Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Supermodelka Naomi Campbell ve středu nabídla náhled do její připravované výstavy s názvem Naomi. Veřejnosti má ukázat především módní, ale i jiné kousky z její kariéry. Připojí ji tak ke skupince dalších současných módních událostí, které můžete v nadcházejících měsících v Evropě navštívit.

  Nahlédněte do šatníku jedné z nejslavnějších modelek světa. Naomi Campbell vás zve na svou výstavu

  Ve středu mohli novináři a pozvaní hosti nahlédnout do výjimečné výstavy supermodelky Naomi Campbell. Od konce června do dubna příštího roku bude totiž možné v londýnském muzeu Victoria and Albert možné proniknout do jejího jedinečného šatníku. Výstava s názvem Naomi představuje osobní i profesionální vhled do života jedné z nejslavnějších modelek světa.

  Výstava vám umožní spatřit řadu jejích módních kousků, které za roky své kariéry nastřádala. Příkladem jsou šaty značky Azzedine Alaïa, podpatky Vivienne Westwood, ve kterých spadla na přehlídce z roku 1993, nebo nadčasový kostýmek módního domu Boss. Kromě módních kousků ale Naomi světu představí i další poklady ze svého života. Jedná se o kartičky s jejími mírami nebo fotografie z jejího života.

  Objevte taje britských návrhářských ikon. Udělejte si výlet do městečka Woodstock

  Další velkou současnou výstavou je ta s názvem Icons of British Fashion. Zaměřuje se totiž na tvorbu Stelly McCartney, Bruce Oldfield nebo Vivienne Westwood. Navštívit ji můžete do konce června v britském městečku Woodstock v Oxfordshire.

  Tamní palác Blenheim tak hostí svou první módní uměleckou událost. „Chceme oslavit známé návrháře, ale také shromáždit řadu ikonických oblečení, doplňků a dalších artefaktů,“ popsala zástupkyně paláce Kate Ballenger pro Fashion United.

  Mnichov oslaví Viktor & Rolf. Propojí jejich návrhy s řadou současných umělců

  Nizozemskou módu můžete zase do začátku října spatřit v mnichovské galerii Kunsthalle. Rozhodla se totiž uctít tvorbu návrhářského dua Viktora Horsting a Rolfa Snoeren, známých jako Viktor & Rolf. Ke zhlédnutí je tak v prostorách muzea na více než sto jejich návrhů.

  Zdroj: Kunsthalle Munich

  Kromě toho ale získáte možnost objevit i jejich řadu panenek, inspirovaných jejich starými porcelánovými „babičkami“. Výstavu pak doplňují různá videa a skeče od vizuálních umělců, jako je Andreas Gursky, Ellen von Unwerth nebo studio Rodeo FX.

  Spojte romantický výlet do Paříže se vzděláním. Poznejte tvorbu Iris van Herpen

  V hlavním městě módy, tedy v Paříži, je zase pro změnu k vidění tvorba návrhářky Iris van Herpen. Objevit tak můžete více než sto jejích návrhů. Tématem výstavy je především její umění přemýšlet nad současnou módou a přetvářet ji do futuristických a úchvatných designů. Návštěvníkům tak událost umožňuje zamyslet se nad stavem životního prostředí a společnosti, ve které žijeme.

  Zdroje: WWD, Fashion United, Instagram

  Naomi Campbell odhalí výstavu v Londýně. Přidá ji k řadě současných módních událostí

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.