More

  Upřímný, naplňující, plný fantazie a sentimentu. Tak popsal kreativní ředitel Loewe Jonathan Anderson film z tvorby japonského studia Ghibli Zámek v oblacích. Nechal se jím proto inspirovat při tvorbě nové kolekce. Světu ji ukáže v Londýně společně se Selfridges.

  Pobočka Selfridges Corner Shop se zaplnila kouzelnými návrhy inspirovanými ikonickým japonským animovaným filmem. Zámek v oblacích ze studia Ghibli vypráví příběh mladé odvážné dívky Sophie, která se nechtěně zaplete do světa nádherných i temných kouzel. Do příběhu se kromě milionů diváků zamiloval také kreativní ředitel značky Loewe Jonathan Anderson. Nechal proto jeho hlavní postavy vstoupit do své nejnovější kolekce.

  Objeví se tak nejen na taškách nebo kabelkách, ale i na mikinách, svetrech nebo čepicích. Scény z filmu se ukrývají také například uvnitř dlouhého kabátu připomínajícího hlavní postavu čaroděje Howla. „Zámek v oblacích je technicky inovativní, je to most mezi něčím starým a novým. Přesně takový kreativní přístup sdílíme,“ okomentoval svou nejnovější tvorbu Anderson. Kolekci představí ve spolupráci s obchodním domem Selfridges v Londýně.

  Společně ji zahrnou do instalace konající se v pobočce známé jako Corner Shop. Jedná se o poslední část kolaborace společnosti Loewe se studiem Ghibli. V minulosti značka zveřejnila také návrhy inspirované filmy Můj soused Totoro a Cesta do fantazie. Současná výstava bude v Londýně k vidění do 25. února. „Naši kreativitu jsme popostrčili troufalými a propracovanými kousky, které mají za úkol přivést film k životu,“ vysvětlil dále Anderson.

  Návštěvníky instalace čeká i speciální restaurace, kino nebo nafukovací zámek

  Součástí chystané instalace bude například Kalciferova kuchyně. Jedná se o nabídku jídel i drinků inspirovanou jednou z hlavních postav filmu, obživlým ohýnkem Kalciferem. V nejnižším patře budovy Selfridges se pak mohou návštěvníci těšit na promítání samotného filmu. Výstavní prostory obchodního domu na ulici Edward Mews se zase promění do Pokoje oblaků. Ten nabídne například ukázku originálních skečů původního filmu.

  Kousek od obchodu Selfridges pak na instalaci bude na ulici kolemjdoucí lákat nafukovací varianta samotného „zámku v oblacích“. Kromě oblečení a doplňků dále Loewe představí také svíčku inspirovanou ohníčkem Kalciferem. K zakoupení bude i ručně vyráběné nádobí od Laurette Broll, které je vytvarované do podoby ikonického klobouku postavy Sophie. Při hravém focení kolekce Anderson spolupracoval se známým fotografem Juergen Teller.

  Zdroj: WWD, Hero Magazine, Re-Edition Magazine, Twitter, Instagram

  Loewe se ponořil do kouzelného světa Ghibli. Představí kolekci inspirovanou Zámkem v oblacích

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Módní novinky v kostce: Victoria Beckham objevuje parfémy, Pařížský týden módy vítá nováčky a Dior otevírá výstavu o ikonickém parfému

  Pozornost módního světa se ve středu přesunula z Milána na Paříž. Město totiž zahájilo přehlídkami a prezentacemi nabitý týden módy. Na vlastní módní dny se mezitím připravuje i Šanghaj. Kromě toho pozornost milovníků módy získalo oznámení Victoria Beckham. Nově se hodlá zaměřit na parfémy. Pozornost jim věnuje také Dior, jelikož zahajuje výstavu inspirovanou vůní J'Adore. Pharrell Williams zase odhalil nové produkty řady Humanrace.