Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Bezchybná manikúra je pro mnohé nezbytnou součástí péče o sebe. Kromě gelových nebo nalepovacích nehtů se můžete vždy spolehnout na klasické laky, které zajišťují rychlou aplikaci, vydrží několik dní a jsou cenově příznivé. Jejich pověst je rozporuplná, především kvůli často nezodpovězeným otázkám ohledně jejich zdravotní nezávadnosti. Trh se však rychle rozrůstá a přibývá značek, které považují netoxičnost za svou prioritu č. 1. Představujeme výběr několika značek laků na nehty s bezpečným složením.

  Jaká je cena za krásné barvy a dlouhou výdrž?

  Laky na nehty se mohou zdát jako dobrá volba kvůli snadné aplikaci, krásným a sytým barvám, dokonalému lesku nebo výdrži po několik dní. Důležitým faktorem by však mělo být i jejich složení. To se sice napříč kosmetickou historií postupně zlepšuje, ale cena za všechna jejich pozitiva přichází v podobě škodlivých složek. Mnohé z nich pronikají do krevního oběhu absorpcí přes nehtové lůžko, jsou karcinogenní, způsobují alergické reakce a dýchací potíže, nevolnost a další zdravotní problémy.

  Čím vyšší číslo, tím čistější složení?

  V uplynulé dekádě si získaly oblibu laky označené jako 5-free, 7-free, ba dokonce 12-free. Základní ideou je odstranění toxických přísad. Čím vyšší číslo, tím čistější složení. Upřímná snaha a úspěšný pokus o zdravější výrobek se vždy cení. Pro některé značky jsou však tato označení jen chytrým marketingovým tahem bez reálného základu. Náročné je i dešifrování složení na obalech. Není možné uhlídat vše, ale zvláštní pozornost je třeba věnovat složkám, jako jsou toluen, kafr, xylen, trifenylfosfát, benzofenon, styren a dibutylftalát.

  manucurist

  Pařížská značka manucurist je jasným důkazem toho, že kompromis mezi výdrží, selekcí odstínů a bezpečnými složkami není nutný. Na výběr je více než 80 barev s veganským složením vyrobených z bio rostlinných zdrojů. Mimo jiné přinášejí také sadu green flash pro LED gelové nehty.

  Zdroj: manucurist

  Nails Inc.

  Nails Inc., původem z Londýna, nabízí řadu veganských laků na nehty s označením 21-free a recyklovatelnými obaly. Kultovním se v minulosti stal i jejich podkladový lak s výtažkem z kapusty.

  Zdroj: Nails Inc.

  côte

  Přibližně 100 odstínů s transparentním složením pro každou náladu má ve své nabídce côte. Hlavním posláním zakladatelek Mary Lennon a Leah Yari je odstranění toxinů z celého manikérského zážitku.

  Zdroj: côte

  Zdroje: Healthline, Glamour, The New Knew, Evening Standard, manucurist, Nails Inc., côte

  Foto:Pexels

  Nejlepší netoxické laky na nehty pro dokonalou domácí manikúru

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.