Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jednou z největších novinek dnešního týdne je kampaň značky Prada. Zazářila v ní totiž herečka Maya Hawke. Společnost Lanvin zase oznámila, že ji bude zastupovat čínský herec Cheng Yi. Bottega Veneta má rovněž novou ambasadorku, stala se jí herečka Shu Qi. Firmy Chloé a Atelier Jolie zase prozradily první detaily o své spolupráci. Louis Vuitton se pak stal nejvyhledávanější módní společností roku.

  Bottega Veneta má novou globální ambasadorku. Vybrala si oceňovanou herečku Shu Qi

  Módní společnost Bottega Veneta hodlá ve čtvrtek odhalit novou kampaň. Její hvězdou pak bude nová globální ambasadorka značky, tedy herečka Shu Qi. Celebrita se minulý měsíc zúčastnila i módní přehlídky Bottega Veneta v Miláně. Na zveřejněných fotkách drží nový model kabelky Gemelli, na sobě má zase bundu vytvořenou za pomocí ikonické Intrecciato techniky. „Oceňuji jejich bohaté dědictví a jedinečnou kreativní vizi,“ prohlásila o značce Qi.

  Nového ambasadora si vybrala také značka Lanvin. Zastupovat ji bude čínský herec Cheng Yi

  Módní dům Lanvin přivítal do své řady globálních ambasadorů nového člena. Stal se jím jeho dlouhodobý spolupracovník, čínský herec Cheng Yi. Kousky značky totiž věrně obléká už několik let. Zúčastnil se proto také módní přehlídky společnosti věnované její podzimní kolekci pro rok 2023. „Yi je hvězda současného čínského zábavního průmyslu. Je součástí nové generace herců, kteří přetvářejí čínskou kulturu na globální úrovni,“ popsali zástupci Lanvin.

  Nejvyhledávanější značkou roku 2023 je Louis Vuitton. Ukázala to data firmy Watch Pilot

  Firma Watch Pilot využívá statistiky vyhledávače Google, aby zjistila, jaké luxusní podniky jsou na internetu nejvyhledávanější. Nyní prohlásila, že dosud nejvíce žádanou značkou roku je Louis Vuitton. Lidé si ji totiž průměrně vyhledali 118 milionkrát. „Jedná se o odraz trvajícího odkazu a žádanosti jejích luxusních kabelek,“ vysvětlili zástupci Watch Pilot. Na druhém místě se umístila módní společnost Gucci. Úspěšné ale byly také značky Dior, Chanel nebo Coach.

  Společnosti Chloé a Atelier Jolie oznámily první detaily chystané spolupráce

  Fanoušci módní značky Chloé i herečky Angeliny Jolie se mohou radovat. Společnosti totiž hodlají už v lednu zveřejnit svou společnou kolekci. Jedná se o první spolupráci značky Atelier Jolie, jejíž založení filmová hvězda oznámila před několika měsíci. Výjimečná má být tím, že se soustředí na propojení žen a posílení jejich práv. Kromě toho ale usiluje o vytvoření příležitostí pro znevýhodněné skupiny. Propojila se proto například s firmou La Fabrique Nomade pracující s uprchlíky a migranty.

  Prada nadále objevuje svět filmu. V její sváteční kampani zazářila herečka Maya Hawke

  Klíčovým prvkem nové sváteční kampaně společnosti Prada je nadživotní verze jejích luxusních vánočních baněk. Do blyštivých stříbrných dekorací pak značka usadila hvězdy, které si pro nejnovější spolupráci vybrala. Jedná se například o herečky Maya Hawke a Kim Tae-Ri. Atmosféra fotografií vzbuzující dojem sci-fi má navíc vytvářet myšlenku jakéhosi útěku z reálného světa. Herečka Maya Hawke se pak už dříve objevila v reklamě Prada na její kolekci šperků.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, W Magazine, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Lanvin slaví nového ambasadora, Prada spolupracuje s Maya Hawke a Louis Vuitton je nejvyhledávanější značkou roku

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.