Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Přehlídka Louis Vuitton patřila jednoznačně mezi nejvíce očekávané události Pařížského týdne módy. Před jejím zahájením se před dveřmi nové pobočky luxusní značky shromáždilo více než 5 tisíc lidí. Na show dorazily také desítky známých osobností. Kreativní ředitel Nicholas Ghesquière nezklamal. Odhalil vzdušnou a trendy kolekci kombinující prvky pánské i dámské módy.

  Jarní kolekci propojila společnost Louis Vuitton se svou novou luxusní pobočkou. V současnosti totiž přestavuje budovu číslo 103 na slavné pařížské ulici Champs Elysées. Ohromné prostory přitom měla napřed získat značka Dior. Nakonec ovšem bývalé sídlo banky její mateřská společnost předala do rukou Louis Vuitton. Jarní show proto kreativní ředitel Nicholas Ghesquière umístil právě do ní.

  Nechal ji proto pokrýt sytě oranžovými plachtami připomínajícími stavbu. Budova ovšem nebude hostit pouze další pobočku módní značky, ale také kulturní centrum a hotel. „Je těžké tomuto prostoru udělit nálepku. Propojuje všechny stránky Vuitton, tedy kulturu, umění, ale také pohostinnost,“ vysvětlil návrhář. Nové sídlo módní firmy bylo přitom původně využíváno právě jako hotel. Tematiku cestování proto Ghesuière zapojil i do své kolekce.

  Zdroj: Reuters

  Jejími klíčovými prvky byly totiž vzdušné návrhy z látek, které se dají nejen snadno poskládat, ale také se tolik nemačkají. „Přemýšlel jsem nad tím, jak snadno by se daly zabalit do kufru,“ popsal návrhář. Mezi jednotlivé kousky kolekce proto patřily nadýchané topy s balónovými rukávy nebo dlouhé splývavé sukně. Atmosféru lehkosti vytvářely také oversized saténové bundy.

  Na show dorazily desítky slavných osobností. Patřila mezi ně Zendaya, Cate Blanchett, ale i Emma Chamberlain

  Jemné a rozevláté outfity pak návrhář doplnil svým typickým „polo zavázaným“ páskem. Kreativní ředitel značky rovněž v kolekci opět umně zkombinoval pánské a dámské prvky. Spojil například pruhované košile nebo kalhoty s koženými luxusními korzety a mini sukněmi. Outfity pak doplňovaly boty na podpatku s uzlem připomínajícím volně zavázaný kapesníček. Zábavným detailem pak byly také kabelky odkazující na obaly vintage fotoaparátů.

  Jednalo se nejspíše o poukázání na desítky fotografů, kteří se shromáždili před vstupem na přehlídku. Show se totiž zúčastnily celebrity jako Chloë Grace Moretz, Alicia Vikander, Ana de Armas, Saoirse Ronan, Paul Bettany, Cate Blanchett nebo Emma Chamberlain. Zraky všech návštěvníků se ovšem upíraly především na herečku Zendayu, která ohromila stylovými bílými šaty. Zdobené totiž byly detailem velkého zipu, který se vinul jejich prostředkem.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, Fashionista, Instagram, YouTube, Reuters

  Louis Vuitton předvedl nejžhavější show sezóny. Zaujal luxusní, trendy a vzdušnou kolekcí

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.

  Růst prodejů LVMH v prvním čtvrtletí zpomalil. Odráží stav světové ekonomiky

  Luxusní skupina LVMH odhalila výsledky z uplynulého čtvrtletí, poukazující na zpomalení růstu jejích prodejů. Klesnout měly o tři procenta. Jelikož je firma sdružující slavné značky považována za největší v módním průmyslu, jedná se o důležitý ukazatel. Reflektuje totiž stav světové ekonomiky.

  Swinging Sixties ožívají. Současné trendy si opět pohrávají s módou 60. let

  V éře bleskově se měnících trendů, které se už nerodí jen na přehlídkových molech, může být občas obtížné naladit se na vlnu jakéhokoli módního hitu. Zdá se však, že v kurzu jsou opět také kousky charakteristické pro rebelská 60. léta. Kromě pouštění si písniček od Beatles je tedy na čase vytáhnout minisukně a barevné punčocháče.