More

  Týdny módy jsou již v plném proudu a přehlídky pro sezónu jaro/léto 2024 načrtávají obrysy nejnovějších perspektivních trendů. Příležitosti se chopil i institut Pantone, který pravidelně přichází s odbornými prognózami nejžhavějších odstínů z jednotlivých módních metropolí. Máme za sebou New York a Londýn se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Přinášíme vám unikátní propojení reportu od Pantone a uskutečněných přehlídek, které odhaluje největší barevné trendy pro příští jaro a léto!

  Barevný report pro newyorský a londýnský týden módy

  Kromě slavnostního vyhlášení barvy roku, kterou je v současné době Viva Magenta, vydává institut Pantone také předpověď hlavních barev, které můžeme očekávat v centru pozornosti během týdnů módy v New Yorku a Londýně. Hlavním cílem této zprávy je poskytnout inspiraci kreativcům všeho druhu.

  New York: PANTONE 18-3932 TCX Marlin

  New York ožil sytou mořskou modří, která připomíná barvu bezedného a tajemného oceánu. Byla klíčovou barvou pro značky jako LaQuan Smith, Altuzarra, Tibi a Tory Burch.

  Zdroj: Pantone, Altuzarra, Tibi, Tory Burch

  New York: PANTONE 11-4001 TCX Brilliant White

  Nezpochybnitelným několikasezónním trendem je bílá. Tentokrát tomu nebylo jinak. Pro mnoho kolekcí je totiž díky své univerzální nadčasovosti sázkou na jistotu. Čistá a svěží bílá byla snad v každé kolekci, ale obzvlášť krásné looky předvedly Dion Lee, FFORME a Proenza Schouler. Speciálně si s ní pohrála značka Bevza a většina přehlídky se tak nesla ve sněhobílém duchu.

  Zdroj: Pantone, Dion Lee, FFORME, Proenza Schouler

  New York: PANTONE 15-1435 TCX Desert Flower

  Během několika přehlídek dostal prostor také odstín lososově růžové. Zdá se, že byl specifický pro New York. Radostí a energií hýřila barva Desert Flower z kolekcí Ully Johnson, Altuzarra, Staud, ale například i Prabala Gurung.

  Zdroj: Pantone, Ulla Johnson, Altuzarra, Staud

  Londýn: PANTONE 16-1257 TCX Sun Orange

  Mnoho návrhářů tentokrát do svých oděvů zakomponovalo oranžovou barvu v tom nejlepším a nejopravdovějším slova smyslu. Tento odstín reflektuje pomeranč a zároveň evokuje západ slunce. Vsadili na něj Emilia Wickstead, David Koma i JW Anderson. Pro momentálně probíhající týden módy v Londýně se oranžová zdá být zatím jedinečná.

  Zdroj: Pantone, Reuters, David Koma, JW Anderson

  Londýn: PANTONE 18-4051 TCX Strong Blue

  Modrá očividně kraluje všem módním metropolím, ale každá z nich nabízí svou vlastní perspektivu. Zatímco New York se naladil na barvu hlubokého oceánu, Londýnu dominuje výrazný odstín modré připomínající večerní modrou oblohu. Zahlédli jsme ho u Erdem, Mains, Roksanda, Ahluwalia, ale také opět u eklektického Davida Koma a JW Anderson.

  Zdroj: Pantone, Ahluwalia, David Koma, JW Anderson

  Londýn: PANTONE 17-1564 TCX Fiesta

  Červená je rozhodně jednou z nejžhavějších barev letošního podzimu a zimy a přehlídky naznačují, že tomu nebude jinak ani příští rok. Odstín Fiesta a příbuzné odnože červené byly přítomny u značek Simone Rocha, Huishan Zhang, 16Arlington a opět Ahluwalia i Emilia Wickstead.

  Zdroj: Pantone, Simone Rocha, Ahluwalia, Reuters

  Zdroje: Pantone Color Institute

  Nejlepší barvy z newyorského a londýnského týdne módy podle Pantone Institute

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.