Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Konec předvánočního týdne zaznamenal několik novinek z módního světa. Organizace PETA zveřejnila výherce Vegan Fashion Awards a Guess odhalil speciální lokace ve třech luxusních ski resortech. Společnost Prada odkoupila budovu pobočky na slavné 5th Avenue v New Yorku a milovníci módy se zase v roce 2024 mohou těšit na seriály o Balenciagovi i Diorovi. Značku Jacquemus pak opustil její prezident.

  Prada koupila budovu svého obchodu na 5th Avenue. Zaplatila za ni 425 milionů dolarů

  Italská luxusní společnost Prada si pronajímala prostory své pobočky na 724 5th Avenue v New Yorku od roku 1997. Nyní se ovšem rozhodla budovu odkoupit, a to za 425 milionů dolarů. „Představenstvo věří, že lokace nemovitosti nabízí vysoce strategickou hodnotu a dlouhodobý potenciál,“ vysvětlila svůj nákup značka. Doplnila rovněž, že ve dvanáctipatrové budově nejspíše vybuduje nové kanceláře.

  Guess převzal tři luxusní ski resorty. Vyrazil do Itálie, Švýcarska i Rakouska

  Návštěvníci třech luxusních ski resortů v Itálii, Švýcarsku a Rakousku budou mít šanci objevit speciální lokace upravené italskou značkou Guess. Společnost je vylepšila kousky ze své nejnovější kolekce doplňků nebo svými logy. Svézt se proto můžete například i speciální Guess lanovkou. Kromě toho společnost na jednotlivých lokacích odhalila také exkluzivní kolekci, jejíž součástí jsou například chlupaté beanies, vlněné fedora klobouky nebo hřejivé šály.

  Organizace PETA zná výherce letošních Vegan Fashion Awards. Udělila je značce Balenciaga i Isabel Marant

  Asociace s názvem People for the Ethical Treatment of Animals, známá spíše jako PETA, odhalila výherce letošních Vegan Fashion Awards. Například francouzská značka Isabel Marant získala ocenění poté, co v roce 2023 odmítla nadále používat kožešinu a exotické kůže. Značka Balenciaga zase obdržela cenu za nejlepší luxusní produkt, a to kabát vytvořený ze speciální „zeleninové“ kůže zvané Lunaform. Cenu si odnesla ale také společnost Ganni.

  Milovníci historie módy se mohou těšit. Rok 2024 nabídne seriál o návrhářích Balenciaga i Dior

  Příští rok odhalí hned dva seriály, které se budou věnovat dvěma nejslavnějším návrhářům historie módy. Na platformě Disney+ se totiž v lednu objeví show, která bude sledovat život Cristóbala Balenciagy. Popíše jeho útěk ze Španělska i začátky v hlavním městě módy, tedy Paříži. Druhý seriál s názvem The New Look zase přichystá streamovací služba Apple+. Zaměří se mimo jiné na návrhářovu rivalitu se slavnou Coco Chanel.

  Jacquemus opustil jeho prezident Bastien Daguzan. U společnosti působil necelé dva roky

  Módní společnost Jacquemus je poměrně mladá značka. Návrhář Simon Porte Jacquemus ji založil teprve před 14 lety. Nyní oficiálně oznámil odchod jejího prezidenta Bastiena Daguzan, který přitom firmu vedl necelé dva roky. „Byl hnací silou našeho byznysu,“ okomentoval novinku Jacquemus. Důvod rozchodu obou osobností není známý. Za působení Daguzana ovšem značka zaznamenala značný růst.

  Zdroje: Fashion Network, Reuters, WWD, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Guess převzal luxusní ski resorty, PETA zná výherce Vegan Fashion Awards a Prada odkoupila pobočku v New Yorku

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.