Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Sbírání luxusních kabelek je oblíbeným koníčkem nejednoho módního nadšence. Často se ovšem jedná o nákladnou zálibu, která si vyžaduje měsíce utahování opasků. Přepych však nemusí být vždy spojen s vysokou cenovkou, ze které se člověku zatočí hlava. Příkladem jsou kvalitní značky, jejichž specialitou jsou právě cenově dostupné kabelky bez kompromisů.

  POLÈNE čerpá inspiraci z úchvatné přírody

  Za podmanivou minimalistickou alchymií značky POLÈNE se skrývá spojení francouzské kreativity, zlatých rukou řemeslníků ze španělské vesnice Ubrique a italské a španělské exkluzivní kůže. Kolekce pařížského designového studia jsou inspirovány nadpozemsky okouzlujícími scenériemi lokalit z celého světa.

  Za jemnou barevnou paletou a organickými tvary jednotlivých kabelek stojí přírodní krásy Mrtvého moře, Islandu nebo Menorky. Nečekejte proto žádné extravagantní designy, které by vám posloužily jako statement kousek.

  Zdroj: POLÈNE

  POLÈNE klade důraz na nadčasovou estetiku a staromódní až noblesní eleganci, vkusně a nenápadně doplňující každý outfit. Oblíbeným se stal prostorný model Numéro Neuf, který bezpochyby unese všechny vaše každodenní nezbytnosti.

  K vašim večerním dobrodružstvím se naopak s radostí přidá menší model Nodde, který se pyšní nastavitelným popruhem a obdivuhodně propracovaným designem po vnější straně tašky. Jednotlivé kousky značky POLÈNE se pohybují v cenovém rozpětí od 8 do 16 tisíc korun.

  Loro Oro si pohrává s kabelkovými trendy „hezky česky

  Na českém trhu s opravdu cenově dostupnými luxusními kabelkami má pomyslný monopol Loro Oro. Bijícím srdcem značky jsou dva čeští kreativci, kteří výrobu každého jednotlivého kusu svěřují do rukou řemeslníků na jihu Itálie.

  Značka se zaměřuje na populární siluety, vévodící aktuálním žebříčkům trendů. Můžete si tak ulovit svůj nový kousek ve tvaru půlměsíce nebo praktickou a nestárnoucí klasiku ve stylu tote.

  Mezi jejich bestsellery patří minimalistický a protáhlý model Ezra, který vám padne akorát do ruky nebo na rameno, a to díky odnímatelnému popruhu. Úspěch sklízí také nadčasová verze Isla, vzdávající hold legendární kabelce Kelly od domu Hermès. Za jeden kousek od Loro Oro zaplatíte zhruba dva až čtyři tisíce korun.

  THEMOIRè představuje vysněnou kabelkovou budoucnost

  THEMOIRè je milánská značka, která se zdá být ukázkovým příkladem udržitelné módní budoucnosti. Mezi její speciality patří kromě ready-to-wear také exkluzivní kabelky vyrobené z inovativních veganských materiálů z recyklovaných PET lahví, jablečných slupek nebo kaktusových listů.

  Pestrá paleta barev jednotlivých kolekcí pak zahrnuje odstíny z každého soudku. V podobném duchu se nesou také samotné kabelky. Na jedné straně totiž najdete v nabídce skutečně decentní designy, které jsou však vyváženy odvážnými kousky, jež se stanou hlavní hvězdou každého looku.

  Zdroj: THEMOIRè

  Obzvláště nás pak nadchla varianta Bios, ve stylu kabelky clutch s magnetickým uzávěrem. Malým, ale přesto šikovným modelem je Aria se zajímavým designem. THEMOIRè se snaží, aby móda byla nejen udržitelná, ale také cenově dostupná. Za jejich kabelky s příslibem minimálního dopadu na životní prostředí zaplatíte od 5 do 15 tisíc korun.

  CHYLAK dává lekci varšavského minimalismu

  Cenově dostupný přepych se rodí i u našich polských sousedů. Varšavská značka CHYLAK letos slaví 10. výročí. Za dekádu své existence přitom úspěšně přilákala klientky, jako je modelka Alexa Chung nebo herečka Margot Robbie.

  Cílovou skupinou značky jsou bezpochyby módní nadšenci, kteří si potrpí spíše na sofistikované skulpturální siluety a materiály než na výrazné barvy. Kabelky jsou proto laděny do tmavší barevné palety, v níž nesmí chybět černá a různé odstíny hnědé.

  Zdroj: CHYLAK

  Nejprodávanějším modelem je unikátní Shell s prostorným interiérem. Dech vám určitě vyrazí mistrovsky zhotovené zdobení na vnějších stěnách kabelky, připomínající mušli.

  Dalším bestsellerem je jednoduchá obdélníková kabelka přes rameno. Honosný nádech jí dodává dekorativní dvoudílný magnetický uzávěr ve zlaté barvě. Nejlevnější kousek u CHYLAK stojí zhruba 4 tisíce korun, nejdražší vychází na 18 tisíc.

  Zdroje: POLÈNE, Loro Oro, THEMOIRè, CHYLAK, Instagram

  Foto:CHYLAK

  Luxusní kabelka nemusí udělat díru do rozpočtu. Stačí se porozhlédnout po správných značkách

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.