Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Až na 330 tisíc návštěvníků se v pondělí sjelo do Milána, aby se porozhlédli po výročním designovém veletrhu. Jedná se o její první ročník, který se od začátku světové pandemie koná bez jakýchkoli omezení. Kromě luxusního nábytku nabízí také konference, party a další společenské akce.

  Milánský design week už dlouho není jenom o vystavování toho nejkvalitnějšího nábytku. Jedná se zároveň o komplexní kulturní akci, která jejím návštěvníkům umožňuje zcela se ponořit do světa luxusu. Od pondělí 17. do neděle 23. dubna totiž budou moct navštívit jak veletrh nábytku známý jako Salone del Mobile, tak paralelních 800 akcí konajících se pod hromadným názvem FuoriSalone. Událost má letos navštívit na 330 tisíc zájemců.

  Zároveň je 61. ročník největšího designového veletrhu na světě prvním od začátku světové pandemie, který se koná bez jakýchkoli omezení. Loňský rok totiž musel být přesunutý až na červen. Poprvé se přitom akce začala pořádat v 60. letech minulého století. Části veletrhu známé jako FuoriSalone se pak účastní také nejznámější módní značky. Od roku 2007 totiž ve stejnou dobu pořádají vlastní týden designu známý jako Milano Moda Design.

  Návštěvníky zvou na různé kulturní události od konferencí až po party. I když některé z módních společností ani nemají vlastní kolekci designu nebo dekorací do domácnosti, využívají akci jako příležitost pro zvýraznění své značky. Na klasickém veletrhu Salone del Mobile konajícím se v centru Rho Fiera na okraji Milána zase své výrobky představuje na 2 tisíce firem. „Lidé přijíždějí, aby objevili, co je nové, ale také pro vytvoření známostí. To nám v uplynulých letech chybělo,“ okomentovala událost její prezidentka Maria Porro.

  Návštěvníky zaujme umělecká instalace Bottega Veneta i nábytek Bentley inspirovaný luxusními auty

  Mezi luxusní značky pořádající akce na letošním design weeku patří například Louis Vuitton. Pro letošní rok se rozhodla zákazníkům přinést speciální překvapení ve spolupráci s Marcem Newsonem. Módní dům Dolce & Gabbana zase představuje svůj projekt Gen D. Jeho účelem je ukázat práci deseti začínajících návrhářů ze všech koutů světa. Výjimečné akce přichystaly také módní firmy jako Elie Saab, Etro, Dior nebo Jimmy Choo. Na veletrhu se ale objeví také „menší“ jména jako Benetton, Timberland nebo Fila.

  Speciální je rovněž příspěvek společnosti Bottega Veneta. Rozhodla se totiž svůj obchod svěřit do rukou umělce Geatano Pesce. Ten v něm vytvořil instalaci představující několik kabelek inspirovaných jeho prací. Zobrazují totiž hory se západem nebo východem slunce. Zajímavá je také nová kolekce britské automobilové značky Bentley. Na veletrhu představí svoji „home“ kolekci inspirovanou auty. V jednotlivých kouscích totiž využívá siluety i materiály, které je připomínají.

  Zdroj: Fashion Network, Wallpaper, Dezeen, Twitter, Instagram

  Miláno hostí největší designový veletrh na světě. Vystavují na něm i luxusní módní značky

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.