Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Čím dál více značek zveřejňuje kolekce inspirované sváteční sezónou. Patří mezi ně Levi’s, jehož vedení se rozhodlo spolupracovat s Emmou Chamberlain. Společnost Versace si zase za tvář kampaně vybrala zpěváka Hyunjin. Módní dům Dior oznámil datum své příští přehlídky cruise. Stella McCartney hodlá podpořit koňskou terapii a Fashion Awards znají nominace návrháře roku.

  Stella McCartney nadále oslavuje koně. Chce podpořit centra koňských terapií

  Návrhářka známá pro svou lásku ke zvířatům Stella McCartney zveřejnila nový projekt. Navazuje jím na svou letošní kolekci pro podzim 2023, do které zapojila motiv jezdectví. Nyní se rozhodla spolupracovat s The Chopra Foundation. Pro společnost chce vybrat peníze, které následně poputují na koňskou terapii. Finance získá prodejem limitovaného modelu kabelky Falabella. Zároveň podpoří zveřejnění nové terapeutické webové stránky.

  Značka Levi’s vkročí do sváteční sezóny s Emmou Chamberlain. Zapojila ji do své kampaně

  Nejnovější reklama, oslavující blížící se Vánoce, společnosti Levi’s nese název It’s Giving Season. Její tváří je internetová hvězda a influencerka Emma Chamberlain. Součástí kolekce jsou její nejoblíbenější kousky, tedy například džíny Ribcage Bells s vysokým pasem a širokými nohavicemi. Vybrat si ale můžete i ze dvou pohodlných svetrů s názvy Rae Sweater a Betty Cardigan. Na jejích designu se podílela také sama Chamberlain.

  Na Vánoce se chystá také módní dům Versace. Hvězdou sezóny se stal zpěvák Hyunjin

  Sváteční atmosféra pohltila i společnost Versace. Zveřejnila totiž vánoční kampaň plnou sněhu, vánočních stromečků i prskavek. Její tváří se stal ambasador značky a K-pop zpěvák skupiny Stray Kids Hyunjin. „Miluju jeho energii a hravého ducha, kterého zapojuje do každé z fotografií,“ popsala spolupráci s ním kreativní ředitelka společnosti Donatella Versace. Součástí kolekce je také nová kabelka Athena.

  Fashion Awards odhalily nominace na návrháře roku. Mezi favority patří Daniel Lee i Jonathan Anderson

  Koncem minulého týdne zveřejnila Britská módní rada (BFC) jména návrhářů, kteří se budou letos ucházet o titul návrháře roku. Předávání známých Fashion Awards se uskuteční příští měsíc. Mezi nominované designery tedy patří Daniel Lee (Burberry), Jonathan Anderson (JW Anderson a Loewe), Matthieu Blazy (Bottega Veneta), Miuccia Prada a Raf Simons (Prada) nebo Sarah Burton (Alexander McQueen).

  Společnost Dior zná datum příští cruise show. Lokaci očekávané přehlídky ale neodhalila

  Dne 3. června se pozornost módního světa upře na značku Dior. Jedná se totiž o datum její příští cruise show. Termín odhalila společnost v pondělí, prozatím ovšem nezveřejnila lokaci oblíbené přehlídky. V minulosti se ale konala například v Mexico City, Seville nebo Athénách. Zároveň se dá očekávat, že se kreativní ředitelka módního domu Maria Grazia Chiuri i nyní rozhodne spolupracovat s lokálními řemeslníky.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, Who What Wear, Instagram, X

  Módní novinky v kostce: Značky Levi’s i Versace odhalily sváteční kampaň a Dior zná datum očekávané cruise show

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.

  Růst prodejů LVMH v prvním čtvrtletí zpomalil. Odráží stav světové ekonomiky

  Luxusní skupina LVMH odhalila výsledky z uplynulého čtvrtletí, poukazující na zpomalení růstu jejích prodejů. Klesnout měly o tři procenta. Jelikož je firma sdružující slavné značky považována za největší v módním průmyslu, jedná se o důležitý ukazatel. Reflektuje totiž stav světové ekonomiky.

  Swinging Sixties ožívají. Současné trendy si opět pohrávají s módou 60. let

  V éře bleskově se měnících trendů, které se už nerodí jen na přehlídkových molech, může být občas obtížné naladit se na vlnu jakéhokoli módního hitu. Zdá se však, že v kurzu jsou opět také kousky charakteristické pro rebelská 60. léta. Kromě pouštění si písniček od Beatles je tedy na čase vytáhnout minisukně a barevné punčocháče.