Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Nastal čas udělat si módní bilanci za letošní rok. Opět jsme byli svědky okouzlujících kolekcí a hvězdných okamžiků. Neobešlo se to však ani bez kontroverzí a nepříjemných událostí, které tento rok rovněž definovaly. Přinášíme proto seznam největších přehlídkových přešlapů i vtipných momentů ze světa módy.

  Rok 2023 nám ukázal, že i maximalistický outfit má své limity

  Některé kolekce na letošních týdnech módy otevřeně bojkotovaly všudypřítomný nenápadný luxus. Místo toho se mnoho značek vydalo cestou energického maximalismu, a to v tom nejlepším slova smyslu.

  Vytvořit dokonale vyladěný maximalistický look je ovšem umění. Takový počin vyžaduje precizní estetické cítění a schopnost balancovat na tenkém ledě. Outfit s příliš mnoha barvami a vzory totiž může snadno přerůst z maximalistického do nevkusného.

  Zdroj: Chanel, Collina Strada, Louis Vuitton

  V průběhu letošního roku jsme i přesto byli svědky mnoha skvělých kolekcí, které reprezentovaly maximalistické mistrovství návrhářů. Některé se ale kvůli už zmíněným důvodům spíše nepovedly. Musíme však podotknout, že takové módní omyly byly většinou, a naštěstí, ojedinělé.

  Jemně rušivé kombinace vzorů a barev jsme spatřili například v kolekci Chanel pro jaro/léto 2024. Nevhodnou kombinaci károvaného vzoru, krajky a měděné barvy zvolila Collina Strada pro podzim/zimu 2023.

  Příliš přesyceně působí i look z přehlídky Louis Vuitton pro podzim/zimu 2023. Obrovskému množství vzorů rozhodně nepomohly ani futuristické svítící brýle.

  Miranda Priestly z filmu Ďábel nosí Pradu by se zhrozila. Ne všechny květiny ohromí

  U maximalismu z trochu jiného soudku ještě zůstaneme. Přehlídkám totiž výrazně dominovaly také květinové vzory. Mnohé z nich nám vyrazily dech, jiné nás ale překvapily spíše v tom negativním smyslu.

  Takový dojem v nás zanechala například kombinace různých vzorů s květinovým kabátem, která se objevila u Missoni na přehlídce podzim/zima 2023. Po barevné stránce nemáme žádné výhrady, ale jednotlivé vzory spolu příliš neladí.

  Zdroj: Missoni, Simone Rocha, Molly Goddard

  Neztotožnili jsme se ani s šaty z kolekce Simone Rocha podzim/zima 2023. Jejich hlavním prvkem jsou tři rozdílné látky sešité dohromady. Z hlediska barevnosti to opět není žádná tragédie, ale drastické přechody z jedné látky do druhé jsou až příliš do očí bijící.

  Nepříjemně nás překvapil také look s květinovou sukní z kolekce Molly Goddard pro jaro/léto 2024. Působí chaoticky a jednotlivé kousky k sobě vůbec nepasují. Vypadají, jako by byly kombinovány náhodně, nikoli promyšleně.

  Otázka roku: Až jakému nebezpečí jsou návrháři schopni vystavit své modelky?

  Návrhář Christian Cowan se při své přehlídce jaro/léto 2024 postaral o vtipný a zároveň pobuřující moment. Na molo poslal modelku oblečenou jako obří chlupatou černou kouli. Outfit ale přirozeně znemožňoval modelce jakoukoli schopnost vidět a orientovat se v prostoru.

  Potulovala se proto zmateně po molu, dokud celý incident nevyeskaloval, když narazila do první řady plné užaslých hostů. Nakonec jí proto musel pomoct organizační tým, který ji bezpečně odvedl do zákulisí.

  Ručníková sukně a boty připomínající lidské nohy se navzdory všemu staly hitem sociálních sítí

  Kromě vypíchnutí nepovedených kousků, ale musíme letos ocenit také smysl pro humor některých francouzských módních domů. Například Balenciaga představila sukni z ručníku s cenovkou zhruba 18 tisíc korun. Téměř nemusíme dodávat, že se samozřejmě ihned stala internetovou senzací.

  Zdroj: Balenciaga

  Dalším podobně humorným kouskem byly kozačky z dílny Louis Vuitton, připomínající lidskou nohu s ponožkou a lodičkou. Pro změnu za ně v přepočtu zaplatíte asi 51 tisíc korun. Není se ale čemu divit, boty totiž vzdávají hold surrealismu skutečně geniálním způsobem.

  Zdroj: Louis Vuitton

  Milovníky módy letos pobavila také Jennifer Lawrence a její páskový incident

  Na odlehčení přidáváme také veselou nehodu, která se udála nedávno při zahajovacím ceremoniálu světelné show a sváteční výlohy Dior v obchodním domě Saks. S projevem na něm vystoupila také známá herečka Jennifer Lawrence.

  V jednu chvíli se jí však rozepnul opasek a spadl na zem. Celá situace byla komická především proto, že reakce Lawrence byla k nezaplacení. My můžeme jen dodat, že podobně nám všem budou praskat opasky i v době nadcházejících vánočních svátků.

  Zdroje: Instagram, YouTube

  Nepovedené módní momenty roku: Od balancování na hranici maximalismu až po ručníkovou sukni Balenciaga

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.