Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Konec předvánočního týdne zaznamenal několik novinek z módního světa. Organizace PETA zveřejnila výherce Vegan Fashion Awards a Guess odhalil speciální lokace ve třech luxusních ski resortech. Společnost Prada odkoupila budovu pobočky na slavné 5th Avenue v New Yorku a milovníci módy se zase v roce 2024 mohou těšit na seriály o Balenciagovi i Diorovi. Značku Jacquemus pak opustil její prezident.

  Prada koupila budovu svého obchodu na 5th Avenue. Zaplatila za ni 425 milionů dolarů

  Italská luxusní společnost Prada si pronajímala prostory své pobočky na 724 5th Avenue v New Yorku od roku 1997. Nyní se ovšem rozhodla budovu odkoupit, a to za 425 milionů dolarů. „Představenstvo věří, že lokace nemovitosti nabízí vysoce strategickou hodnotu a dlouhodobý potenciál,“ vysvětlila svůj nákup značka. Doplnila rovněž, že ve dvanáctipatrové budově nejspíše vybuduje nové kanceláře.

  Guess převzal tři luxusní ski resorty. Vyrazil do Itálie, Švýcarska i Rakouska

  Návštěvníci třech luxusních ski resortů v Itálii, Švýcarsku a Rakousku budou mít šanci objevit speciální lokace upravené italskou značkou Guess. Společnost je vylepšila kousky ze své nejnovější kolekce doplňků nebo svými logy. Svézt se proto můžete například i speciální Guess lanovkou. Kromě toho společnost na jednotlivých lokacích odhalila také exkluzivní kolekci, jejíž součástí jsou například chlupaté beanies, vlněné fedora klobouky nebo hřejivé šály.

  Organizace PETA zná výherce letošních Vegan Fashion Awards. Udělila je značce Balenciaga i Isabel Marant

  Asociace s názvem People for the Ethical Treatment of Animals, známá spíše jako PETA, odhalila výherce letošních Vegan Fashion Awards. Například francouzská značka Isabel Marant získala ocenění poté, co v roce 2023 odmítla nadále používat kožešinu a exotické kůže. Značka Balenciaga zase obdržela cenu za nejlepší luxusní produkt, a to kabát vytvořený ze speciální „zeleninové“ kůže zvané Lunaform. Cenu si odnesla ale také společnost Ganni.

  Milovníci historie módy se mohou těšit. Rok 2024 nabídne seriál o návrhářích Balenciaga i Dior

  Příští rok odhalí hned dva seriály, které se budou věnovat dvěma nejslavnějším návrhářům historie módy. Na platformě Disney+ se totiž v lednu objeví show, která bude sledovat život Cristóbala Balenciagy. Popíše jeho útěk ze Španělska i začátky v hlavním městě módy, tedy Paříži. Druhý seriál s názvem The New Look zase přichystá streamovací služba Apple+. Zaměří se mimo jiné na návrhářovu rivalitu se slavnou Coco Chanel.

  Jacquemus opustil jeho prezident Bastien Daguzan. U společnosti působil necelé dva roky

  Módní společnost Jacquemus je poměrně mladá značka. Návrhář Simon Porte Jacquemus ji založil teprve před 14 lety. Nyní oficiálně oznámil odchod jejího prezidenta Bastiena Daguzan, který přitom firmu vedl necelé dva roky. „Byl hnací silou našeho byznysu,“ okomentoval novinku Jacquemus. Důvod rozchodu obou osobností není známý. Za působení Daguzana ovšem značka zaznamenala značný růst.

  Zdroje: Fashion Network, Reuters, WWD, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Guess převzal luxusní ski resorty, PETA zná výherce Vegan Fashion Awards a Prada odkoupila pobočku v New Yorku

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.