Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Začátek nového týdne odhalil čerstvé módní novinky. Značka Chloé vydala kampaň, určující její směr pod novým vedením návrhářky Chemena Kamali. Společnost Loewe se se svou výstavou vydá do Šanghaje a Simon Porte Jacquemus získá ocenění za inovaci. Cartier oznámil, kteří ambasadoři s ním oslaví 100. výročí řady Trinity a Gucci v květnu se svou jarní kolekcí zamíří do Londýna.

  Loewe putuje do Šanghaje. Odhalí výstavu oslavující španělské dědictví slavné značky

  Je čím dál častější, že se známé módní společnosti vydávají do světa, aby tak předvedly výstavy týkající se jejich historie. Svůj první takový zážitek letos vyzkouší také značka Loewe. Vydá se totiž do Šanghaje, kde od 22. března do 5. května otevře vlastní světovou výstavu. Věnovat se má především španělskému dědictví společnosti a jejím největším milníkům. Nese proto také název Crafted World.

  Chloé získala novou tvář. Chemena Kamali vydala první velkou kampaň

  Značku Chloé loni opustila její kreativní ředitelka Gabriela Hearst. Na její místo nastoupila Chemena Kamali, která už stihla odhalit svou pre-fall kolekci pro rok 2024. Začátek nové kapitoly ovšem tento týden stvrdila vydáním nové kampaně. Jedná se zároveň o příležitost nastavit nový look společnosti i představit obnovené logo. Do fotografií pak návrhářka zapojila minulé i současné ambasadorky. Vyfotit je nechala na ikonickém pozadí Paříže.

  Zdroj: Chloé

  Gucci míří do Londýna. Společnost tím hodlá uctít své kořeny

  Svou kolekci pro jaro 2025 odhalí italská značka Gucci dne 13. května. Místo Itálie si ovšem letos za sovu lokaci zvolila Londýn. Vydala se do něj přitom už dříve, a to roku 2016. Tentokrát chce ovšem zdůraznit své propojení s britskou kulturou. Dle ní totiž hlavní město Velké Británie sehrálo ve vytváření značky zásadní roli. Návrhář Guccio Gucci se totiž v tamním hotelu Savoy naučil vše, co potřeboval vědět o luxusních zavazadlech.

  Cartier si přizval na oslavy 100. výročí řady Trinity pomocníky. Povolal známé osobnosti

  Známá šperkařská značka Cartier se v současnosti nachází uprostřed jedinečných oslav. Vzdává totiž hold své ikonické řadě Trinity, která letos slaví 100. výročí. Společnost si proto přizvala na pomoc několik celebrit. V souvisejících kampaních se tak objeví například herec Paul Mescal, herečka Yara Shahidi, hudebník Labrinth nebo zpěvačka Jisoo. „Perfektně vyjadřují diverzitu Trinity,“ okomentovala značka své rozhodnutí.

  Simon Porte Jacquemus obdrží ocenění Neiman Marcus. Získá ho za inovaci ve světě módy

  Francouzská módní značka Jacquemus na sebe v posledních letech strhává čím dál více pozornosti. Její úspěch se proto rozhodli ocenit i organizátoři ocenění Neiman Marcus Award. Návrhář Simon Porte Jacquemus ho získá za svou jedinečnou inovaci módního průmyslu. „Jeho vize i design a byznys schopnosti vyústily v jednu z nejvíce kreativních značek, která začala se svými zákazníky rychle rezonovat,“ vysvětlila skupina Neiman Marcus.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, Savoir Flair, Chloé, Instagram

  Módní novinky v kostce: Chemena Kamali udává tón Chloé, Cartier slaví 100. výročí Trinity a Gucci míří do Londýna

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.