More

  Velké momenty, kouzelné zážitky, krásná místa nebo hezké šaty. Důvod k nové fotografii se najde vždycky a nikdy nebylo zpamátnění okamžiku jednodušší. Dokonce už nepotřebujete ani velkou a těžkou zrcadlovku, tak dobře fotí mobilní telefony. Tipů a triků je spousta, pro dnešek jsme vybrali ty nejzákladnější, abyste věděli, jak se s telefonem skvěle vyfotit.

  Z jiného úhlu

  Úhel pohledu je dost zásadní, proč většina fotografií vypadá zkrátka nudně. Jen tak si stoupnout a hezky se usmát hitparádu neudělá, přestože máte úsměv moc hezký a povedl se vám outfit. Zkuste příště fotografa navést, aby si k focení kleknul, objektiv přepnul do režimu 0,5x a otočil mobil vzhůru nohama. Rozdíl je patrný na první pohled a trik s otočkou telefonu o 180 stupňů vás opticky prodlouží.

  Tohle trio využijete při focení nejčastěji a hodí se třeba i v případě, že potřebujete na fotku dostat nějakou vysokou památku nebo budovu.

  Ať to není nuda

  Čím víc hraje pozadí za vámi, tím lépe. Třeba taková exotická pláž, kde je jen písek a azurové moře, je na pohled nádherná, pro fotku však poněkud fádní, a tak to musíte dohnat sebou. Poslouží výrazný outfit, pro ženy jsou ideální maxišaty nebo šátek do ruky, který bude vlát ve větru. Stejně tak do sukně dostaňte pohyb.

  Pro fotku jen v plavkách můžete zkusit počkat na vlnu, s níž poběžíte. Nebo se rozeběhněte po pláži. Je škoda, když jsou fotky na krásných místech nuda.

  Jak si mám stoupnout?

  Hodně práce za vás odvede už onen trik s úhlem na začátku. Přesto ho nechcete aplikovat na každou fotku, a i tak potřebujete znát několik zásad správného pózování. Všechny úhly a triky se tu v rychlosti dají jen těžko shrnout, ale hlavní je se nehrbit. Držte se vzpřímeně, nekřižte ruce před sebe. Pomůže stoj na špičkách. Nedívejte se přímo do objektivu. Hlavu pootočte kousek stranou, ale zase ne úplně z profilu. Komunikujte s prostředím, kde se fotíte. Chytněte se zábradlí, položte nohu na kámen, přičichněte ke květině nebo si sedněte do vln.

  TIP: Než se vypravíte na dovolenou, uložte si fotky lidí, kteří na stejném místě byli před vámi a které vám přijdou hezké nebo něčím zajímavé. Vzpomenete si na to, až konečně budete na té krásné vyhlídce zoufat, jak si máte stoupnout. Fotografovi to s obrazovou předlohou také půjde lépe.

  Zabavte ruce

  Kabelka, brýle, kelímek s kávou, vlasy. Posloužit může jakýkoliv předmět, část oděvu nebo například květina, ale vyřešíte tím věčný problém kam s rukama, když se snažíte vyfotit. Zkoušejte různé variace, pohyb by měl být co nejvíc přirozený. Podívejte, co všechno se dá zmáknout s takovým deštníkem.

  To hezké, tam někde v dálce

  Když se snažíte vyfotit s hezkým panorama, chcete, aby bylo vidět. V tom případě si ale musíte pohrát se zoomem. Nové telefony už disponují takovým, že pozadí za vámi přiblížíte. Fotograf se od vás musí dostatečně vzdálit, zbytek kouzla udělá zoom.

  Hra s vodou

  Odraz vodní hladiny dodá fotografii na dramatičnosti s vynaložením minimálního úsilí. Stoupněte si poblíž klidné průzračné vody a sledujte to kouzlo. Maximálního efektu dosáhnete ve zlaté hodince před západem slunce. Tehdy je světlo pro fotky nejpřívětivější.

  Jestli chcete jít víc do hloubky, sežeňte si průhledný plastový kelímek. Mobil v něm můžete částečně ponořit bez obav jeho poškození a pořídit tak velice efektní fotky, které kombinují svět na souši i pod vodou. Nebo zkuste populární trik se zrcadlem.

  Zdroj: Instagram

  Foto:Pexels

  Pozor, vyletí ptáček! Sepsali jsme návod. Jak se skvěle vyfotit mobilním telefonem

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.

  It bags jako investice: Které modely od Celine se vyplatí?

  Francouzský dům Celine je více než jen synonymem pro velmi specifickou a cool francouzskou eleganci. Od svého vzniku v roce 1945 ji totiž významně pomáhá definovat. Kabelky Celine možná nejsou tak komerčně a masově oblíbené, ale značka nabízí několik úspěšných modelů, které si vždy najdou věrnou klientelu. Pojďte se s námi podívat, po jakých kouscích byste se měli poohlédnout, pokud chcete do svého šatníku vnést pověstný pařížský chic.