More

  Miuccia Prada a Raf Simons během Milan Fashion Week představili jemnou nabídku formálního oděvu, který přehodnocuje krásu v její nejčistší podobě. Prada má navíc neuvěřitelnou schopnost proměnit téměř cokoliv v nezbytnost pro módní fanoušky, tentokrát to jistě budou trojúhelníkové kabelky. Přehlídka má skvělé ohlasy jak u široké veřejnosti, tak u módních odborníků.

  Tentokrát v plášti japonských origam

  Vlajkovou lodí kolekce se staly japonské origami. Zdobily hlavně sukně, modelky v nich pochodovaly v botách se šikmým podpatkem a opět s okvětními lístky origami. Za povšimnutí stojí i jejich puffer vzhled.

  Foto: Reuters

  Back To 90’s

  Módní dům se přesunul do devadesátek. Potvrzují to minimalistická saka, blejzry i vypasované košile. Hranaté a ostré tvary definovaly většinu modelů. Lichoběžníkový tvar kabelek přináší nový pohled na minimalistickou módu, působí navíc i velmi prakticky. Precizně zpracovaná kůže dodává vzhledu luxusní dojem. Některé tašky zdobí decentní loga nebo květinové origami. Vše nasvědčuje tomu, že se brand ponořil do svých kořenů, jelikož jsme několik prvků shledali velmi podobnými z dob začínající velkolepé éry. Tento úžasný fakt potvrzuje například líčení. Full-face looky v kombinaci s Rafovým moderním nadhledem vypadají fantasticky. Nespočet semišových modelů celý koncept vyzvedl na vrchol a dotáhl k minimalistickému maximu.

  Foto: Reuters

  Bezprostřední nadčasovost

  Bez okolků lze říci, že jakýkoliv prvek z kolekce bude stylový i za dvacet let. Pokud se módní průmysl bude posouvat ve stejném tempu jako do teď, jde o jasnou věc. Decentní trojúhelníková loga nevyjdou z módního prostředí zkrátka nikdy, stejně jako špičaté lodičky. Klasické black and white kombinace snad ani nemusíme zmiňovat.

  Foto: Reuters

  Uniformová posedlost

  Velmi chic a zároveň sexy bílé uiformy. Jako celek působí nenuceně elegantně a malé klasické logo tvoří pomyslnou tečku za glamorous vzhledem. Podle sociálních sítí se z uniforem stane velký hit následující sezóny. Rozhodně si alespoň na jednu vytvořte místo v šatníku.

  Foto: Reuters

  Lichotivé límečky

  Dalším klíčovým prvkem kolekce byly límečky u košil i blejzrů. Špičaté a výrazné límce jakoby podtrhovaly krásu obličeje všech modelů. Naprosto snová záležitost. Na svém instagramovém profilu Prada připíchla nádherný příklad. Je jím zpěvačka Dua Lipa.

  To nejlepší nakonec

  Ptáte se, který masterpiece nás zaujal nejvíce? Odpovědí je kožený kostým, s texturou napodobené hroší kůže. Zářivě červená barva dodává looku opravdový italský šmrnc.

  Foto: Reuters

  Zdroj: Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Minimalistická nálada a trojúhelníkové kabelky. Prada FW 2023

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.