Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Hlava medúzy, italské volnomyšlenkářství, barokní prvky a heslo „hate minimalism“. To jsou vlajkové prvky domu Versace. Znáte ale celou historii tohoto módního velikána? Zažili jste dávný pád i znovuzrození značky? Viděli jste devadesátkové kolekce? Znáte celou oděvní a rodinnou tradici? Nechte se dnes s námi unést celou velkolepou érou Versace.

  Kde to všechno začalo?

  Pro odpověď se musíte přesunout více na jih. Přesněji do Kalábrie. Pochází odsud celá rodina, zajímat vás ale bude hlavně Gianni a Donatella. Vše odstartoval všem dobře známý Gianni, který se už od ranného dětství módě věnoval. Již ve svých jedenácti letech navrhl za pomoci své matky švadleny první šaty. Jeho láska k odívání tedy pochází od jeho matky. Svou značku se rozhodl založit v roce 1976, za velké pomoci svého bratra Santa, který se stal obchodním ředitelem módního domu.

  Půvab a špetka extravagance

  Gianniho modely byly vždy o krok napřed, ve své době byly snad nejkontroverznější značkou. V návrzích se projevoval jistý erotický podtext. Laicky by se dalo říct, že Versace oblékal milenky a sexy sebevědomé ženy. To stejné se o trochu déle projevilo i v mužských kolekcích. Gianni se nikdy nebál modely přiodhalit, ale zároveň nikdy nepůsobily „sprostě“.

  V devadesátých letech, za vzniku ikonického loga Medúzy Versace oblékalo velkou řadu i dosavadních celebrit. Ve svém repertoáru měli Madonnu, Princeznu Dianu i řadu opravdových supermodelek. Na jejich seznamu najdete jména jako Naomi Campbell, Claudia Schiffer nebo Linda Evangelista. Takové zásluhy má na svém kontě primárně Gianniho sestra Donatella, starala se mimo jiné o PR celého domu a vždy byla bratrova pravá ruka.

  Svou úlohu v módním průmyslu sourozenci plnili dokonale. Posuďte sami, modely z roku 1995 jsou opravdu nadčasové a přelomové.

  K náhlému neštěstí došlo v roce 1996, kdy byl Gianni zastřelen před svou vilou v Miami. Byl převezen do místní nemocnice, kde lékaři s velkým smutkem oznámili jeho smrt. Jeho zádušní mše proběhla v katedrále Duomo di Milano. I přes jiné královské povinnosti dorazila královna lidských srdcí – Princezna Diana, která v té době byla předmětem neskutečného mediálního tlaku. Za zmínku stojí i anglický zpěvák Elton John. Seděli s princeznou vedle sebe.

  Ale dost bylo smutku a špatných časů. I když to bylo velmi náročné, Donatella i Santo po několika těžkých letech brandu vrátili obrovský věhlas.

  Připomeňte si Versace „Most Iconic Moments“

  Naší nejoblíbenější kolekcí je S/S 2018. Na přehlídce Versace vzdává hold svému zakladateli a na konci se po runwayi projdou všechny jeho oblíbené supermodelky.

  Versace Jungle Dresss

  Šaty, které zná snad každý. Tento skvost byl ušit pro Jennifer Lopéz v roce 2000, na čtyřicáté druhé předávání cen Grammy. Nikdo však netušil, že se na scéně objeví i o dvacet let později. A to na mole pro S/S 2020. Opět nepatřily nikomu jinému, než Jennifer. K jejich znovuzrození došlo díky společnosti Google, který zjistil, že Jungle Dress jsou stále nejvyhledávanějším Versace kouskem.

  @jakkrayanmitju Legend “Versace Jungle Dress” #2000s VS #2020s #JeniferLopez #DonatellaVersace #Versace #JungleDress #JLo #GrammyAwards #fyp #foryoupage ♬ เสียงต้นฉบับ – 𝔧𝔞𝔨𝔨𝔯𝔞𝔶𝔞𝔫

  Zdroj: Wikipedie, Versace, YouTube, TikTok

  Luxus ve spojení s tradicí. Velkolepá historie značky Versace

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.