Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Pro módní svět svátek, pro ostatní všední den. Pověstné první květnové pondělí opět patřilo prestižní události Met Gala. Benefiční galavečer zahájil novou výstavu Costume Institute, Sleeping Beauties: Reawakening Fashion. Samotné téma výstavy doplňoval dresscode večera, Zahrada času, inspirovaný stejnojmennou povídkou.

  Dresscode inspirovaný růžemi, které dokážou vrátit čas

  Nová výstava Costume Institute tentokrát oslavuje unikátní oděvy, které jsou tak křehké, že je nelze obléknout nebo vystavit na figuríně. Jsou to doslova spící krasavice. Mimo jiné je expozice rozdělena do tří okruhů věnovaných důležitosti ochraně přírody.

  Benefiční večer se již tradičně nesl v duchu předem stanoveného dresscode, který si hosté při výběru outfitu mohli vyložit po svém. Ten letošní s názvem Zahrada času se inspiruje stejnojmennou povídkou spisovatele J. G. Ballarda z roku 1962.  

  Zdroj: The Met

  Hlavní postavou povídky je hrabě Axel, který žije se svou manželkou v honosné vile. Veškerý volný čas tráví obklopeni uměním a krásou, Axel čte vzácné rukopisy a hraběnka hraje na cembalo skladby Mozarta nebo Bacha. 

  Obavy hraběti vzbuzuje obrovský dav lidí, který se nebezpečně rychle přibližuje k vile. Ve snaze zastavit je proto sahá po růžích ze své zahrady, které mají moc vrátit čas. Po odtrhnutí poslední růže zůstává z někdejší vily zanedbaná ruina, hrabě a hraběnka se promění v sochy a davu se podaří proniknout do vily. 

  Květiny? Pro zahradu času? Jak originální!

  Dresscode dal pozvaným možnost vydat se několika cestami. Většina z nich se držela v bezpečném teritoriu a do svých outfitů promítla právě zahradní tematiku. Na červeném koberci jsme tak měli možnost vidět řadu květinových rób.

  Zdroj: Reuters

  Hosté si však také kreativně a metaforicky pohráli s motivem času přítomným v povídce. Výrazně se sázelo na vzácné a archivní oděvy od různých návrhářů a domů, které nespatřily světlo světa již několik dekád. Inspirace samotným konceptem času se promítla do jednotlivých outfitů zejména v podobě hodin.

  Nejlepší look: Tyla symbolizující písek času

  Podle mnohých nejlepší outfit večera vynesla zpěvačka Tyla. Na první pohled se může zdát, že její nevýrazné šaty nemají s tématem nic společného, ale opak je pravdou. Když se podíváte blíže, zjistíte, že úchvatná róba je vyrobena z písku.

  Písečné šaty navrhl módní dům Balmain a byly modelovány přímo na její tělo. Symbolizují právě plynutí času v přesýpacích hodinách. Zpěvačka je doplnila také kabelkou ve tvaru přesýpacích hodin a ozdobným pískem na těle, aby byla její inspirace jednoznačná. 

  Nejlepší look: Zendaya jako postava z temné pohádky

  Spolupořadatelkou aktuálního ročníku byla herečka Zendaya, na kterou všichni čekali se zatajeným dechem. Během večera vynesla dokonce dva outfity.

  Prvním byly teatrální modrozelené šaty od Maison Margiela navržené Johnem Galliano a inspirované róbou z kolekce Dior haute couture pro jaro/léto 1999. Shodou okolností zmíněnou couture kolekci designoval právě Galliano. V kombinaci s dramatickým líčením vypadala jako ztělesnění melancholické hlavní hrdinky z temné pohádky.

  Zdroj: Reuters

  Na červeném koberci se objevila i podruhé, a to v archivní černé róbě Givenchy z roku 1996, opět od Galliano. Korzetový živůtek s dlouhými rukávy přecházel do objemné a několik metrů dlouhé sukně. Hlavní hvězdou byl ovšem obrovský fascinátor ve tvaru kytice, který se původně objevil na přehlídce Alexandra McQueen v roce 2006.

  Zdroje: The Met, Instagram, The New York Times, E! News

  Foto:Reuters

  Met Gala 2024: Zendaya vynesla dva looky, zabodovaly ovšem i písečné šaty zpěvačky Tyly

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.