Společnost Gucci pokračuje se svými kampaněmi pro znovu představení svých ikonických kabelek. Po modelech Jackie 1961 a Horsebit 1955 tak na řadu přišla taška Bamboo 1947. Její jednoduchost a nadčasovost představila supermodelka Liu Wen.

Stejně jako při předchozích kampaních, také v té nejnovější s Liu Wen se značka Gucci snaží zaměřit především na osobnost modelky a výjimečnost představované kabelky. Mimo jiné tím udává svůj nový směr po odchodu bývalého kreativního ředitele společnosti Alessandra Michele. Firmu totiž opustil loni v listopadu. Oproti jeho okázalému a výraznému stylu se nyní módní dům vrací k jednoduchosti a nestárnoucí eleganci.

Kabelka Bamboo 1947 totiž rozhodně patří mezi jedny z nejvíce ikonických a nestárnoucích modelů společnosti. Vystihuje ji především držadlo vyrobené z bambusu. Nápad poprvé využil zakladatel firmy Guccio Gucci v době krátce po druhé světové válce. Tehdy nebylo lehké sehnat tradiční materiály, a tak se návrhář rozhodl použít ty méně obvyklé. Proces výroby je ovšem tak specifický, že je na konci každé držadlo trochu jiné než to předchozí.

Vyrábět se totiž musí nad otevřeným ohněm, který bambus změkčí tak, aby se dal ohnout. Následně ho výrobce pokryjí vrstvou laku, který následně „zapečetí“. Jedinečnost kabelky tak odráží především originalitu samotného výrobku. Stejný pocit pak měla v kampani zachytit také supermodelka Liu Wen. Na fotografiích a ve videu od David Sims je proto vyobrazená v nevýrazném prostředí umožňujícím vyzdvihnutí nejen kabelky, ale i její osobnosti.

Fotografie kabelky Bamboo 1947 má ukazovat intimní vztah mezi zbožňovaným produktem a jeho majitelem

„Kampaň oslavuje ženská práva a čistotu designu, který je osvobozený od omezení času i pomíjivých trendů,“ okomentovala značka nový projekt. Podle ní mají fotografie zároveň znázorňovat intimní vztah mezi zbožňovaným produktem a člověkem, který ho vlastní. Ikonická kabelka je ale přeci jen dnešní době trochu přizpůsobená. Doplněná je totiž také o funkční a vyměnitelné popruhy různých stylů a materiálů.

V podobných kampaních pak módní dům Gucci představil také ikonické modely Jackie 1961 a Horsebit 1955. Propagovaly je známé osobnosti jako Dakota Johnson, Halle Bailey, Hanni nebo Julia Garner. Kabelka Bamboo 1947 se pak má objevit také na chystané výstavě Gucci Cosmos pořádané koncem dubna v Šanghaji. Ukázat má návštěvníkům 102 roků historie světoznámé značky. K vidění na ní proto budou modely od návrhářů jako Tom Ford, Frida Giannini nebo Michele Alessandro.

Zdroj: WWD, Gucci Official, Hypebae, Twitter, YouTube

Liu Wen představila kampaň ke kabelce Gucci Bamboo 1947. Zachycuje její jednoduchost i nadčasovost

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.