More

  Dříve měl pod křídly Christian Dior Couture Americas, nyní rozšíří manažerský tým Prada. Jeho nadřízeným bude Andrea Guerra.

  Reorganizace na manažerských postech skupiny Prada Group pokračují. Gianfranco D’Attis nastoupí jako nový Brand CEO vlajkové lodi značky Prada od 2. ledna 2023. V prohlášení skupina uvedla, že D’Attis bude mít na starosti strategický rozvoj značky Prada na všech trzích. Jeho osvědčené zkušenosti v luxusním sektoru se specifickým zaměřením na maloobchodní prodej pomohou značce Prada zvýšit její růstový potenciál napříč oblastmi, kde působí.“

  D’Attis předtím figuroval jako prezident společnosti Christian Dior Couture Americas, jeho nástupkyní se stala Alexandra Winokur, která předtím zastávala funkci senior viceprezidentky pro obchod společnosti Cartier North America. Spolupracoval také se značkami Chloé, IWC a Jaeger-LeCoultre v Richemontu. Má bakalářský titul, získaný na Zurich Graduate School of Business Administration a své vzdělání završil účastí na Senior Executive Program v Columbia Business School v New Yorku.

  Další změnou ve vedení značky Prada bude doporučení nového generálního ředitele na příštím zasedání představenstva. Touto důležitou osobou má být Andrea Guerra – bývalý poradce LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, který působil i jako generální ředitel společnosti Luxottica.

  Jmenování přichází v době, kdy se Patrizio Bertelli, který se dělí o CEO pozici se svou manželkou Miucciou Prada, připravuje na převzetí kontroly nad společností další generaci. Jejich syn Lorenzo Bertelli v současné době řídí marketing, komunikaci a úsilí a udržitelnost skupiny a očekává se, že během několika let převezme otěže společnosti. Patrizio Bertelli bude doporučen jako předseda představenstva. Současný předseda Paolo Zannoni bude navržen jako výkonný místopředseda představenstva Prada SpA a zároveň předseda představenstva Prada Holding SpA. Miuccia Prada nastupuje na pozici kreativní ředitelky značek Miu Miu a Prada.

  Prada se v roce 2021 vrátila k ziskovosti po úspěšném druhém pololetí, hlavně díky zvýšeným prodejům kabelek, obuvi a ready-to-wear konfekce. Jednalo se o třiapadesátiprocentní nárůst tržeb ve srovnání s rokem 2020 a šestnáctiprocentní nárůst oproti roku 2019.

  Zdroj: WWD.com, Businessoffashion.com, Twitter

  Luxusní italskou značku Prada povede od nového roku Brand CEO Gianfranco D’Attis

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Módní novinky v kostce: Victoria Beckham objevuje parfémy, Pařížský týden módy vítá nováčky a Dior otevírá výstavu o ikonickém parfému

  Pozornost módního světa se ve středu přesunula z Milána na Paříž. Město totiž zahájilo přehlídkami a prezentacemi nabitý týden módy. Na vlastní módní dny se mezitím připravuje i Šanghaj. Kromě toho pozornost milovníků módy získalo oznámení Victoria Beckham. Nově se hodlá zaměřit na parfémy. Pozornost jim věnuje také Dior, jelikož zahajuje výstavu inspirovanou vůní J'Adore. Pharrell Williams zase odhalil nové produkty řady Humanrace.