Více

    Sledujte nás na Instagramu

    Společnost Gucci pokračuje se svými kampaněmi pro znovu představení svých ikonických kabelek. Po modelech Jackie 1961 a Horsebit 1955 tak na řadu přišla taška Bamboo 1947. Její jednoduchost a nadčasovost představila supermodelka Liu Wen.

    Stejně jako při předchozích kampaních, také v té nejnovější s Liu Wen se značka Gucci snaží zaměřit především na osobnost modelky a výjimečnost představované kabelky. Mimo jiné tím udává svůj nový směr po odchodu bývalého kreativního ředitele společnosti Alessandra Michele. Firmu totiž opustil loni v listopadu. Oproti jeho okázalému a výraznému stylu se nyní módní dům vrací k jednoduchosti a nestárnoucí eleganci.

    Kabelka Bamboo 1947 totiž rozhodně patří mezi jedny z nejvíce ikonických a nestárnoucích modelů společnosti. Vystihuje ji především držadlo vyrobené z bambusu. Nápad poprvé využil zakladatel firmy Guccio Gucci v době krátce po druhé světové válce. Tehdy nebylo lehké sehnat tradiční materiály, a tak se návrhář rozhodl použít ty méně obvyklé. Proces výroby je ovšem tak specifický, že je na konci každé držadlo trochu jiné než to předchozí.

    Vyrábět se totiž musí nad otevřeným ohněm, který bambus změkčí tak, aby se dal ohnout. Následně ho výrobce pokryjí vrstvou laku, který následně „zapečetí“. Jedinečnost kabelky tak odráží především originalitu samotného výrobku. Stejný pocit pak měla v kampani zachytit také supermodelka Liu Wen. Na fotografiích a ve videu od David Sims je proto vyobrazená v nevýrazném prostředí umožňujícím vyzdvihnutí nejen kabelky, ale i její osobnosti.

    Fotografie kabelky Bamboo 1947 má ukazovat intimní vztah mezi zbožňovaným produktem a jeho majitelem

    „Kampaň oslavuje ženská práva a čistotu designu, který je osvobozený od omezení času i pomíjivých trendů,“ okomentovala značka nový projekt. Podle ní mají fotografie zároveň znázorňovat intimní vztah mezi zbožňovaným produktem a člověkem, který ho vlastní. Ikonická kabelka je ale přeci jen dnešní době trochu přizpůsobená. Doplněná je totiž také o funkční a vyměnitelné popruhy různých stylů a materiálů.

    V podobných kampaních pak módní dům Gucci představil také ikonické modely Jackie 1961 a Horsebit 1955. Propagovaly je známé osobnosti jako Dakota Johnson, Halle Bailey, Hanni nebo Julia Garner. Kabelka Bamboo 1947 se pak má objevit také na chystané výstavě Gucci Cosmos pořádané koncem dubna v Šanghaji. Ukázat má návštěvníkům 102 roků historie světoznámé značky. K vidění na ní proto budou modely od návrhářů jako Tom Ford, Frida Giannini nebo Michele Alessandro.

    Zdroj: WWD, Gucci Official, Hypebae, Twitter, YouTube

    Liu Wen představila kampaň ke kabelce Gucci Bamboo 1947. Zachycuje její jednoduchost i nadčasovost

    Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

    Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

    Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

    Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

    Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

    Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

    Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

    Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.