More

  Hlava medúzy, italské volnomyšlenkářství, barokní prvky a heslo „hate minimalism“. To jsou vlajkové prvky domu Versace. Znáte ale celou historii tohoto módního velikána? Zažili jste dávný pád i znovuzrození značky? Viděli jste devadesátkové kolekce? Znáte celou oděvní a rodinnou tradici? Nechte se dnes s námi unést celou velkolepou érou Versace.

  Kde to všechno začalo?

  Pro odpověď se musíte přesunout více na jih. Přesněji do Kalábrie. Pochází odsud celá rodina, zajímat vás ale bude hlavně Gianni a Donatella. Vše odstartoval všem dobře známý Gianni, který se už od ranného dětství módě věnoval. Již ve svých jedenácti letech navrhl za pomoci své matky švadleny první šaty. Jeho láska k odívání tedy pochází od jeho matky. Svou značku se rozhodl založit v roce 1976, za velké pomoci svého bratra Santa, který se stal obchodním ředitelem módního domu.

  Půvab a špetka extravagance

  Gianniho modely byly vždy o krok napřed, ve své době byly snad nejkontroverznější značkou. V návrzích se projevoval jistý erotický podtext. Laicky by se dalo říct, že Versace oblékal milenky a sexy sebevědomé ženy. To stejné se o trochu déle projevilo i v mužských kolekcích. Gianni se nikdy nebál modely přiodhalit, ale zároveň nikdy nepůsobily „sprostě“.

  V devadesátých letech, za vzniku ikonického loga Medúzy Versace oblékalo velkou řadu i dosavadních celebrit. Ve svém repertoáru měli Madonnu, Princeznu Dianu i řadu opravdových supermodelek. Na jejich seznamu najdete jména jako Naomi Campbell, Claudia Schiffer nebo Linda Evangelista. Takové zásluhy má na svém kontě primárně Gianniho sestra Donatella, starala se mimo jiné o PR celého domu a vždy byla bratrova pravá ruka.

  Svou úlohu v módním průmyslu sourozenci plnili dokonale. Posuďte sami, modely z roku 1995 jsou opravdu nadčasové a přelomové.

  K náhlému neštěstí došlo v roce 1996, kdy byl Gianni zastřelen před svou vilou v Miami. Byl převezen do místní nemocnice, kde lékaři s velkým smutkem oznámili jeho smrt. Jeho zádušní mše proběhla v katedrále Duomo di Milano. I přes jiné královské povinnosti dorazila královna lidských srdcí – Princezna Diana, která v té době byla předmětem neskutečného mediálního tlaku. Za zmínku stojí i anglický zpěvák Elton John. Seděli s princeznou vedle sebe.

  Ale dost bylo smutku a špatných časů. I když to bylo velmi náročné, Donatella i Santo po několika těžkých letech brandu vrátili obrovský věhlas.

  Připomeňte si Versace „Most Iconic Moments“

  Naší nejoblíbenější kolekcí je S/S 2018. Na přehlídce Versace vzdává hold svému zakladateli a na konci se po runwayi projdou všechny jeho oblíbené supermodelky.

  Versace Jungle Dresss

  Šaty, které zná snad každý. Tento skvost byl ušit pro Jennifer Lopéz v roce 2000, na čtyřicáté druhé předávání cen Grammy. Nikdo však netušil, že se na scéně objeví i o dvacet let později. A to na mole pro S/S 2020. Opět nepatřily nikomu jinému, než Jennifer. K jejich znovuzrození došlo díky společnosti Google, který zjistil, že Jungle Dress jsou stále nejvyhledávanějším Versace kouskem.

  @jakkrayanmitju Legend “Versace Jungle Dress” #2000s VS #2020s #JeniferLopez #DonatellaVersace #Versace #JungleDress #JLo #GrammyAwards #fyp #foryoupage ♬ เสียงต้นฉบับ – 𝔧𝔞𝔨𝔨𝔯𝔞𝔶𝔞𝔫

  Zdroj: Wikipedie, Versace, YouTube, TikTok

  Luxus ve spojení s tradicí. Velkolepá historie značky Versace

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.