Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  V kalendáři tentokrát přichází květen, lásky čas, a náš nákupní seznam se opět nebezpečně plní zajímavými novinkami ze světa krásy, módy a designu. Každou maminku potěší ke Dni matek luxusní parfém od české značky Pigmentarium. Poslední jarní měsíc však můžete oslavit například i novými barevnými variantami ikonických kabelek od Miu Miu.

  Nejlepším doplňkem je vaše aura, říká Bella Hadid

  Svět kosmetických a lifestylových značek celebrit se opět rozrůstá. Inspirativní modelka Bella Hadid se rozhodla proměnit svůj zájem o duševní zdraví a ezoteriku v podnikatelskou příležitost. Přichází s novou značkou Orebella. 

  Zdá se však, že si svůj podnikatelský výtvor zatím nechává pro sebe až do oficiálního spuštění prodeje. Značka a její produkty zůstávají tajemstvím a my se můžeme jen dohadovat, co si pro nás Hadid připravila.

  V éteru však panuje všeobecná shoda, že Orebella se bude specializovat na exkluzivní parfémy, přírodní kosmetiku a aromaterapeutické produkty, jako jsou esenciální oleje nebo vykuřovadla.

  Již nyní však můžeme s jistotou říci, že se bude jednat o výjimečný počin. Modelka se prosazuje nejen ve světě módy, ale také v oblasti dobrovolnictví, aktivismu a duševního zdraví. Orebella je tak nepochybně projektem, do kterého vložila kus sebe. Odhalit svou alchymii, jak k tomu značka vyzývá, budete moci již 2. května.

  Bottega Veneta opět stírá hranice mezi designem a módou

  Také se nemůžete nabažit dechberoucího brašnářského řemesla domu Bottega Veneta? Máte štěstí, protože tentokrát najdete pověstnou propletenou kůži intrecciato nejen na kabelkách, ale také na nábytku.

  V rámci milánského týdne designu představuje instalaci nazvanou „On the Rocks“, na níž značka spolupracovala s nábytkářskou společností Cassina a Fondation Le Corbusier. Hlavní hvězdou uměleckého objektu je multifunkční taburet, který vzdává hold taburetu LC14 Tabouret Cabanon od legendárního architekta Le Corbusier.

  Zdroj: Bottega Veneta

  Taburety z kaštanového dřeva jsou pro tuto příležitost potažené proplétanou telecí kůží v různých barevných kombinacích. Exkluzivitu jim dodává i fakt, že každý kus se vyrábí na zakázku a jeho výroba trvá několik měsíců. Pokud patříte mezi vášnivé sběratele designového nábytku, LC14 Tabouret Cabanon nesmí ve vaší domácnosti chybět.

  Z ceny, která se pohybuje kolem 300 tisíc korun, se vám nejspíš zatočí hlava. Dobrou zprávou je, že si v takovém případě budete mít alespoň kam sednout. Na svůj nový taburet LC14.

  Oslava Dne matek si zaslouží parfém od Pigmentarium

  Český parfumérský dům Pigmentarium se rozhodl pokračovat v psaní příběhu parfému Azabache. Představuje jeho novější a sofistikovanější verzi, Azabache Chapter 2. Vůně se zrodila z kreativní kolaborace s návrhářem Arturem Obegero.

  Parfém v sobě skrývá záměrně kontrastní prvky. Mísí se v něm mužnost se ženskostí, stejně jako introvertnost a extrovertnost. Jednotlivé složky ztělesňují svět mladého návrháře působícího v Paříži.

  Zdroj: Pigmentarium

  Růžový pepř, bergamot a muškát vás vtáhnou do opulentního světa hlavního města módy. Vůně se poté rozvíjí do květinových tónů růže, jasmínu, konvalinky a verbeny. V základu vás okouzlí labdanum, olibanum a pižmo.

  Optimistický start do nového měsíce podle Miu Miu

  Značka Miu Miu během uplynulého měsíce odhalila novou kabelkovou kampaň pro modely Wander a Arcadie s ikonickým strukturovaným povrchem Matelassé. Ty nejsou v portfoliu žádnými nováčky, ale zato dostaly nové barevné provedení.

  Kampaň se inspiruje tvorbou britské průkopnice barevné fotografie, Madame Yevonde. Jednotlivé vizuály jsou tak laděny do sytých odstínů, kontrastních pastelových barev a snové dobové estetiky. It girl meziválečných 30. let ztvárnila modelka Gigi Hadid.

  Zdroj: Miu Miu

  Nové barevné varianty jsou rovněž inspirovány fotografčiným tvůrčím étosem. Svěží optimismus vyzařují zejména sytě oranžová a slunečně žlutá. Přibyly také odstíny hnědé, konkrétně světlejší karamelová a tmavší koňaková, které potěší spíše vyznavače nenápadných každodenních kabelek.

  Zdroje: WWD, Bottega Veneta, Pigmentarium, Miu Miu, Instagram

  Nákupní seznam na květen: Obdarujte maminky produkty od Belly Hadid nebo parfémem od Pigmentarium

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.