Dříve měl pod křídly Christian Dior Couture Americas, nyní rozšíří manažerský tým Prada. Jeho nadřízeným bude Andrea Guerra.

Reorganizace na manažerských postech skupiny Prada Group pokračují. Gianfranco D’Attis nastoupí jako nový Brand CEO vlajkové lodi značky Prada od 2. ledna 2023. V prohlášení skupina uvedla, že D’Attis bude mít na starosti strategický rozvoj značky Prada na všech trzích. Jeho osvědčené zkušenosti v luxusním sektoru se specifickým zaměřením na maloobchodní prodej pomohou značce Prada zvýšit její růstový potenciál napříč oblastmi, kde působí.“

D’Attis předtím figuroval jako prezident společnosti Christian Dior Couture Americas, jeho nástupkyní se stala Alexandra Winokur, která předtím zastávala funkci senior viceprezidentky pro obchod společnosti Cartier North America. Spolupracoval také se značkami Chloé, IWC a Jaeger-LeCoultre v Richemontu. Má bakalářský titul, získaný na Zurich Graduate School of Business Administration a své vzdělání završil účastí na Senior Executive Program v Columbia Business School v New Yorku.

Další změnou ve vedení značky Prada bude doporučení nového generálního ředitele na příštím zasedání představenstva. Touto důležitou osobou má být Andrea Guerra – bývalý poradce LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, který působil i jako generální ředitel společnosti Luxottica.

Jmenování přichází v době, kdy se Patrizio Bertelli, který se dělí o CEO pozici se svou manželkou Miucciou Prada, připravuje na převzetí kontroly nad společností další generaci. Jejich syn Lorenzo Bertelli v současné době řídí marketing, komunikaci a úsilí a udržitelnost skupiny a očekává se, že během několika let převezme otěže společnosti. Patrizio Bertelli bude doporučen jako předseda představenstva. Současný předseda Paolo Zannoni bude navržen jako výkonný místopředseda představenstva Prada SpA a zároveň předseda představenstva Prada Holding SpA. Miuccia Prada nastupuje na pozici kreativní ředitelky značek Miu Miu a Prada.

Prada se v roce 2021 vrátila k ziskovosti po úspěšném druhém pololetí, hlavně díky zvýšeným prodejům kabelek, obuvi a ready-to-wear konfekce. Jednalo se o třiapadesátiprocentní nárůst tržeb ve srovnání s rokem 2020 a šestnáctiprocentní nárůst oproti roku 2019.

Zdroj: WWD.com, Businessoffashion.com, Twitter

Luxusní italskou značku Prada povede od nového roku Brand CEO Gianfranco D’Attis

Karlie Kloss chce demokratizovat vysokou módu. Představila módní svět Fashion Klossette uvnitř Robloxu

Modelka Karlie Kloss se rozhodla sdílet své zážitky z módního průmyslu s celým světem. Nebo alespoň tím digitálním. Vytvořila totiž herní svět na platformě Roblox, který uživatelům umožní navrhovat, stylizovat i prodávat vlastní kousky. Chce tím učinit módu dostupnější.

Na scénu přichází Mediterranean design. Prozkoumejte nadčasový středomořský lifestyle

Vítejte na palubě průvodce po Středomoří. Hlavní členové posádky jsou fíkovníky, olivy, antické prvky a kulturní tradice. Mediterranean lifestyle má pestrou škálu různých odvětví. Od interiéru, přes vaření až po klasické odívaní. V posledních letech se těší stále větší oblibě. Pokud trendy budou plynout ve stejné rychlosti jako do teď, je možné, že mediterranean design bude nový minimalismus. Svědčí o tom častý návrat ke kulturním tradicím i designovým klasikám.

Švýcarským hodinkám se daří čím dál více. Jejich vývoz vzrostl v únoru o 12,2 procenta

Růst vývozu švýcarských hodinek z loňského roku pokračuje i v tom letošním. V únoru se totiž navýšil o 12,2 procenta. Nejvíce chtěné jsou luxusní doplňky i nadále ve Spojených státech amerických. Vývozu ale pomohla také zlepšující se ekonomická situace Číny.

Šatníky nových módních ikon. Objevte hvězdné spolupráce seriálových hrdinů

Doby, kdy nové módní ikony vytvářel televizní program Disney channel, jsou pryč. Dnes má nové tváře na svém kontě Netflix a HBO. Některé hvězdy se kromě velké oblíbenosti můžou chlubit módními kampaněmi i spolupracemi s nejrůznějšími módními domy či návrháři. Ty nejnovější si dnes probereme!