Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Interiérový design se obrací ke svým kořenům, přinášejícím retro styl plný nadčasové elegance a nostalgie. Ten nejen oživuje kouzlo minulosti, ale také dodává moderním prvkům autentický charakter. Minimalismus, nyní obnovený v teplých a jemných barvách, znovu definuje jednoduchost a vkus. Tento trend můžete oživit použitím kovových prvků nebo materiálů jako je shearling, které přidávají nový rozměr a svěžest. Buďte připraveni na rok, kdy modrá barva, s její tajemnou a magickou atmosférou, zazáří jako klíčový prvek napříč různými designovými odvětvími.

  Modrá je dobrá. A to v jakémkoliv odstínu

  Snad nejžhavější interiérovou barvou následujícího roku bude modrá. Nejen, že zvyšuje estetický apel prostoru, ale je i skvělým pomocníkem při udržování mentální hygieny. Je to barva klidu a stability, která se přesouvá i k věrnosti a oddanosti. Všechny tyto aspekty pak spolu tvoří základ pro čistě vyhlížející a útulný domov. Pravděpodobně se s modrou v příštím roce setkáte všude. Jak v regálech běžných obchodů s dekoracemi, tak i v designérských studiích. Zvláště čistě modrá působí v koupelnách, kam už ji nyní situují i běžné interiérové řetězce.

  Foto: Innovatus Design

  Pokud nemáte zájem měnit svůj stávající interiér nebo váháte, zda-li rozšířit modrou barvu na větší plochy a části, můžete se zaměřit pouze na doplňky. Na online storu Wayfair naleznete široký výběr modrých dekorací ve všech možných odstínech. Mezi naše oblíbené patří okrasné vázy v tmavě modré barvě, ale jsou k dispozici také v dalších barevných provedeních. Krásné svíčky a vonné produkty naleznete u H&M Home.

  Foto: Wayfair, H&M

  Strohý minimalismus stále drží přední příčky v trendech. I příští rok se ho nebudeme moct nabažit

  Minimalismus v interiérovém designu ovládá scénu již několik sezón a ani příští rok nebude výjimkou. Strohé tvary a základní „střihy“ nábytku mohou získat nový rozměr díky fascinujícím materiálům. Metalické akcenty se v současnosti těší velké oblibě a zejména v kombinaci s jinými kovy vytvářejí dokonalý vizuální dojem. Stejně tak se uplatňuje trend betonového a kamenného vzhledu, který dodává prostoru podobnou jednoduchost a eleganci. Všechny tyto kousky doporučujeme mixovat s dřevěným anglickým obložením. Směs retra s novodobou modernou vykouzlí nevídaný šarm.

  Foto: Eye Swoon

  Využijte sílu teplých neutrálních barev

  Pokud nejste příznivcem chladné modré barvy, můžete experimentovat s teplými neutrálními odstíny. Po několik let byly v trendu chladné neutrální tóny, jako jsou šedá a lesklá antracitová. Nicméně v současné době je rozumnější zvolit béžovou, sytě hnědou nebo krémově bílou, které se stávají stále více populárními. V roce 2024 je předpovězeno, že nejvíce in bude pohodlí, a proto se v těchto barvách budete cítit, jako byste byli v objetí tepla. Skvělé možnosti pro vylepšení interiéru nabízejí kvalitní bytové textilie například od značky Loro Piana.

  Foto: Loro Piana

  Svého místa se konečně dočká i shearling. Fluffy materiály oficiálně obsazují vaše pohovky

  Shearlingové produkty nejsou aktuální pouze ve světě ready-to-wear, ale začínají ovlivňovat i oblast nábytku. V současné době můžeme sledovat nejnovější nábytkové kolekce předních designérů, kteří vytvářejí výjimečné kompozice s použitím shearling materiálů. Tyto textilie pokrývají celé sedací soupravy, tvoří povlaky na polštářích a dečkách, nebo zdobí rohy koberců. Skandinávská společnost Audo přidala do svých krásných křesel klasický shearling, plyš a další fluffy látky, čímž vytváří unikátní kombinace a dodává nábytku hřejivý rozměr.

  Zdroj: Instagram, Hypebeast, Innovatus Design, Livingetc, Homes&Gradens, goodhousekeeping

  Modrá magie, anglické obložení a neutrální hřejivost. Interiérové trendy pro rok 2024

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.