Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Velké momenty, kouzelné zážitky, krásná místa nebo hezké šaty. Důvod k nové fotografii se najde vždycky a nikdy nebylo zpamátnění okamžiku jednodušší. Dokonce už nepotřebujete ani velkou a těžkou zrcadlovku, tak dobře fotí mobilní telefony. Tipů a triků je spousta, pro dnešek jsme vybrali ty nejzákladnější, abyste věděli, jak se s telefonem skvěle vyfotit.

  Z jiného úhlu

  Úhel pohledu je dost zásadní, proč většina fotografií vypadá zkrátka nudně. Jen tak si stoupnout a hezky se usmát hitparádu neudělá, přestože máte úsměv moc hezký a povedl se vám outfit. Zkuste příště fotografa navést, aby si k focení kleknul, objektiv přepnul do režimu 0,5x a otočil mobil vzhůru nohama. Rozdíl je patrný na první pohled a trik s otočkou telefonu o 180 stupňů vás opticky prodlouží.

  Tohle trio využijete při focení nejčastěji a hodí se třeba i v případě, že potřebujete na fotku dostat nějakou vysokou památku nebo budovu.

  Ať to není nuda

  Čím víc hraje pozadí za vámi, tím lépe. Třeba taková exotická pláž, kde je jen písek a azurové moře, je na pohled nádherná, pro fotku však poněkud fádní, a tak to musíte dohnat sebou. Poslouží výrazný outfit, pro ženy jsou ideální maxišaty nebo šátek do ruky, který bude vlát ve větru. Stejně tak do sukně dostaňte pohyb.

  Pro fotku jen v plavkách můžete zkusit počkat na vlnu, s níž poběžíte. Nebo se rozeběhněte po pláži. Je škoda, když jsou fotky na krásných místech nuda.

  Jak si mám stoupnout?

  Hodně práce za vás odvede už onen trik s úhlem na začátku. Přesto ho nechcete aplikovat na každou fotku, a i tak potřebujete znát několik zásad správného pózování. Všechny úhly a triky se tu v rychlosti dají jen těžko shrnout, ale hlavní je se nehrbit. Držte se vzpřímeně, nekřižte ruce před sebe. Pomůže stoj na špičkách. Nedívejte se přímo do objektivu. Hlavu pootočte kousek stranou, ale zase ne úplně z profilu. Komunikujte s prostředím, kde se fotíte. Chytněte se zábradlí, položte nohu na kámen, přičichněte ke květině nebo si sedněte do vln.

  TIP: Než se vypravíte na dovolenou, uložte si fotky lidí, kteří na stejném místě byli před vámi a které vám přijdou hezké nebo něčím zajímavé. Vzpomenete si na to, až konečně budete na té krásné vyhlídce zoufat, jak si máte stoupnout. Fotografovi to s obrazovou předlohou také půjde lépe.

  Zabavte ruce

  Kabelka, brýle, kelímek s kávou, vlasy. Posloužit může jakýkoliv předmět, část oděvu nebo například květina, ale vyřešíte tím věčný problém kam s rukama, když se snažíte vyfotit. Zkoušejte různé variace, pohyb by měl být co nejvíc přirozený. Podívejte, co všechno se dá zmáknout s takovým deštníkem.

  To hezké, tam někde v dálce

  Když se snažíte vyfotit s hezkým panorama, chcete, aby bylo vidět. V tom případě si ale musíte pohrát se zoomem. Nové telefony už disponují takovým, že pozadí za vámi přiblížíte. Fotograf se od vás musí dostatečně vzdálit, zbytek kouzla udělá zoom.

  Hra s vodou

  Odraz vodní hladiny dodá fotografii na dramatičnosti s vynaložením minimálního úsilí. Stoupněte si poblíž klidné průzračné vody a sledujte to kouzlo. Maximálního efektu dosáhnete ve zlaté hodince před západem slunce. Tehdy je světlo pro fotky nejpřívětivější.

  Jestli chcete jít víc do hloubky, sežeňte si průhledný plastový kelímek. Mobil v něm můžete částečně ponořit bez obav jeho poškození a pořídit tak velice efektní fotky, které kombinují svět na souši i pod vodou. Nebo zkuste populární trik se zrcadlem.

  Zdroj: Instagram

  Foto:Pexels

  Pozor, vyletí ptáček! Sepsali jsme návod. Jak se skvěle vyfotit mobilním telefonem

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.