Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Až na 330 tisíc návštěvníků se v pondělí sjelo do Milána, aby se porozhlédli po výročním designovém veletrhu. Jedná se o její první ročník, který se od začátku světové pandemie koná bez jakýchkoli omezení. Kromě luxusního nábytku nabízí také konference, party a další společenské akce.

  Milánský design week už dlouho není jenom o vystavování toho nejkvalitnějšího nábytku. Jedná se zároveň o komplexní kulturní akci, která jejím návštěvníkům umožňuje zcela se ponořit do světa luxusu. Od pondělí 17. do neděle 23. dubna totiž budou moct navštívit jak veletrh nábytku známý jako Salone del Mobile, tak paralelních 800 akcí konajících se pod hromadným názvem FuoriSalone. Událost má letos navštívit na 330 tisíc zájemců.

  Zároveň je 61. ročník největšího designového veletrhu na světě prvním od začátku světové pandemie, který se koná bez jakýchkoli omezení. Loňský rok totiž musel být přesunutý až na červen. Poprvé se přitom akce začala pořádat v 60. letech minulého století. Části veletrhu známé jako FuoriSalone se pak účastní také nejznámější módní značky. Od roku 2007 totiž ve stejnou dobu pořádají vlastní týden designu známý jako Milano Moda Design.

  Návštěvníky zvou na různé kulturní události od konferencí až po party. I když některé z módních společností ani nemají vlastní kolekci designu nebo dekorací do domácnosti, využívají akci jako příležitost pro zvýraznění své značky. Na klasickém veletrhu Salone del Mobile konajícím se v centru Rho Fiera na okraji Milána zase své výrobky představuje na 2 tisíce firem. „Lidé přijíždějí, aby objevili, co je nové, ale také pro vytvoření známostí. To nám v uplynulých letech chybělo,“ okomentovala událost její prezidentka Maria Porro.

  Návštěvníky zaujme umělecká instalace Bottega Veneta i nábytek Bentley inspirovaný luxusními auty

  Mezi luxusní značky pořádající akce na letošním design weeku patří například Louis Vuitton. Pro letošní rok se rozhodla zákazníkům přinést speciální překvapení ve spolupráci s Marcem Newsonem. Módní dům Dolce & Gabbana zase představuje svůj projekt Gen D. Jeho účelem je ukázat práci deseti začínajících návrhářů ze všech koutů světa. Výjimečné akce přichystaly také módní firmy jako Elie Saab, Etro, Dior nebo Jimmy Choo. Na veletrhu se ale objeví také „menší“ jména jako Benetton, Timberland nebo Fila.

  Speciální je rovněž příspěvek společnosti Bottega Veneta. Rozhodla se totiž svůj obchod svěřit do rukou umělce Geatano Pesce. Ten v něm vytvořil instalaci představující několik kabelek inspirovaných jeho prací. Zobrazují totiž hory se západem nebo východem slunce. Zajímavá je také nová kolekce britské automobilové značky Bentley. Na veletrhu představí svoji „home“ kolekci inspirovanou auty. V jednotlivých kouscích totiž využívá siluety i materiály, které je připomínají.

  Zdroj: Fashion Network, Wallpaper, Dezeen, Twitter, Instagram

  Miláno hostí největší designový veletrh na světě. Vystavují na něm i luxusní módní značky

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.