Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Přehlídka Louis Vuitton patřila jednoznačně mezi nejvíce očekávané události Pařížského týdne módy. Před jejím zahájením se před dveřmi nové pobočky luxusní značky shromáždilo více než 5 tisíc lidí. Na show dorazily také desítky známých osobností. Kreativní ředitel Nicholas Ghesquière nezklamal. Odhalil vzdušnou a trendy kolekci kombinující prvky pánské i dámské módy.

  Jarní kolekci propojila společnost Louis Vuitton se svou novou luxusní pobočkou. V současnosti totiž přestavuje budovu číslo 103 na slavné pařížské ulici Champs Elysées. Ohromné prostory přitom měla napřed získat značka Dior. Nakonec ovšem bývalé sídlo banky její mateřská společnost předala do rukou Louis Vuitton. Jarní show proto kreativní ředitel Nicholas Ghesquière umístil právě do ní.

  Nechal ji proto pokrýt sytě oranžovými plachtami připomínajícími stavbu. Budova ovšem nebude hostit pouze další pobočku módní značky, ale také kulturní centrum a hotel. „Je těžké tomuto prostoru udělit nálepku. Propojuje všechny stránky Vuitton, tedy kulturu, umění, ale také pohostinnost,“ vysvětlil návrhář. Nové sídlo módní firmy bylo přitom původně využíváno právě jako hotel. Tematiku cestování proto Ghesuière zapojil i do své kolekce.

  Zdroj: Reuters

  Jejími klíčovými prvky byly totiž vzdušné návrhy z látek, které se dají nejen snadno poskládat, ale také se tolik nemačkají. „Přemýšlel jsem nad tím, jak snadno by se daly zabalit do kufru,“ popsal návrhář. Mezi jednotlivé kousky kolekce proto patřily nadýchané topy s balónovými rukávy nebo dlouhé splývavé sukně. Atmosféru lehkosti vytvářely také oversized saténové bundy.

  Na show dorazily desítky slavných osobností. Patřila mezi ně Zendaya, Cate Blanchett, ale i Emma Chamberlain

  Jemné a rozevláté outfity pak návrhář doplnil svým typickým „polo zavázaným“ páskem. Kreativní ředitel značky rovněž v kolekci opět umně zkombinoval pánské a dámské prvky. Spojil například pruhované košile nebo kalhoty s koženými luxusními korzety a mini sukněmi. Outfity pak doplňovaly boty na podpatku s uzlem připomínajícím volně zavázaný kapesníček. Zábavným detailem pak byly také kabelky odkazující na obaly vintage fotoaparátů.

  Jednalo se nejspíše o poukázání na desítky fotografů, kteří se shromáždili před vstupem na přehlídku. Show se totiž zúčastnily celebrity jako Chloë Grace Moretz, Alicia Vikander, Ana de Armas, Saoirse Ronan, Paul Bettany, Cate Blanchett nebo Emma Chamberlain. Zraky všech návštěvníků se ovšem upíraly především na herečku Zendayu, která ohromila stylovými bílými šaty. Zdobené totiž byly detailem velkého zipu, který se vinul jejich prostředkem.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, Fashionista, Instagram, YouTube, Reuters

  Louis Vuitton předvedl nejžhavější show sezóny. Zaujal luxusní, trendy a vzdušnou kolekcí

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.