Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Oficiální příchod září udělal za oddechem pomyslnou tlustou čáru, nastal čas back to school, back to business. Devátý měsíc v pořadí bývá pro mnohé (nejen v oblasti módy) jedním z nejrušnějších v roce a vyznačuje se příjemným, ale nepředvídatelným babím létem. Pojďte se s námi podívat, jaké kousky nesmí chybět ve vašem šatníku pro toto přechodné a hektické období.

  2v1: kabát se šálou pro dostatečné zahřátí

  Kabáty a objemné šály očividně dominují nové sezóně, tak proč je nezkombinovat? Dlouhé a odvážné šály měly na letošních přehlídkách své čestné místo na molech, často byly dokonce spojeny s kabáty jako hravý detail. Extrémně populární se na sociálních sítích stal kousek značky TOTEME, The Row opět nabízí své mistrovské minimalistické provedení, Isabel Marant má model à la pařížská elegance.

  Zdroj: TOTEME, The Row, Isabel Marant

  Business core ve znamení saka

  Spolu se smrští nenápadného luxusu se vrátila i touha po elegantním oblečení do práce v korporátním stylu, který ztělesňuje zejména sako. Tvoří jakýsi protipól ke stejně všudypřítomnému Y2K. Pro letošní sezónu se ho mnoho značek rozhodlo kombinovat se siluetou přesýpacích hodin a širokými rameny. Stačí si vybrat u Versace, Balmain nebo Bottega Veneta a dokonalý outfit pro úspěšný pracovní den je na světě!

  Zdroj: Versace, Balmain, Bottega Veneta

  Punčocháče trochu jinak

  Babí léto dokáže být trochu matoucí, když přijde na počasí a patřiční outfit. Rozumným krokem je rozhodně vrstvení. Svou roli v tom hrají i punčocháče, které se opět vracejí do módy a díky značkám jako Miu Miu už nejsou zaškatulkovány jako „zastaralé“. Velkolepý návrat zažívají také díky souvisejícímu trendu opravdu krátkých šortek, ke kterým se punčocháče skvěle hodí. Gucci se vydal jemně hravou a zelenou cestou, ty s monogramem najdete u Tory Burch a Saint Laurent má velmi elegantní večerní verzi.

  Zdroj: Gucci, Tory Burch, Saint Laurent

  Přichází fenomén zvaný clutch

  Kabelka ve stylu clutch se může zdát nepraktická, ale je dokonalým detailním doplňkem každého outfitu. Na přehlídkách jsme ji měli možnost vidět v rukou mnoha modelek a modelů. Tu typickou s motivem Intreccio má Bottega Veneta. Spíše denní verzi v zajímavém odstínu guimauve nabízí Loewe, naopak večerní a společenskou pak Valentino.

  Zdroj: Bottega Veneta, Loewe, Valentino

  Zdroje: Who What Wear

  Nákupní seznam na září: Kousky pro babí léto a nabité pracovní dny

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.