Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Dříve měl pod křídly Christian Dior Couture Americas, nyní rozšíří manažerský tým Prada. Jeho nadřízeným bude Andrea Guerra.

  Reorganizace na manažerských postech skupiny Prada Group pokračují. Gianfranco D’Attis nastoupí jako nový Brand CEO vlajkové lodi značky Prada od 2. ledna 2023. V prohlášení skupina uvedla, že D’Attis bude mít na starosti strategický rozvoj značky Prada na všech trzích. Jeho osvědčené zkušenosti v luxusním sektoru se specifickým zaměřením na maloobchodní prodej pomohou značce Prada zvýšit její růstový potenciál napříč oblastmi, kde působí.“

  D’Attis předtím figuroval jako prezident společnosti Christian Dior Couture Americas, jeho nástupkyní se stala Alexandra Winokur, která předtím zastávala funkci senior viceprezidentky pro obchod společnosti Cartier North America. Spolupracoval také se značkami Chloé, IWC a Jaeger-LeCoultre v Richemontu. Má bakalářský titul, získaný na Zurich Graduate School of Business Administration a své vzdělání završil účastí na Senior Executive Program v Columbia Business School v New Yorku.

  Další změnou ve vedení značky Prada bude doporučení nového generálního ředitele na příštím zasedání představenstva. Touto důležitou osobou má být Andrea Guerra – bývalý poradce LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, který působil i jako generální ředitel společnosti Luxottica.

  Jmenování přichází v době, kdy se Patrizio Bertelli, který se dělí o CEO pozici se svou manželkou Miucciou Prada, připravuje na převzetí kontroly nad společností další generaci. Jejich syn Lorenzo Bertelli v současné době řídí marketing, komunikaci a úsilí a udržitelnost skupiny a očekává se, že během několika let převezme otěže společnosti. Patrizio Bertelli bude doporučen jako předseda představenstva. Současný předseda Paolo Zannoni bude navržen jako výkonný místopředseda představenstva Prada SpA a zároveň předseda představenstva Prada Holding SpA. Miuccia Prada nastupuje na pozici kreativní ředitelky značek Miu Miu a Prada.

  Prada se v roce 2021 vrátila k ziskovosti po úspěšném druhém pololetí, hlavně díky zvýšeným prodejům kabelek, obuvi a ready-to-wear konfekce. Jednalo se o třiapadesátiprocentní nárůst tržeb ve srovnání s rokem 2020 a šestnáctiprocentní nárůst oproti roku 2019.

  Zdroj: WWD.com, Businessoffashion.com, Twitter

  Luxusní italskou značku Prada povede od nového roku Brand CEO Gianfranco D’Attis

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.