Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní svět v polovině týdne zaujaly především novinky módního domu Jean Paul Gaultier. Rozhodl totiž, že jeho další kolekci vytvoří návrhářka Simone Rocha. Tiffany & Co. zase přivítá nového kreativního ředitele. Organizace Global Fashion Agenda vydává seriál o udržitelné módě a švýcarské hodinky hlásí úspěšný srpen. Milán se pak těší na premiérové prezentace nových návrhářů.

  Značka Tiffany & Co. odhalila nového kreativního ředitele. Stal se jím Hector Muelas

  Oznámení o nové pracovní pozici sdílel Hector Muelas s módním světem na svém účtu LinkedIn. Světoznámá značka Tiffany & Co. si ho totiž vybrala za nového vedoucího kreativního ředitele. „Jsem poctěný, že se mohu stát součástí tohoto ikonického domu, a že tak můžu pokračovat ve vytváření jeho dědictví,“ popsal. Muelas v minulosti pracoval v kreativních pozicích ve firmách jako Rimowa, Apple, Donna Karan nebo Vice Media.

  Jean Paul Gaultier si vybral novou hostující návrhářku. Další kolekci představí Simone Rocha

  Sedmatřicetiletá Simone Rocha se stane šestou hostující návrhářkou, která pro značku Jean Paul Gaultier vytvoří haute couture kolekci. Zařadí se tak ke jménům, jako je Julien Dossena, Haider Ackermann nebo Olivier Rousteing. Její fanoušci se na nové návrhy mohou těšit v lednu příštího roku, kdy je představí na Pařížském týdnu módy. Slavná návrhářka je známá především pro své objemné, ženské a romantické kousky.

  Milánský týden módy přivítá nejen premiérové přehlídky, ale také luxusní prezentace

  Blížící se Milánský týden módy tentokrát uvítá velký počet premiérových přehlídek. Poprvé se módním fanouškům představí například Sabato De Sarno za Gucci, Peter Hawkings u Toma Forda nebo Simone Bellotti z Bally. Kromě toho se ale hlavní město módy těší také na luxusní prezentace. Patří mezi ně noví návrháři v módních společnostech Fiorucci, Fabiana Filippi nebo Jacob Cohën.

  Organizace Global Fashion Agenda vydá nový seriál zaměřený na udržitelnou módu

  Nezisková organizace bojující za více udržitelnou módu Global Fashion Agenda (GFA) představí nový seriál s názvem Fashion Redressed. Za cíl si klade „inspirovat průmysl tak, aby začal konat a proměnil způsob, jakým vytváříme a konzumujeme módu“. Jedenáct dílů zachytí známé firmy, jako je eBay, Elk, Spinnova, Lenzing, FarFetch nebo Colorifix. „Každý z krátkých filmů se soustředí na řešení, která mohou pomoci planetě,“ vysvětlili zástupci GFA.

  Švýcarské hodinky slaví úspěch. V srpnu se opět navýšily jejich exporty

  Zástupci Federace švýcarského hodinářského průmyslu v úterý sdíleli dobré zprávy. Oznámili totiž, že v srpnu narostly exporty hodinek o čtyři procenta, a to na hodnotu ve výši dvou miliard dolarů. Čísla tak poukázala na „změnu směrem k více stabilnímu růstu“. Jedná se tedy o změnu k lepšímu oproti červenci, kdy se vývozu luxusního zboží tolik nedařilo. Dobré výsledky pak „kazily“ pouze statistiky z Číny.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, Fashionista, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Jean Paul Gaultier představí kolekci od Simone Rocha a Tiffany & Co. má nového kreativního ředitele

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.