More

    Zdá se, že žádný módní večírek se dnes neobejde bez svého originálního koktejlu. Luxusní značky už moc dobře vědí, kdo ho pro ně připraví. Seznamte se s Le Syndicat!

    Cateringová pobočka pařížského baru Le Syndicat vzkvétá. Mezi její klienty se řadí Prada, Dior, Louis Vuitton či Chloé. A pro ty, kteří se na seznam hostů nedostanou, uvádí tento podnik, který se několikrát objevil v prestižním žebříčku 50 nejlepších barů světa, na trh kolekci koktejlů v plechovce.

    Podpora francouzských tradic

    Bar byl založen v roce 2014 a jeho smyslem je propagovat tradiční francouzské lihoviny, jako je calvados, armagnac či koňak, které modernizuje pro novou klientelu.

    „Neděláme jen koktejly, ale vyprávíme příběh,“ říká zakladatel Romain Le Mouëllic, který opustil kariéru realitního makléře a založil Domaine Syndicat, tedy Organizaci na obranu francouzských lihovin. Jeho partner Edmée Jacquot, marketingový ředitel společnosti, má zkušenosti s luxusem, díky práci pro značky jako Hermès a Dior.

    Le Syndicat se nachází v oblíbené pařížské čtvrti Faubourg Saint-Denis, ukrytý za omšelou fasádou polepenou plakáty. Za barem, kromě profesionálních mixologů, najdete také umělce a fotografy.

    Za doprovodu hiphopové hudby se zde podávají nápoje s gastronomickým nádechem. Často s nečekanými přísadami, jako je třeba sýr. Současné menu vzniklo ve spolupráci se šesti předními šéfkuchaři.

    @lesyndicat #lesyndicat #cocktails #paris ♬ son original – Le Syndicat

    „V branži tomu říkáme pětihvězdičkový dive bar, což znamená, že podnik nemusí být vždy super organizovaný, ale na druhou stranu koktejly jsou bezchybné,“ vysvětluje Le Mouëllic. „Pro nás skutečný luxus znamená, že jsou naše produkty výjimečné. Zbytek pak může být nenucený a možná se řídí spíše intuicí než tradičními obchodními pravidly.“

    A nejspíše právě díky této kombinaci perfekcionalismu a hipsterské pohody se Le Syndicat stal partnerem módních akcí.

    Pro svou instalaci v obchodním domě Selfridges v Londýně, Loewe pověřila bar, aby připravil koktejly inspirované japonským animovaným filmem „Howl’s Moving Castle“, na oslavu své nejnovější spolupráce se Studiem Ghibli, která potrvá do 25. února.

    Coco Cloud, jeden ze tří exkluzivních koktejlů vytvořených pro tuto příležitost, je přikrytý kopulí kouře s vůní limetky, který se před pitím odrhne pírkem.

    Pro afterparty přehlídky Valentino houte couture, která se konala v lednu v pařížském Maxim’s, vyvinula společnost margaritu s amarem, italským bylinným likérem.

    Dokonalost v plechovce

    Nyní chce Le Syndicat své dovednosti přiblížit také široké veřejnosti, a to uvedením hotových koktejlů pod značkou Féfé. Na rozdíl od USA je tento segment ve Francii stále poměrně málo rozšířený.

    „Koktejly jsou v nápojovém průmyslu novým světadílem,“ myslí si Le Mouëllic. „Jsme v předvoji tohoto trendu a opravdu v něj věříme. Vidíme, že trh s koktejly vzkvétá. Jsme přesvědčeni, že ve Francii nemá nikdo lepší předpoklady pro rozvoj tohoto řemesla než my.“

    Jacquot poznamenává, že Le Syndicat má puristický přístup v odvětví ovládaném nápojovými konglomeráty. „Zatímco velké skupiny se zaměřují především na finanční cíle, nám jde především o produkt,“ tvrdí.

    Mezi odvědčené receptury patří například Pornstar Martini z armagnacu, mučenky a koření a Candy Negroni, které obsahuje malinovou vodu, korsický aperitiv a dezertní víno Banyuls. „Naším úkolem je také zvýšit zájem o tradiční francouzské lihoviny,“ vysvětluje Le Mouëllic.

    Francouzští výrobci jsou za podporu vděční. Zatímco koňak se těší prosperujícímu exportnímu trhu ve Spojených státech a Číně, jiné regiony se potýkají s problémy, protože měnící se životní styl snižuje poptávku po jejich lihovinách.

    Jako zápletka seriálu

    Le Mouëllic a Jacquot přesvědčili Patricka de Montal, osmdesátiletého majitele Château Arton, aby zapózoval pro fotografii s plechovkou jejich seltzeru s příchutí armagnacu, jahod a kakaa. Nejenže si objednal další na internetu, ale následně byli uvedeni do Společnosti mušketýrů armagnacu, což je vzácná pocta.

    „Potomek d’Artagnana ti na starém hradě pěje chválu a předává ti mušketýrskou šerpu. Poté se v podstatě stáváte ochráncem Armagnacu po celém světě,“ vysvětluje Le Mouëllic. „Opravdu mají koně a opravdu mají meče,“ nadchne se Jacquot.

    Takové kořeny jsou pro zakladatele Le Syndicat skutečně cenné, jelikož se chystají ovládnout širší zákaznickou základnu. „Je to důležité, protože chceme být mostem mezi francouzskou tradicí a moderností. Jsme ukotveni v městském prostředí, bar je v Paříži, ale je zásadní udržovat toto spojení s místy, kde se rodí tradice,“ dodává Le Mouëllic.

    Zdroj: WWD, TikTok, Instagram

    Není to koktejl, je to příběh. Seznamte se s mixology Fashion

    Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

    Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

    Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

    Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

    It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

    Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

    Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

    Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.