Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Miuccia Prada a Raf Simons během Milan Fashion Week představili jemnou nabídku formálního oděvu, který přehodnocuje krásu v její nejčistší podobě. Prada má navíc neuvěřitelnou schopnost proměnit téměř cokoliv v nezbytnost pro módní fanoušky, tentokrát to jistě budou trojúhelníkové kabelky. Přehlídka má skvělé ohlasy jak u široké veřejnosti, tak u módních odborníků.

  Tentokrát v plášti japonských origam

  Vlajkovou lodí kolekce se staly japonské origami. Zdobily hlavně sukně, modelky v nich pochodovaly v botách se šikmým podpatkem a opět s okvětními lístky origami. Za povšimnutí stojí i jejich puffer vzhled.

  Foto: Reuters

  Back To 90’s

  Módní dům se přesunul do devadesátek. Potvrzují to minimalistická saka, blejzry i vypasované košile. Hranaté a ostré tvary definovaly většinu modelů. Lichoběžníkový tvar kabelek přináší nový pohled na minimalistickou módu, působí navíc i velmi prakticky. Precizně zpracovaná kůže dodává vzhledu luxusní dojem. Některé tašky zdobí decentní loga nebo květinové origami. Vše nasvědčuje tomu, že se brand ponořil do svých kořenů, jelikož jsme několik prvků shledali velmi podobnými z dob začínající velkolepé éry. Tento úžasný fakt potvrzuje například líčení. Full-face looky v kombinaci s Rafovým moderním nadhledem vypadají fantasticky. Nespočet semišových modelů celý koncept vyzvedl na vrchol a dotáhl k minimalistickému maximu.

  Foto: Reuters

  Bezprostřední nadčasovost

  Bez okolků lze říci, že jakýkoliv prvek z kolekce bude stylový i za dvacet let. Pokud se módní průmysl bude posouvat ve stejném tempu jako do teď, jde o jasnou věc. Decentní trojúhelníková loga nevyjdou z módního prostředí zkrátka nikdy, stejně jako špičaté lodičky. Klasické black and white kombinace snad ani nemusíme zmiňovat.

  Foto: Reuters

  Uniformová posedlost

  Velmi chic a zároveň sexy bílé uiformy. Jako celek působí nenuceně elegantně a malé klasické logo tvoří pomyslnou tečku za glamorous vzhledem. Podle sociálních sítí se z uniforem stane velký hit následující sezóny. Rozhodně si alespoň na jednu vytvořte místo v šatníku.

  Foto: Reuters

  Lichotivé límečky

  Dalším klíčovým prvkem kolekce byly límečky u košil i blejzrů. Špičaté a výrazné límce jakoby podtrhovaly krásu obličeje všech modelů. Naprosto snová záležitost. Na svém instagramovém profilu Prada připíchla nádherný příklad. Je jím zpěvačka Dua Lipa.

  To nejlepší nakonec

  Ptáte se, který masterpiece nás zaujal nejvíce? Odpovědí je kožený kostým, s texturou napodobené hroší kůže. Zářivě červená barva dodává looku opravdový italský šmrnc.

  Foto: Reuters

  Zdroj: Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Minimalistická nálada a trojúhelníkové kabelky. Prada FW 2023

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.