Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Nový týden přináší další módní novinky. Společnost Burberry odhalila ambasadorku vůně Goddess, kterou se stala herečka Emma Mackey. Louis Vuitton zase do svých řad přijal plavce Léona Marchand. Značka Balenciaga oznámila, že v prosinci představí svou show v Los Angeles. Kenzo uspořádalo první přehlídku v Číně a Victoria’s Secret propaguje nový dokument.

  Značka Louis Vuitton dál podporuje Olympijské hry. Za ambasadora si vybrala plavce Léon Marchand

  Plavec Léon Marchand se postavil po bok ostatních sportovců podporovaných módní společností Louis Vuitton. Patří mezi ně například tenisoví hráči Carlos Alcaraz a Naomi Osaka nebo lyžařka Eileen Gu. Luxusní firma tím následuje oznámení mateřské společnost LVMH o sponzorství Olympijských her 2024, konaných v Paříži. Léon Marchand se proslavil prolomením individuálního rekordu na Mistrovství světa ve vodním sportu v Japonsku.

  Novou tvář má i Burberry. Herečka Emma Mackey bude propagovat vůni Goddess

  Módní společnost Burberry vydává svoji první vůni v balení, které se dá po vyprázdnění snadno doplnit. Parfém Goddess hodlá značka odhalit v úterý, společně s hlavní tváří kampaně, herečkou Emmou Mackey. Známá je především ze seriálu Sex Education a populárního filmu Barbie. Vůni pak firma vytvořila společně s Coty. „Chceme podpořit naše zákazníky, aby činili více environmentálně zaměřená rozhodnutí,“ vysvětlila obchodní ředitelka Coty Carolie Andreotti.

  Balenciaga vymění Evropu za slunečnou Kalifornii. V prosinci představí show v Los Angeles

  Francouzský módní dům Balenciaga oznámil, že svou kolekci pro podzim 2024 představí 2. prosince v Los Angeles. Bližší informace o lokaci nebo tematice show ale prozatím nezveřejnil. Jedná se už o druhý poněkud netradiční krok, při kterém se firma rozhodla místo v Evropě ukázat světu své návrhy ve Spojených státech amerických. Naposledy tak učinila v květnu roku 2022, kdy zorganizovala show v New Yorku.

  Společnost Kenzo sklidila úspěch s premiérou v Číně. Show uspořádala na břehu řeky v Šanghaji

  V pátek převedla francouzská značka Kenzo v Číně svoji první přehlídku v historii. Jednalo se o jarní a letní kolekci pro rok 2024, kterou už dříve ukázala v Paříži. Nejnovější show ovšem obsahovala i upravené kousky tak, aby „reflektovala střet mezi Západem a Východem“. Modelky se procházely po břehu řeky v Šanghaji, tedy improvizovaném mole, které divákům darovalo jedinečný výhled na panoráma města.

  Victoria’s Secret chystá dokument. Ukázat má světu proměnu světoznámé značky

  Od 26. září budou moct diváci služby Prime Video zhlédnout nejnovější dokument s názvem The Victoria’s Secret World Tour. Jedná se o film, ve kterém chce proslulá značka ukázat svoji proměnu. Roku 2019 byla totiž její světoznámá show zrušená kvůli sílící kritice týkající se nedostatečné různorodosti jejích modelek. Jednat se proto bude zároveň o „vylepšenou“ variantu této přehlídky.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, France24, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Burberry a Louis Vuitton mají nové ambasadory, Victoria’s Secret láká na dokument a Kenzo cílí na Čínu

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.