More

  Ne vždy stačí znát hlavní trendy sezóny: někdy můžete udělat nešťastnou chybu ve střihu, barvě nebo dekoru. To platí zejména pro svrchní oděvy, kde je mnoho nuancí a jemností a obecné popisy věcí mohou snadno zavádět v jejich významu.

  Proto stojí za to „poznat nepřítele zrakem“, tedy studovat i hlavní antitrendy, abychom věděli, co je beznadějně nemoderní. Shromáždili jsme pro vás všechny největší antitrendy u kabátů na podzim 2022: teď už se svým výběrem neuděláte chybu.

  Příliš těsný střih

  Mnoho dívek se vyhýbá nadměrné velikosti a z nějakého důvodu stále věří, že extra objem v oblečení je dělá tlustými. Proto tvrdošíjně volí přiléhavé kabáty. Ale ty nejen zkreslují proporce, ale také vypadají staromódně. 

  Foto: Unsplash

  Buďme upřímní: v roce 2022 je takový střih vhodný pouze pro první dámy a členy královské rodiny, kterým královský protokol nařizuje, aby se takto oblékali. V ostatních případech je lepší zvolit objemnější modely. A to ani nemluvíme o hypersizingu ve stylu Balenciaga: jen mezi oblečením a tělem musí být alespoň trochu vzduchu. Příjemný bonus: je také velmi pohodlný.

  Krátký rukáv

  Mnoho dívek má rádo svrchní oblečení s 3/4 a 7/8 rukávy. Věří, že vypadá elegantně a vizuálně ztenčuje zápěstí. Působí však opět dost staromódně a snadno z vás může udělat dívku, která utekla z komparzu retrofilmu. Je lepší zvolit rukáv standardní délky – ten určitě nikdy nevyjde z módy.

  Foto: Unsplash

  Rozevláté kabáty

  Je to paradoxní, ale pravdivé: bez ohledu na to, jak moc se říká, že vypasované péřové šaty s rozevlátou „sukní“ beznadějně vyšly z módy, mnoho dívek je z nějakého důvodu nadále miluje ohnivou láskou. 

  Foto: Reuters

  A to natolik, že i mezi kabáty hledají obdoby. Ale neměli byste to dělat. Demi-sezónní verze tohoto střihu nevypadají o nic lépe než zimní. Pokud opravdu chcete zdůraznit pas, dejte přednost županu: tento střih vypadá za každých okolností relevantně.

  Nastudujte si antitrendy podzimu 2022. Tyhle kabáty vážně nechte ve skříni

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.