Miuccia Prada a Raf Simons během Milan Fashion Week představili jemnou nabídku formálního oděvu, který přehodnocuje krásu v její nejčistší podobě. Prada má navíc neuvěřitelnou schopnost proměnit téměř cokoliv v nezbytnost pro módní fanoušky, tentokrát to jistě budou trojúhelníkové kabelky. Přehlídka má skvělé ohlasy jak u široké veřejnosti, tak u módních odborníků.

Tentokrát v plášti japonských origam

Vlajkovou lodí kolekce se staly japonské origami. Zdobily hlavně sukně, modelky v nich pochodovaly v botách se šikmým podpatkem a opět s okvětními lístky origami. Za povšimnutí stojí i jejich puffer vzhled.

Foto: Reuters

Back To 90’s

Módní dům se přesunul do devadesátek. Potvrzují to minimalistická saka, blejzry i vypasované košile. Hranaté a ostré tvary definovaly většinu modelů. Lichoběžníkový tvar kabelek přináší nový pohled na minimalistickou módu, působí navíc i velmi prakticky. Precizně zpracovaná kůže dodává vzhledu luxusní dojem. Některé tašky zdobí decentní loga nebo květinové origami. Vše nasvědčuje tomu, že se brand ponořil do svých kořenů, jelikož jsme několik prvků shledali velmi podobnými z dob začínající velkolepé éry. Tento úžasný fakt potvrzuje například líčení. Full-face looky v kombinaci s Rafovým moderním nadhledem vypadají fantasticky. Nespočet semišových modelů celý koncept vyzvedl na vrchol a dotáhl k minimalistickému maximu.

Foto: Reuters

Bezprostřední nadčasovost

Bez okolků lze říci, že jakýkoliv prvek z kolekce bude stylový i za dvacet let. Pokud se módní průmysl bude posouvat ve stejném tempu jako do teď, jde o jasnou věc. Decentní trojúhelníková loga nevyjdou z módního prostředí zkrátka nikdy, stejně jako špičaté lodičky. Klasické black and white kombinace snad ani nemusíme zmiňovat.

Foto: Reuters

Uniformová posedlost

Velmi chic a zároveň sexy bílé uiformy. Jako celek působí nenuceně elegantně a malé klasické logo tvoří pomyslnou tečku za glamorous vzhledem. Podle sociálních sítí se z uniforem stane velký hit následující sezóny. Rozhodně si alespoň na jednu vytvořte místo v šatníku.

Foto: Reuters

Lichotivé límečky

Dalším klíčovým prvkem kolekce byly límečky u košil i blejzrů. Špičaté a výrazné límce jakoby podtrhovaly krásu obličeje všech modelů. Naprosto snová záležitost. Na svém instagramovém profilu Prada připíchla nádherný příklad. Je jím zpěvačka Dua Lipa.

To nejlepší nakonec

Ptáte se, který masterpiece nás zaujal nejvíce? Odpovědí je kožený kostým, s texturou napodobené hroší kůže. Zářivě červená barva dodává looku opravdový italský šmrnc.

Foto: Reuters

Zdroj: Instagram, YouTube

Foto:Reuters

Minimalistická nálada a trojúhelníkové kabelky. Prada FW 2023