Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Pro svou Louis Vuitton cruise kolekci si návrhář Nicholas Ghesquière vybral kouzelný ostrov Isola Bella uprostřed severoitalského jezera Maggiore. Romantickou lokaci nechal vstoupit do samotné kolekce. Modelky totiž vypadaly, jako by právě vystoupily z hlubin magických vod.

  Kolekce cruise typicky představují kousky, které zákazníci luxusních značek mohou nosit při svých zimních úprcích do teplých krajů. Kreativní ředitel Louis Vuitton Nicholas Ghesquière se ji ovšem letos rozhodl pojmout trochu jinak. Místo mořských vln se nechal inspirovat těmi jezerními. Do návrhů vtiskl také detaily paláce Borromeo ze 17. století i s okolními zahradami. Jak přehlídka postupovala, měnily se tak modelky z vodních bytostí do květinových víl.

  Návrhy cruise kolekce v sobě ovšem nesly také nádech futurismu, který je pro Chesquiére poměrně typický. První looky přehlídky tak připomínaly eklektická podvodní stvoření. Návrhář je totiž vytvořil z látek připomínajících neopren. Přidal jim ovšem také detaily kapek nebo volánů a mořských mušlí. Z podobné látky pak vytvořil například mini sukně a šaty, topy, dlouhé kalhoty, saka nebo body připomínající brnění.

  Nádech podvodního světa vytvořily také impozantní koruny a čelenky, které doplňovaly některé z outfitů. „Chtěl jsem vytvořit pocit, že modelky vystupují z vody, že jsou nádherná stvoření, téměř jako mořské panny s dračími křídly,“ okomentoval návrhář svoji představu. Návrhy připomínající starodávné válečnice pak postupně vystřídaly více elegantní střihy. Modelky tak předvedly například sukně, které střihem i materiálem evokovaly ocasy mytických sirén.

  Kolekci zakončily půvabné kousky připomínající okvětní lístky lučních květin

  Kouzelný nádech vytvořily také šaty z látky nařasené tak, že připomínala harmoniku. Modelkám se elegantně vinula kolem hrudi nebo ramen. Návštěvníci přehlídky tak měli pocit, že se dívají na tajuplné vodní princezny. Podmořský svět ovšem záhy vystřídal ten květinový. Další návrhy totiž zachytily květinové vzory tak, že téměř splývaly s okolními romantickými zahradami. Poslední kousky pak za pomocí impozantních balónových rukávů a nadýchaných sukní připomínajících okvětní lístky učinily z modelek půvabné víly.

  „Všichni si pod slovem plavba představí moře. Plavení se na jezeře je ovšem také velice romantické a krásné,“ vysvětlil dále Ghesquière. Palác Borromeo byl pak dokonalým příkladem návrhářovi vize. Kdysi ho totiž navštívila i královna Viktorie nebo princ Charles, dnes už král Karel III., a princezna Diana. Středeční magickou přehlídku pak navštívilo hned několik známých osobností. Patřila mezi ně například Emma Stone, Oprah Winfrey, Lea Seydoux, Jaden Smith nebo Cate Blanchett.

  Zdroj: Fashion Network, WWD, W Magazine, Instagram, YouTube

  Místo moře poctil Louis Vuitton svou cruise kolekcí jezero. Modelky připomínaly vodní mytická stvoření

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.