Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní domy Gucci i Pierre Cardin odhalily novou podobu svých klíčových poboček. Ta první se ovšem nachází v Miláně, druhá v srdci Paříže. Italská značka Fendi zase zveřejnila roztomilou kolekci propojující její ikonické kabelky s motivem Pokémonů. Louis Vuitton odkryl design svých kufrů, vyrobených speciálně pro tenisový turnaj Australian Open. Pucci pak se svou další kolekcí zamíří do Říma.

  Fendi oslavuje rok draka. Zveřejnil spolupráci s postavičkami Pokémon

  Rok 2024 bude patřit znamení draka. Italská značka Fendi se proto touto symbolikou rozhodla inspirovat ve své nové spolupráci. Společně s firmou Fragment, kterou zaštiťuje návrhář Hiroshi Fujiwara, tak vytvořila jedinečnou kombinaci ikonických kabelek a roztomilých postaviček Pokémon. Vybrala totiž ty podobající se drakům a nechala je vyšít na své luxusní tašky. K prodeji budou ovšem až od začátku ledna.

  Gucci odhalil novou podobu historické pobočky v Miláně. Zapojil také nové Horsebit dekorace

  Na opravě své historické pobočky v Miláně pracovala společnost Gucci celý rok. Speciální pozornost si zasloužila už jen proto, že byla založena v roce 1951. Proměna její podoby je pak spojená také s odchodem kreativního ředitele Alessandro Michele a příchodem jeho nástupce, návrháře Sabato De Sarno. Jeho vizi interiérového designu má ale značka plně implementovat až roku 2025. Prozatím ovšem vydala nové dekorace odkazující na její slavný Horsebit prvek.

  Pucci dorazí v dubnu do Říma. Hodlá se zaměřit na proslulý vzor Vivara

  Luxusní značka Pucci z Florencie prozkoumá letos v dubnu jižnější část své země. Oznámila totiž, že svou další kolekci odhalí v Římě. Detaily ohledně lokace nebo tématu nové řady ovšem prozatím neprozradila. Kreativní ředitelka Camille Miceli ale prozradila, že se ve své tvorbě hodlá soustředit na vzor Vivara. Jedná se o snad nejvíce ikonický potisk italské společnosti. V roce 1965 ho vytvořil její zakladatel Emilio Pucci.

  Louis Vuitton dodá nadcházejícímu turnaji Australian Open punc luxusu. Vyrobil kufry pro vytoužené trofeje

  Očekávaný tenisový turnaj Australian Open odstartuje v polovině ledna ve městě Melbourne. Finále má pak naplánované na 27. a 28. ledna. Finální dny turnaje budou představovat velkou chvíli také pro francouzskou značku Louis Vuitton. Vytvořila totiž dva speciální kufry, které mají ukrývat třpytivé trofeje. Na jejich přední stranu nechal obtisknout velké bílé pruhy, tvořící písmeno V. Odkazovat mají nejen na samotnou společnost, ale i vítězství.

  Svůj luxusní obchod zrenovovala i značka Pierre Cardin. Zvolila design Space Age

  Módní společnost Pierre Cardin se snaží přilákat zákazníky z mladších generací. Jejímu cíli odpovídá také design opraveného klíčového obchodu v Paříži na 59 Rue du Faubourg Saint Honore. Originální výlohy proto nechala značka vyplnit LED obrazovkami, které budou promítat přehlídky nebo módní kampaně. Uvnitř pak návštěvníci naleznou věšáky ve tvaru svítícího obráceného V. Odkazovat mají především na tvar pyramidy, který Cardin tak ikonicky používal.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, Grazia Magazine, Instagram, YouTube

  Foto:Gucci

  Módní novinky v kostce: Gucci odhalil opravenou pobočku v Miláně, Fendi spojil kabelky s Pokémony a Pucci míří do Říma

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.