More

  Bezchybná manikúra je pro mnohé nezbytnou součástí péče o sebe. Kromě gelových nebo nalepovacích nehtů se můžete vždy spolehnout na klasické laky, které zajišťují rychlou aplikaci, vydrží několik dní a jsou cenově příznivé. Jejich pověst je rozporuplná, především kvůli často nezodpovězeným otázkám ohledně jejich zdravotní nezávadnosti. Trh se však rychle rozrůstá a přibývá značek, které považují netoxičnost za svou prioritu č. 1. Představujeme výběr několika značek laků na nehty s bezpečným složením.

  Jaká je cena za krásné barvy a dlouhou výdrž?

  Laky na nehty se mohou zdát jako dobrá volba kvůli snadné aplikaci, krásným a sytým barvám, dokonalému lesku nebo výdrži po několik dní. Důležitým faktorem by však mělo být i jejich složení. To se sice napříč kosmetickou historií postupně zlepšuje, ale cena za všechna jejich pozitiva přichází v podobě škodlivých složek. Mnohé z nich pronikají do krevního oběhu absorpcí přes nehtové lůžko, jsou karcinogenní, způsobují alergické reakce a dýchací potíže, nevolnost a další zdravotní problémy.

  Čím vyšší číslo, tím čistější složení?

  V uplynulé dekádě si získaly oblibu laky označené jako 5-free, 7-free, ba dokonce 12-free. Základní ideou je odstranění toxických přísad. Čím vyšší číslo, tím čistější složení. Upřímná snaha a úspěšný pokus o zdravější výrobek se vždy cení. Pro některé značky jsou však tato označení jen chytrým marketingovým tahem bez reálného základu. Náročné je i dešifrování složení na obalech. Není možné uhlídat vše, ale zvláštní pozornost je třeba věnovat složkám, jako jsou toluen, kafr, xylen, trifenylfosfát, benzofenon, styren a dibutylftalát.

  manucurist

  Pařížská značka manucurist je jasným důkazem toho, že kompromis mezi výdrží, selekcí odstínů a bezpečnými složkami není nutný. Na výběr je více než 80 barev s veganským složením vyrobených z bio rostlinných zdrojů. Mimo jiné přinášejí také sadu green flash pro LED gelové nehty.

  Zdroj: manucurist

  Nails Inc.

  Nails Inc., původem z Londýna, nabízí řadu veganských laků na nehty s označením 21-free a recyklovatelnými obaly. Kultovním se v minulosti stal i jejich podkladový lak s výtažkem z kapusty.

  Zdroj: Nails Inc.

  côte

  Přibližně 100 odstínů s transparentním složením pro každou náladu má ve své nabídce côte. Hlavním posláním zakladatelek Mary Lennon a Leah Yari je odstranění toxinů z celého manikérského zážitku.

  Zdroj: côte

  Zdroje: Healthline, Glamour, The New Knew, Evening Standard, manucurist, Nails Inc., côte

  Foto:Pexels

  Nejlepší netoxické laky na nehty pro dokonalou domácí manikúru

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.