Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Začátek týdne s sebou přinesl hned několik módních novinek. Společnost Crocs zveřejnila novou udržitelnou iniciativu. Vedení Gucci zase odhalilo první veganskou kabelku, zatímco Puma vydala nové odstíny tenisek Fenty x Puma Avanti. Značka Balenciaga pak poprvé představí kolekci pro zimní sporty. Nečekanou a neveselou zprávou je úmrtí ředitele IMG Models Ivana Bart.

  Společnost Crocs začne přijímat staré modely bot. Vytvoří z nich nové produkty

  Módní značky se v poslední době čím dál více zaměřují na udržitelné projekty. Jednou z takových společností je Crocs. Ve čtvrtek totiž její vedení oznámilo, že zahajuje nový program, který zákazníkům dovolí odevzdat staré páry svých oblíbených bot. Společnost pak hodlá spolupracovat s dalšími výrobci, kteří z nich vytvoří nové produkty. Jedním z nich je například mezinárodní nezisková organizace Soles4Souls věnující se upcyclingu.

  Značka Gucci vydala první veganskou kabelku. Tváří kampaně se stala Billie Eilish

  Před dvěma lety vydala společnost Gucci tenisky z alternativního veganského materiálu Demetra připomínajícího kůži. Nyní ho využila pro svůj první model kabelky. Jedná se o novou variantu modelu Horsebit 1955. Je na něm tedy patrná dlouhodobá touha značky držet se své tradice, ale zároveň reagovat na současné udržitelné požadavky zákazníků. Hvězdou kampaně propagující nejnovější veganský produkt se stala známá zpěvačka Billie Eilish.

  Puma vydala nové odstíny tenisek vytvořených společně s Rihannou, nazvané Fenty x Puma Avanti

  Fanoušci Fenty x Puma Avanti se mohou těšit na nové přírůstky jejich oblíbených tenisek. Sportovní značka a Rihanna se totiž rozhodly zveřejnit už existující model také v odstínech tmavě zelené a modré barvy. Jedná se o tenisky kombinující kvalitní kožený design fotbalových bot King a běhacích bot Easy Rider. Teprve druhé vydání luxusní řady naplánovaly společnosti na 2. listopadu. V její kampani se pak objevila samotná Rihanna.

  Zemřel prezident modelingové agentury IMG Models Ivan Bart. Bylo mu 60 let

  Ředitel modelingové společnosti IMG Models Ivan Bart se proslavil nejen tím, že pomohl vybudovat kariéru současným top modelkám, ale také svým pozitivním a inkluzivním přístupem. O víkendu ovšem média reportovala o tom, že v 60 letech po krátké nemoci zemřel. Více detailů prozatím známých není. Mezi talenty, kterým pomohl s kariérou, patří například Gigi a Bella Hadid, Carolyn Murphy, Hailey Bieber nebo Alton Mason.

  Balenciaga oznámila premiéru. Poprvé hodlá prodávat kolekci pro zimní sporty

  Milovníci zimních sportů se mohou těšit na luxusní a stylové outfity. Značka Balenciaga se totiž rozhodla vydat oblečení, doplňky i vybavení kombinující moderní technologie a nejnovější materiály se svým typickým stylem. Prodávat proto hodlá také snowboardy, lyže, helmy nebo hůlky. Součástí kolekce budou ale i vesty, cargo a lyžařské kalhoty nebo fleecové bundy. Zveřejnit hodlá Balenciaga novou řadu 15. listopadu.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, Hollywood Reporter, Instagram, X

  Módní novinky v kostce: Gucci odhalil veganskou kabelku, Puma vydala nové tenisky a Balenciaga objevuje svět zimních sportů

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.