Upřímný, naplňující, plný fantazie a sentimentu. Tak popsal kreativní ředitel Loewe Jonathan Anderson film z tvorby japonského studia Ghibli Zámek v oblacích. Nechal se jím proto inspirovat při tvorbě nové kolekce. Světu ji ukáže v Londýně společně se Selfridges.

Pobočka Selfridges Corner Shop se zaplnila kouzelnými návrhy inspirovanými ikonickým japonským animovaným filmem. Zámek v oblacích ze studia Ghibli vypráví příběh mladé odvážné dívky Sophie, která se nechtěně zaplete do světa nádherných i temných kouzel. Do příběhu se kromě milionů diváků zamiloval také kreativní ředitel značky Loewe Jonathan Anderson. Nechal proto jeho hlavní postavy vstoupit do své nejnovější kolekce.

Objeví se tak nejen na taškách nebo kabelkách, ale i na mikinách, svetrech nebo čepicích. Scény z filmu se ukrývají také například uvnitř dlouhého kabátu připomínajícího hlavní postavu čaroděje Howla. „Zámek v oblacích je technicky inovativní, je to most mezi něčím starým a novým. Přesně takový kreativní přístup sdílíme,“ okomentoval svou nejnovější tvorbu Anderson. Kolekci představí ve spolupráci s obchodním domem Selfridges v Londýně.

Společně ji zahrnou do instalace konající se v pobočce známé jako Corner Shop. Jedná se o poslední část kolaborace společnosti Loewe se studiem Ghibli. V minulosti značka zveřejnila také návrhy inspirované filmy Můj soused Totoro a Cesta do fantazie. Současná výstava bude v Londýně k vidění do 25. února. „Naši kreativitu jsme popostrčili troufalými a propracovanými kousky, které mají za úkol přivést film k životu,“ vysvětlil dále Anderson.

Návštěvníky instalace čeká i speciální restaurace, kino nebo nafukovací zámek

Součástí chystané instalace bude například Kalciferova kuchyně. Jedná se o nabídku jídel i drinků inspirovanou jednou z hlavních postav filmu, obživlým ohýnkem Kalciferem. V nejnižším patře budovy Selfridges se pak mohou návštěvníci těšit na promítání samotného filmu. Výstavní prostory obchodního domu na ulici Edward Mews se zase promění do Pokoje oblaků. Ten nabídne například ukázku originálních skečů původního filmu.

Kousek od obchodu Selfridges pak na instalaci bude na ulici kolemjdoucí lákat nafukovací varianta samotného „zámku v oblacích“. Kromě oblečení a doplňků dále Loewe představí také svíčku inspirovanou ohníčkem Kalciferem. K zakoupení bude i ručně vyráběné nádobí od Laurette Broll, které je vytvarované do podoby ikonického klobouku postavy Sophie. Při hravém focení kolekce Anderson spolupracoval se známým fotografem Juergen Teller.

Zdroj: WWD, Hero Magazine, Re-Edition Magazine, Twitter, Instagram

Loewe se ponořil do kouzelného světa Ghibli. Představí kolekci inspirovanou Zámkem v oblacích

Luxusní módní značky, na které si potrpí nejbohatší lidé

Luxusní móda je nejčastěji spojována se značkami prezentovanými na týdnech módy, díky kterým se stávají veřejně známými. Ale i ve světě špičkového stylu existují skryté drahokamy, které si zakládají na své exkluzivitě. V oblibě je má především "nejvyšší třída". Pojďte se tedy podívat, do jakých značek se často oblékají celebrity, světoví vůdci nebo i ti, kterým proudí v žilách modrá krev.

Moncler zachytil ve spolupráci s Aliciou Keys ducha New Yorku. Inspiroval se jejími sny z 90. let

V nové kolekci italské značky Moncler představila Alicia Keys své nejhlubší dojmy z New Yorku. Oversized sportovní bundy, bucket hat, úzké halter topy a neonové barvy tak vystihují 90. léta Manhattanu.

Šátek jako sezónní nezbytnost. Vytvořte z obyčejného doplňku neodolatelný kousek

Šátek je od dávných dob nepostradatelným doplňkem, který by neměl chybět v žádném šatníku. S jarem přichází několik možností, jak ho nosit. I se simple lookem takový šátek dokáže divy. Podívejte se s námi na TOP 5 nápadů, které z vás vykouzlí královnu šátků!