Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Ne vždy stačí znát hlavní trendy sezóny: někdy můžete udělat nešťastnou chybu ve střihu, barvě nebo dekoru. To platí zejména pro svrchní oděvy, kde je mnoho nuancí a jemností a obecné popisy věcí mohou snadno zavádět v jejich významu.

  Proto stojí za to „poznat nepřítele zrakem“, tedy studovat i hlavní antitrendy, abychom věděli, co je beznadějně nemoderní. Shromáždili jsme pro vás všechny největší antitrendy u kabátů na podzim 2022: teď už se svým výběrem neuděláte chybu.

  Příliš těsný střih

  Mnoho dívek se vyhýbá nadměrné velikosti a z nějakého důvodu stále věří, že extra objem v oblečení je dělá tlustými. Proto tvrdošíjně volí přiléhavé kabáty. Ale ty nejen zkreslují proporce, ale také vypadají staromódně. 

  Foto: Unsplash

  Buďme upřímní: v roce 2022 je takový střih vhodný pouze pro první dámy a členy královské rodiny, kterým královský protokol nařizuje, aby se takto oblékali. V ostatních případech je lepší zvolit objemnější modely. A to ani nemluvíme o hypersizingu ve stylu Balenciaga: jen mezi oblečením a tělem musí být alespoň trochu vzduchu. Příjemný bonus: je také velmi pohodlný.

  Krátký rukáv

  Mnoho dívek má rádo svrchní oblečení s 3/4 a 7/8 rukávy. Věří, že vypadá elegantně a vizuálně ztenčuje zápěstí. Působí však opět dost staromódně a snadno z vás může udělat dívku, která utekla z komparzu retrofilmu. Je lepší zvolit rukáv standardní délky – ten určitě nikdy nevyjde z módy.

  Foto: Unsplash

  Rozevláté kabáty

  Je to paradoxní, ale pravdivé: bez ohledu na to, jak moc se říká, že vypasované péřové šaty s rozevlátou „sukní“ beznadějně vyšly z módy, mnoho dívek je z nějakého důvodu nadále miluje ohnivou láskou. 

  Foto: Reuters

  A to natolik, že i mezi kabáty hledají obdoby. Ale neměli byste to dělat. Demi-sezónní verze tohoto střihu nevypadají o nic lépe než zimní. Pokud opravdu chcete zdůraznit pas, dejte přednost županu: tento střih vypadá za každých okolností relevantně.

  Nastudujte si antitrendy podzimu 2022. Tyhle kabáty vážně nechte ve skříni

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.

  Zájem o úzké džíny prudce narůstá. Čeká nás jejich opětovná nadvláda?

  Úzké džíny se staly jakýmsi kontroverzním kouskem, který buď milujete, nebo nenávidíte. Zdá se, že na delší dobu upadly v zapomnění. Nejnovější data a outfity současných módních ikon však předpovídají jejich možný návrat, který otřese základy každého šatníku.

  Proměňte své obroučky v módní doplněk. Trendy brýle roku 2024

  Brýle považujeme za módní doplněk už několik desítek let. Letos to ovšem platí dvojnásob. Důvodem je vliv celebrit, TikTok trend oslavující estetiku knihovnic, i bezprostřední výraznost obrouček. Na rozdíl od prstýnku nebo doplňku ve vlasech si totiž brýlí každý všimne téměř okamžitě. V roce 2024 do popředí vstoupily především modely připomínající uplynulá léta 20. století.