedna z nejžádanějších kolaborací. První spolupráci pod taktovkou designéra Virgila Abloha značka odstartovala v roce 2017. Ikonický vzhled Virgil okořenil typickými Off – White prvky a klenot je na světě. Původní modely z kolekce seženete v řádech desetitisíců, aktuálně můžete pořídit modrý v aukční síni Sotheby`s.

  Foto: Sotheby`s

  Nike Air Jordan X Christian Dior

  Exkluzivní sběratelský skvost z roku 2020 má na svém kontě kolaborace se značkou Dior. Propojení základního tvaru tenisek s Dior monogramem tvoří snovou kombinaci! A to na tolik, že se jejich cena pohybuje kolem půl milionu korun. Nejjednodušší cesta k pořízení opět vede přes aukční síň Sotheby`s, momentálně mají skladem i více velikostí.

  Foto: Sotheby`s

  Nike Air Jordan X Travis Scott

  Americký rapper a ex přítel Kylie Jenner Travis Scott se se značkou spojil v roce 2017. Jordany ozvláštnil Swoosh logem a doplňkovým materiálem se stal semiš. Aktuálně je má na svém skladě online store Farfetch, od každé velikosti ale pouze jeden pár.

  Foto: Farfetch

  Nike Air Jordan X Eminem

  Limitovaná edice tenisek sloužila pouze pro Eminemovu show a dostala se jen k několika málo lidem. Jde tedy o opravdový klenot. Na rozdíl od ostatních, již zmíněných, kolaborací si Eminem vybral model Air Jordan 4. Americkou velikost osm na Farfetch koupíte za jeden milion sedm set tisíc korun.

  Foto: Farfetch

  Nejdražší Nike Air Jordan na světě

  Ty už jen tak neseženete. Minulý měsíc se totiž vydražily za zhruba 2,2 miliony amerických dolarů. Nosil je sám Michael B. Jordan a měl je na sobě dokonce i v letech 1997-98 při poslední sezóně známé jako Last Dance. 

  Foto: Sotheby`s

  Zdroj: Nike, Sotheby`s, Wikipedie, High Snobiety, The Gurdian

  Nesmrtelná klasika i sběratelský kousek. Představujeme nejžádanější kolaborace Nike Air Jordan

  Kozačky a černé punčocháče: Neporazitelná trendy kombinace na zimu

  Vymanit se z koloběhu zimního oblékání může být obtížné. Někdy se zdá, že jedinou možností pro chladné počasí jsou kalhoty, ale opak je pravdou. V tomto období můžete své outfity povýšit na jinou úroveň díky vysokým kozačkám a punčocháčům. Ukážeme vám, jak vytvořit dechberoucí look právě pomocí těchto dvou kousků.

  Pradasphere II pohltila Šanghaj. Návštěvníky láká na to nejlepší z luxusního světa Prada

  Čím dál více luxusních značek cílí na trh v Číně. Jednou z nich je italská společnost Prada, která ve čtvrtek v Šanghaji zahájila exkluzivní výstavu Pradasphere II. Nabízí jedinečný zážitek, který návštěvníky vtáhne do jinak nedosažitelného světa slavného módního domu. Na vlastní oči tak spatří nejen slavné oblečení, ale také architekturu, sport a umění.

  Přehlídka Chanel Métiers d’art vzdala hold Manchesteru. Vyzdvihla jeho historii i hudební ikony

  Velkolepá show Métiers d'art letos provázala značku Chanel s průmyslovou i hudební historií Manchesteru. Kreativní ředitelka Virginie Viard vzdala hold hvězdám jako Joy Division, New Order, The Smiths nebo Oasis. Pochmurné britské město pak rozzářila kolekcí v jasných barvách červené, zelené nebo oranžové. Zpracovala je především do kousků s nádechem 60. let minulého století.

  Ponořte se o svátcích do zaslouženého beauty spánku. Odměňte se luxusním povlečením, vyživující kosmetikou nebo relaxující vůní

  Kromě přeplněného svátečního stolu a kouzelných pohádek se všichni celý rok těšíme na svátky ještě z dalšího důvodu. Nemůžeme se dočkat vytouženého odpočinku a klidu. Podobný relax zaručí především kvalitní spánek. Odměňte se proto letošní vánoční sezónu luxusním povlečením, hedvábnou maskou na oči, pořádnou matrací nebo nočními séry a aromatickými oleji.