Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Společnost Gucci pokračuje se svými kampaněmi pro znovu představení svých ikonických kabelek. Po modelech Jackie 1961 a Horsebit 1955 tak na řadu přišla taška Bamboo 1947. Její jednoduchost a nadčasovost představila supermodelka Liu Wen.

  Stejně jako při předchozích kampaních, také v té nejnovější s Liu Wen se značka Gucci snaží zaměřit především na osobnost modelky a výjimečnost představované kabelky. Mimo jiné tím udává svůj nový směr po odchodu bývalého kreativního ředitele společnosti Alessandra Michele. Firmu totiž opustil loni v listopadu. Oproti jeho okázalému a výraznému stylu se nyní módní dům vrací k jednoduchosti a nestárnoucí eleganci.

  Kabelka Bamboo 1947 totiž rozhodně patří mezi jedny z nejvíce ikonických a nestárnoucích modelů společnosti. Vystihuje ji především držadlo vyrobené z bambusu. Nápad poprvé využil zakladatel firmy Guccio Gucci v době krátce po druhé světové válce. Tehdy nebylo lehké sehnat tradiční materiály, a tak se návrhář rozhodl použít ty méně obvyklé. Proces výroby je ovšem tak specifický, že je na konci každé držadlo trochu jiné než to předchozí.

  Vyrábět se totiž musí nad otevřeným ohněm, který bambus změkčí tak, aby se dal ohnout. Následně ho výrobce pokryjí vrstvou laku, který následně „zapečetí“. Jedinečnost kabelky tak odráží především originalitu samotného výrobku. Stejný pocit pak měla v kampani zachytit také supermodelka Liu Wen. Na fotografiích a ve videu od David Sims je proto vyobrazená v nevýrazném prostředí umožňujícím vyzdvihnutí nejen kabelky, ale i její osobnosti.

  Fotografie kabelky Bamboo 1947 má ukazovat intimní vztah mezi zbožňovaným produktem a jeho majitelem

  „Kampaň oslavuje ženská práva a čistotu designu, který je osvobozený od omezení času i pomíjivých trendů,“ okomentovala značka nový projekt. Podle ní mají fotografie zároveň znázorňovat intimní vztah mezi zbožňovaným produktem a člověkem, který ho vlastní. Ikonická kabelka je ale přeci jen dnešní době trochu přizpůsobená. Doplněná je totiž také o funkční a vyměnitelné popruhy různých stylů a materiálů.

  V podobných kampaních pak módní dům Gucci představil také ikonické modely Jackie 1961 a Horsebit 1955. Propagovaly je známé osobnosti jako Dakota Johnson, Halle Bailey, Hanni nebo Julia Garner. Kabelka Bamboo 1947 se pak má objevit také na chystané výstavě Gucci Cosmos pořádané koncem dubna v Šanghaji. Ukázat má návštěvníkům 102 roků historie světoznámé značky. K vidění na ní proto budou modely od návrhářů jako Tom Ford, Frida Giannini nebo Michele Alessandro.

  Zdroj: WWD, Gucci Official, Hypebae, Twitter, YouTube

  Liu Wen představila kampaň ke kabelce Gucci Bamboo 1947. Zachycuje její jednoduchost i nadčasovost

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.