Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Od minulého pátku zaplnily ulice Londýna milovníci módy. Do velkoměsta dorazili na očekávaný fashion week. Prestižní událost prozatím odhalila přehlídky velikánů, jako je například JW Anderson, Richard Quinn nebo Erdem. Známé značky se ve svých kolekcích soustředily na stylovou nostalgii, nadčasovou eleganci i odkaz slavné zpěvačky Marie Callas.

  JW Anderson vpředl do svých návrhů nádech nostalgie. Spojil ji se současnou modernou

  Jednou z nejvíce očekávaných přehlídek Londýnského týdne módy se tradičně stala ta z dílny JW Andersona. Návrhář totiž nepřestává módní svět překvapovat. I tentokrát se mu podařilo své fanoušky dostat do kolen. Odhalil totiž show plnou stylové nostalgie. Inspirovat se nechal prvky z uplynulých dob, které ovšem přetvořil do současné podoby.

  Zdroj: JW Anderson

  Například jeho extra oversized kabáty měly odkazovat na dobu, ve které si lidé podobné kousky šili sami doma. Nakoupit si tak museli potřebné látky i vzory. Na minulost odkazovaly také jeho topy z tlusté vlny.

  „Chtěl jsem vzít něco, co je všem známé a přetvořit to do něčeho nového. Čepici, která byla parukou nebo kabát se zcela roztrhanou podšívkou. Oslavit zvláštní kulturu,“ vysvětlil po přehlídce Anderson.

  Richard Quinn se drží svého rukopisu. Nabídl nadčasově elegantní květinové šaty

  Každý ze slavných návrhářů má svůj vlastní jedinečný styl. Rukopis návrháře Richarda Quinna je pak velice snadno rozpoznatelný. Známý je především pro své květinové vzory. Stejné potisky zapojil i do své nejnovější kolekce. Inspirovat se ovšem tentokrát nechal 50. lety 20. století.

  Návrhář proto odhalil několik šatů, připomínajících slavné dlouhé pouzdrové šaty Audrey Hepburn. Návrhy pak ozvláštnil také řadou volánů, které elegantně navrstvil na dlouhé splývavé šaty. Eleganci přehlídky pak vystihl i její samotný program. „Oblečení existuje, aby bylo obdivováno a děděno z matky na dceru,“ vzkázal Quinn návštěvníkům.

  Erdem oslavuje 100. narozeniny zpěvačky Marie Callas. Značka jí vzdala hold i v nejnovější show

  Své 100. narozeniny by slavná zpěvačky Marie Callas oslavila už loni. Značka Erdem ji přesto vzdává hold i v nejnovější kolekci pro podzim a zimu 2024. Její kreativní ředitel Erdem Moralıoğlu chtěl totiž vyzdvihnout její „osobnost i personu“, a to „oblečenou i neoblečenou“. Zachytit si tak přál zpěvačku ve všech jejích podobách.

  Zdroj: Erdem

  Některé modelky proto měly na hlavě parukovou pásku, která měla evokovat slavnou zpěvačku a její cestu domů z úspěšného koncertu. Nádech slávy vyvolávaly také obrovské kabáty z barevného peří, dlouhé černé rukavičky nebo elegantní červené šaty. Za období své inspirace si pak Erdem zvolil rok 1953, kdy byla zpěvačka na vrcholu své kariéry.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, Instagram, YouTube

  LFW: Přehlídky nabídly nostalgii, nadčasovou eleganci i poctu Marii Callas

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.