Více

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―

  Sledujte nás na Instagramu

  Shodneme se na tom, že voda je základní lidské právo. Bez vody totiž není život. Náš svět už je ale takový, že i obyčejné věci se mohou prodražit, a to včetně vody. Jestliže tedy chcete posunout svou letní hydrataci na nejvyšší úroveň, pak svému tělu dopřejte jen tu nejluxusnější vodu.

  - Reklama -

  Voda je voda, myslíte si nejspíše. I ona však může mít různou kvalitu a chuť. Jednotlivé typy vody, stejně jako potraviny, mohou přinášet větší a rozmanitější požitek díky své chuti, prezentaci či původu. Uspokojení z prvotřídní vody, která stojí víc, ovšem není umožněno každému. Všichni máme, alespoň v našich končinách, právo na pitnou vodu z kohoutku, ale tekutý požitek je opět ponechán jen těm nejbohatším. Nebo nejmarnivějším? Rozhodněte sami.

  Vodu můžete chutnat stejně jako víno. Každá nese svůj příběh

  Většina lidí si možná myslí, že všechna voda chutná stejně. Není tomu ovšem tak, někdo ji dokonce ochutnává stejně jako víno. Žebříčku 10 nejdražších vod na světě momentálně kraluje Fillico Jewelry Water z Japonska. Jeden litr stojí 1 390 dolarů. Jak je možné, že se cena obyčejné vody vyšplhá tak vysoko? Každá super prémiová a luxusní značka vody má svůj příběh. A své důvody.

  Proč se i balená voda občas prodraží?

  Mnoho přírodních balených vod pochází z unikátních zdrojů. Kromě vzácných druhů přírodních pramenitých vod existují také ty ledovcové, dešťové nebo podzemní. Díky tomu může být jejich cena mnohem vyšší. Připočtěte k jejich hodnotě náklady na dopravu, kompenzaci uhlíkové stopy nebo zajištění udržitelnosti vodních zdrojů. To vše stojí nemalé peníze. Některým značkám na jejich zdrojích hodně záleží a vynakládají proto nemalé úsilí, aby je zachovaly i pro budoucí generace.

  - Reklama -

  Nejdražší voda na trhu

  Vzít v potaz je potřeba také speciální edice nebo obaly na míru, jako je tomu i u vína a lihovin. Proč by milovníci vody nemohli mít stejná privilegia? Někdy tak nemusí být výjimečná sama voda, ale spíše její pouzdro, které má na cenu rovněž významný vliv. Lahve tak občas zdobí také drahokamy nebo umělecká díla. Záleží také na státu, z něhož voda pochází, nebo kde se prodává. Hotely a podniky si účtují velké přirážky. 

  Zdroj: Bling H20

  Na cenu vody se dá nahlížet z více úhlů. Pokud vezmete v potaz pouze marketingovou akci, při které konkrétní značka zkrátka vyrobí několik vzácných lahví, pak by se v top žebříčku umístila Acqua di Cristallo Tributo a Modigliani, která stojí až 60 tisíc euro. Soupeřila by s Beverly Hills 90H20 Luxury Collection Diamond Edition za 100 tisíc dolarů, jejíž lahev je pokrytá bílými a černými diamanty.

  - Reklama -

  Voda jako drahokam

  Další populární luxusní vodou je už zmiňovaná Jewelry Water od společnosti Fillico. Značka pochází z Kalifornie a vznikla v roce 2005, stejně jako například Bling H20. O rok později ovšem přesídlila do Japonska, které je od té doby jejím domovem. Voda totiž pochází z historického zdroje v japonském Kóbe, tedy pramene s oblibou vyhledávaným také šéfkuchaři a mistry čajových obřadů.

  Jedná se tedy o haute couture mezi vodami. Kdyby vás však nezaujala, možná zatoužíte po čirosti vody Nevas z Německa, která stojí přibližně 1 180 dolarů za litr, norské Svalbarði, brazilské Ô Amazon či Slovinské ROI. Nyní už každopádně víte, že ani voda není nikdy jenom voda.

  Zdroje: Svalbarði, The Economic Times, Prestige Online, YouTube, Instagram

  Není voda jako voda. Luxusní lahve mají do té kohoutkové opravdu daleko

  Péče po lenošení na pláži se vyplatí. Odměňte svou pleť i po vysněném odpočinku

  Letní dlouhé dny strávené na zářivé písečné pláži často lákají k tomu, abychom se poddali únavě a po příchodu do hotelového pokoje se rovnou zachumlali do postele. Vaše pleť má ovšem na podobný scénář jiný názor. I přes zdánlivý relax totiž po celém dnu na sluníčku i v moři vyžaduje potřebnou péči.

  Znáte nejpopulárnější psí plemeno roku 2024? Hladkosrstého jezevčíka vlastní i Porte Jacquemus

  Hladkosrstý jezevčík, dlouho podceňovaný a často přehlížený, se stal jedním z nejpopulárnějších psích plemen uplynulých měsíců. Malý, ale charismatický pes si získal srdce běžných pejskařů i módních ikon a celebrit. Mezi jeho slavné majitele patří také francouzský návrhář Simon Porte Jacquemus, který svým jezevčíkem Toutou pravidelně okouzluje své fanoušky na sociálních sítích.

  Balenciaga a Prada odhalily nové hvězdné kampaně. Zazáří v nich Kim Kardashian i Hunter Schafer

  Slavné módní domy vydaly čerstvé kampaně, které se tradičně neobešly ani bez hvězdných účastníků. Balenciaga propaguje Rodeo Bag pomocí třech slavných ikon, včetně influencerky Kim Kardashian. Prada zase do své reklamy představující podzimní kolekci zapojila své ambasadory, nevyjímaje herečku Hunter Schafer.

