Více

    Sledujte nás na Instagramu

    Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

    Velké módní domy se neustále snaží usilovat o své rozšíření. Dle toho také neustále mění marketingové strategie. Právě na ně se pak zaměřil nejnovější report firem Luxurynsight a Traackr. Jedná se totiž o specialisty na správu influencerských kampaní. V nejnovějším reportu společnosti zanalyzovaly na 5 926 iniciativ od 58 známých značek, jako je Chanel, Dior, Balenciaga nebo Prada.

    Jednalo se přitom o data z loňského roku. Analytické společnosti pak zaznamenaly hned několik hlavních ukazatelů. Tím hlavním je větší zaměření luxusních značek na trh v Číně. Znamená pro ně totiž novou příležitost. Po světové pandemii se totiž tamní společnost plně otevřela teprve začátkem roku 2023. Módní společnosti proto vydávaly hlavně lokálně zaměřené kampaně.

    Dalším aspektem, kterého si analytici povšimli, byla snaha značek proniknout do dalších lifestyle odvětví. Oblíbené je především propojení luxusních butiků s gastronomií. Čím dál více módních domů proto nabízí také možnost odpočinout si po nakupování ve speciálních kavárnách nebo restauracích. „Společnosti si snaží budovat důvěru svých zákazníků a vytvářet pro ně všestranná prostředí,“ popsal report.

    Sportovci jsou pro zákazníky lépe uchopitelní. V kampaních tak nahrazují „nedosažitelné“ celebrity

    Jedním z největších ukazatelů loňského roku bylo také zaměření luxusních společností na sportovní sektor. Luxusní značky si totiž čím dál častěji do svých kampaní zvou známé atlety. Jedná se o dlouhodobý trend, na který mají ovšem vliv také blížící se letní olympijské hry v Paříži. Příležitosti se pak chopila především skupina LVMH, která do portfolia ambasadorů svých značek zařadila hned několik sportovců.

    Důvodem pro takové chování je hned několik. Profesionální atleti mají totiž často blízko k ideálu, který se jednotlivé značky snaží propagovat. Zároveň jsou pro mnohé zákazníky mnohem lépe uchopitelní než zdánlivě „nedosažitelné“ celebrity. Jejich životní příběhy jsou často více podobně těm jejich. Mají tak pocit, že k nim mají blíže.

    Zdroje: The Fashion Network, The Business of Fashion, Luxurynsight, Instagram, YouTube

    Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

    Přátelství existují i v módě a Hollywoodu. Zendaya a Law Roach společně válcují červené koberce

    Jestli někdo zná recept na vytvoření virálního popkulturního momentu, pak je to herečka Zendaya a její stylista Law Roach. Kromě jejich společné tvůrčí vize, kterou úspěšně proměňují v kouzelné a velkolepé módní momenty, je však spojuje také nebývale silné přátelství. Pojďme si připomenout několik ikonických looků z dílny vlivného dua.

    Šperkovnice jako výstava maximalistických objektů. Úpadek tichého luxusu potvrzuje Simone Rocha i Jil Sander

    Pokud řešíte otázku šperků na léto, máme pro vás odpověď. Světoví designéři se shodli na letní absenci tichého luxusu. Nejen v oblasti ready-to-wear, ale i v přihrádce se šperky. Maximalismus se nás bude držet několik sezón, nemusíte se tedy obávat přemrštěných investic. V kurzu jsou navíc alternativní materiály, jaké předvedla například Simone Rocha.

    Luxusní hotel Lowell vítá jaro čajovým dýchánkem. Na pomoc si přizval módní dům Dior

    Značka Dior je známá nejen svými dech beroucími návrhy, ale také jedinečnými sety špičkového nádobí. Ve svých jarních čajových dýcháncích je nyní hodlá využít luxusní newyorský hotel Lowell. Zaměří se na kolekci Lily of the Valley, odkazující na oblíbenou květinu Christiana Dior.

    Náboženství jako nesmrtelný zdroj inspirace. Návrhářům nedává spát křesťanství, ani starověká symbolika

    Ačkoliv byste se divili, móda a náboženství si jdou ruku v ruce. Bylo tomu tak ještě několik generací zpět. Církev a jiná náboženská centra určovaly "trendy" takřka ve všem, tedy i v dobovém odívání. V novodobých dějinách jsme ale náboženskou tematiku uchopili zcela jinak. Ukrýváme v ní symboliku, vyjadřujeme skrze ni kontroverzi a vyvoláváme ovace i rozepři.