Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Začátek nového týdne přináší veselé i méně radostné zprávy. Zegna Group slaví, jelikož se jí loni podařilo více než zdvojnásobit svůj zisk. Moncler chystá výstavu v historickém milánském nádraží a v květnu se můžeme těšit na první týden módy věnovaný tvorbě domorodých návrhářů. Značka Giorgio Armani ovšem čelí obvinění z vykořisťování pracovníků.

  Firma Zegna Group se raduje. Její značky Zegna, Thom Browne a Tom Ford jí loni zdvojnásobily zisk

  Společnost sdružující několik známých módních značek Zegna Group zveřejnila pozitivní vyhlídky na letošní rok. Její ředitel Gildo Zegna totiž oznámil, že se jí loni podařilo více než zdvojnásobit svůj čistý zisk. Dosáhl tak na 135,7 milionu eur. Roku 2022 přitom stejné číslo činilo pouze 65,3 milionu eur.

  Za úspěch pak vděčí značkám Zegna, Thom Browne a Tom Ford. „Cítím se pozitivně ohledně všech našich módních domů,“ prohlásil pak s nadšením Zegna pro WWD minulý týden. Úspěšná skupina plánuje letos posílit hlavně svou „maloobchodní kulturu“. Soustředit se bude ale nadále i na tu velkoobchodní.

  Moncler chystá velkolepou výstavu v Miláně. Umístí ji do prostorů historického nádraží

  Milánské historické hlavní nádraží čeká tento týden velká událost. Módní společnost Moncler v jeho prostorech totiž hodlá odhalit speciální výstavu. Na projektu s názvem Pozvánka snít pak spolupracovala s ředitelem firmy Dazed Media Jeffersonem Hack. Za cíl si stanovili vytvořit jednu z největších veřejných galerií.

  Na pomoc si proto přizvali fotografa Jacka Davisona, který pro výstavu vytvořil řadu intimních portrétů, doplněných o krátký film. Před kameru pak postavil skupinu současných významných umělců, hudebníků a kuchařů. Soustředit se chtěl totiž na jejich odvahu snít „za všechny ostatní“.

  Značka Armani čelí v Itálii soudnímu obvinění. Vykořisťovala dle něj své pracovníky

  Módní firma Giorgio Armani ovšem zažívá o něco méně radostné zprávy. Čelí totiž obvinění italských soudů, podle kterého jedna z jejích společností nepřímo převedla svou produkci na čínské dodavatele, vykořisťující své pracovníky. Italští soudci proto umístili Giorgio Armani Operations pod soudní správu.

  Znamená to, že firma bude muset fungovat pod dozorem soudem ustanoveného administrátora. Zmíněné čínské společnosti měly totiž operovat továrny na okraji Milána. Platit v nich měli pracovníkům dvě až tři eura za hodinu. Pracovní doba přitom dosahovala až 10 hodin denně, někdy i sedm dní v týdnu.

  Domorodí návrháři získali vlastní módní týden. Konat se bude začátkem května

  Veselé zprávy ovšem tento týden uvítali domorodí návrháři. Letos dostanou první možnost odhalit svou tvorbu na vlastním módním týdnu. Organizovat ho bude firma SWAIA Indigenous Fashion. V minulosti totiž pořádala speciální fashion show, spadající pod Santa Fe Indian Market. Pro drobné designéry se tedy jedná o velký upgrade.

  Očekává se tak, že na událost, konající se od 2. do 5. května, dorazí na tři až čtyři tisíce lidí. Její součástí tak budou nejen módní přehlídky, ale také panelové diskuze. „Přála bych si, aby se tento týden módy stal globálním místem pro spolupráci s domorodými návrháři a modelkami,“ prohlásila pro WWD zakladatelka první show domorodé módy Amber-Dawn Bear Robe.

  Zdroje: WWD, Reuters, Wallpaper, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Moncler převezme milánské nádraží a Armani čelí obvinění z vykořisťování pracovníků

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.