  Vrchol luxusního nakupování v Evropě. Poznejte ikonické obchodní domy

  K vytouženému letnímu cestování patří bezpochyby také nakupování. Objevte proto na svých výletech nejvíce ikonické galerie a obchodní domy, ukrývající nejen luxusní módní kousky, ale také dech beroucí výzdobu nebo romantické kavárny. Svůj vlastní poklad totiž ukrývá každé hlavní město Evropy.

  Proč Tabi Shoes určují módní status? „Birkinku“ v oblasti obuvi má na kontě Maison Margiela

  Ve světě vysoké módy vyvolává jen málo věcí takovou reakci jako Tabi Shoes od Maison Margiela. Unikátní boty s rozdělenými prsty si od svého debutu získaly srdce módních nadšenců a staly se synonymem pro avantgardní styl i umělecký výraz. Najdete je proto v muzeích i šatnících módní smetánky nebo undergroundu.

  Moschino vydalo první kampaň Adriana Appiolaza. Zachytil v ní typické prvky Milána i slavné značky

  Italský módní dům Moschino zveřejnil první kampaň od doby, kdy se role kreativního ředitele začátkem letošního roku ujal Adrian Appiolaza. Na fotografiích a v krátkém videu z Milána tak představil kousky z jeho kolekce pro podzim a zimu 2024-25. Utvrdil tím dědictví značky i svůj vlastní hravý styl.

  Beauty svět přebírají tweens. Seznamte se s fenoménem Sephora kids

  Make-up a skincare značky cílí na čím dál mladší demografické skupiny. Zvyšuje se proto také počet dětí na hranici puberty, takzvaných tweens, které rozšiřují své beauty sbírky a ochotně stojí dlouhé fronty v kosmetických obchodech. Na internetu si proto vysloužily přezdívku Sephora kids.

  Oficiální barvou léta je jedovatě zelená. Trend má na kontě zpěvačka Charli XCX

  Vzpomínáte si na Barbie růžovou? S přehledem ovládla loňský rok. Letos se ale na scéně objevila barva, která má potenciál stát se jejím nepřátelským protějškem. Jde o odstín Brat Green, tedy neonovou a výraznou zelenou. Letním módním fenoménem se stala díky zpěvačce Charli XCX a jejímu albu Brat, hudebně i vizuálně narušujícímu zavedené estetické normy.

  Luxusní značky vítají nové ambasadory. Swarovski přijme Arianu Grande a Versace Channinga Tatum

  Známé značky oznámily hvězdná jména, která je budou od nynějška zastupovat. Luxusní šperkařský dům Swarovski do svých řad přijal slavnou zpěvačku Arianu Grande. Italská módní společnost Versace zase hodlá pro propagaci svého ikonického pánského parfému Eros využít herce Channinga Tatum.

  Beauty svět ovládá y2k éra. Vraťte se do minulosti se správným leskem

  Současné make-up trendy vyžadují bezchybný lesk na rty. Stal se totiž nedílnou součástí looků, jako je glass nebo pearl skin. Jejich rostoucí popularita však odráží také trvající návrat y2k éry. Vyzkoušejte proto top produkty, které si oblíbili beauty milovníci po celém světě.

  Ohlédnutí za přehlídkou Dolce&Gabbana Alta Moda 2024. Tentokrát ji přivítala romantická Sardinie

  Letošní kolekce Dolce & Gabbana Alta Moda 2024, která se odehrála v jižní Sardinii, byla velkolepou oslavou luxusu a elegance. Kolekce, inspirovaná historií a přírodou nádherného italského ostrova, předvedla mistrovskou práci módních návrhářů Domenica Dolce a Stefana Gabbana. Znovu tak potvrdili svou neotřesitelnou pozici ve světě vysoké módy.

  Nový TikTok trend demonizuje kortizol. Přiživujou se na něm i luxusní wellness značky

  Uživatelé známé sociální sítě TikTok našli novou obsesi. Tentokrát se zaměřili na hormon kortizol a jeho domnělé dopady na naše zdraví. Tvrdí totiž, že jeho vysoká hladina způsobuje otok obličeje, na internetu rovněž známý jako "moon face". Z nepodložených prohlášení influencerů těží také řada známých wellness společností.

  Móda kraluje letošním letním olympijským hrám. Oblečení sportovců je stylové i funkční

  Letošní letní olympijské hry se mohou pochlubit jednou zvláštností. Konají se v Paříži, hlavním městě módy. Národní týmy proto vytahují divoké karty a obracejí se na renomované módní domy, návrháře a značky, aby pro ně navrhli olympijské oděvy. Přinášíme výběr těch nejstylovějších a nejunikátnějších kolekcí, v nichž se předvedou sportovci z celého světa.

  Korejská kosmetika přebírá světový beauty trh. Objevte její top značky

  Takzvaná K-Wave přelila světovou pop kulturu už před několika lety. Od té doby ovšem nabírá na síle a jihokorejská hudba, filmy, seriály i móda se tak stávají čím dál populárnějšími. Sílící obsese pak neminula ani korejskou kosmetiku. Její značky tak na světovém beauty trhu s přehledem vítězí.

  Módní novinky v kostce: Lewis Hamilton zastupuje Dior a Fila mění vizáž

  Sportovní značka Fila oslnila nečekanou kampaní propojující její italské dědictví, sport a vysokou módu. Dior zase přivítal nového ambasadora. Tentokrát otevřel dveře slavnému závodníkovi F1 Lewis Hamilton. Karl Lagerfeld chystá kolekci hodinek a šperků ve spolupráci s Morellato a módní průmysl znepokojily zprávy o zpomalující čínské ekonomice.

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―