Pro svou Louis Vuitton cruise kolekci si návrhář Nicholas Ghesquière vybral kouzelný ostrov Isola Bella uprostřed severoitalského jezera Maggiore. Romantickou lokaci nechal vstoupit do samotné kolekce. Modelky totiž vypadaly, jako by právě vystoupily z hlubin magických vod.

Kolekce cruise typicky představují kousky, které zákazníci luxusních značek mohou nosit při svých zimních úprcích do teplých krajů. Kreativní ředitel Louis Vuitton Nicholas Ghesquière se ji ovšem letos rozhodl pojmout trochu jinak. Místo mořských vln se nechal inspirovat těmi jezerními. Do návrhů vtiskl také detaily paláce Borromeo ze 17. století i s okolními zahradami. Jak přehlídka postupovala, měnily se tak modelky z vodních bytostí do květinových víl.

Návrhy cruise kolekce v sobě ovšem nesly také nádech futurismu, který je pro Chesquiére poměrně typický. První looky přehlídky tak připomínaly eklektická podvodní stvoření. Návrhář je totiž vytvořil z látek připomínajících neopren. Přidal jim ovšem také detaily kapek nebo volánů a mořských mušlí. Z podobné látky pak vytvořil například mini sukně a šaty, topy, dlouhé kalhoty, saka nebo body připomínající brnění.

Nádech podvodního světa vytvořily také impozantní koruny a čelenky, které doplňovaly některé z outfitů. „Chtěl jsem vytvořit pocit, že modelky vystupují z vody, že jsou nádherná stvoření, téměř jako mořské panny s dračími křídly,“ okomentoval návrhář svoji představu. Návrhy připomínající starodávné válečnice pak postupně vystřídaly více elegantní střihy. Modelky tak předvedly například sukně, které střihem i materiálem evokovaly ocasy mytických sirén.

Kolekci zakončily půvabné kousky připomínající okvětní lístky lučních květin

Kouzelný nádech vytvořily také šaty z látky nařasené tak, že připomínala harmoniku. Modelkám se elegantně vinula kolem hrudi nebo ramen. Návštěvníci přehlídky tak měli pocit, že se dívají na tajuplné vodní princezny. Podmořský svět ovšem záhy vystřídal ten květinový. Další návrhy totiž zachytily květinové vzory tak, že téměř splývaly s okolními romantickými zahradami. Poslední kousky pak za pomocí impozantních balónových rukávů a nadýchaných sukní připomínajících okvětní lístky učinily z modelek půvabné víly.

„Všichni si pod slovem plavba představí moře. Plavení se na jezeře je ovšem také velice romantické a krásné,“ vysvětlil dále Ghesquière. Palác Borromeo byl pak dokonalým příkladem návrhářovi vize. Kdysi ho totiž navštívila i královna Viktorie nebo princ Charles, dnes už král Karel III., a princezna Diana. Středeční magickou přehlídku pak navštívilo hned několik známých osobností. Patřila mezi ně například Emma Stone, Oprah Winfrey, Lea Seydoux, Jaden Smith nebo Cate Blanchett.

Zdroj: Fashion Network, WWD, W Magazine, Instagram, YouTube

Místo moře poctil Louis Vuitton svou cruise kolekcí jezero. Modelky připomínaly vodní mytická stvoření

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.